Dziedzictwo Inków (powie)Internet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Dziedzictwo Inków (powie). Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Dziedzictwo Inków (powie) zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Dziedzictwo Inków (powie) i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Dziedzictwo Inków (powie). Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Dziedzictwo Inków (powie)! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Dziedzictwo Inków (powie), z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Dziedzictwo Inków to opowie Karla Maya , któr napisa midzy styczniem a prawdopodobnie kwietniem 1891 roku dla czasopisma Der Gute Kamerad , w którympo raz pierwszy zostaa opublikowanaod padziernika 1891 do wrzenia 1892 roku .

W 1895 roku historia zostaa opublikowana w formie ksikowej przez Union Deutsche Verlagsgesellschaft , Stuttgart, Berlin i Lipsk. W wydaniu ksikowym wprowadzono pewne zmiany. Nie byo jasne, czy przeprowadzi je wydawca Wilhelm Spemann, czy Karol May.

zawarto

Niemiec Karl Hammer, znany jako Ojciec Jaguar, podejmuje si w Buenos Aires zadania sprowadzenia modego Antona Engelhardta do jego ojca w Limie . Poniewa coraz wicej osób chce przekroczy Andy , firma turystyczna czasami bez zgody przewodnika szybko si rozrasta. Wród podróników jest paleontolog dr. Morgenstern ze swoim sug Fritzem Kiesewetterem i chirurgiem Donem Parmesanem. Dr. Morgenstern wyglda tak bardzo jak pukownik Glotino, e róni wrogowie pukownika trzymaj si pit.

Naukowcy przypadkowo odkrywaj tajny arsena i zostaj schwytani przez jego wacicieli (Antonio Perillo i Benito Pajaro). Don Parmesanowi udaje si powiadomi swojego ojca Jaguara, który jest dr. Morgenstern i Fritz Kiesewetter mog si uwolni. Nawet póniej s zawsze w niebezpieczestwie i trzeba ich ratowa.

Mody Indianin o imieniu Haukaropora i jego stary towarzysz Anciano równie doczaj do grupy. Oni równie chc uda si do Andów, aby odkry ogromny skarb dziedzictwo Inków. Z pomoc tego skarbu Hauka, ostatnia Inka , ma odbudowa upade imperium.

W pobliu skarbu sytuacja eskaluje: stare rachunki s uregulowane, zoczycy wpadaj w puapk chronic skarb i zostaj miertelnie ranni. Skarb zostanie zniszczony.

Hauka postanawia studiowa w Europie i da odpocz przeszoci.

To historii wspóczesnej

Akcja toczy si okoo 1879 roku : w pitym rozdziale Kiesewetter pyta Engelhardta, dlaczego Salido nie telegrafowa, po czym dowiaduje si tylko, e wybucha wojna midzy Peru a Chile . Ale to moga by tylko wojna saletrowa (1879-1884).

Jednak kilka fragmentów ksiki mówi o wczeniejszym czasie dziaania. Zaraz na pocztku tej historii nie ma mowy o tym War Triple Alliance (1864/70) i dyktator wojskowy Lopez z Paragwaju, który zmar w 1870 roku , a take nowo wybrany Prezydent Sarmiento , który zosta wybrany w dniu 16 sierpnia , 1868. Póniej odnosi si wraenie, e bunt Perillo i jego kumpli skierowany jest przeciwko poprzednikowi Sarmiento Mitre . W zwizku z tym akcja ksiki toczy si jesieni 1868 roku lub nawet wczeniej.

Równie dobrze Karl May móg posugiwa si fikcyjnym jzykiem i wyszed z (susznego) zaoenia, e modzi czytelnicy Dobrego Towarzysza wiedzieli o Ameryce Poudniowej i jej historii jeszcze mniej ni on, to znaczy nie zauwayliby nawet najgorszego bdy.

wydatek

Pierwsza edycja

Karl May: Dziedzictwo Inków . Numer magazynu w Dobrym Towarzyszu, VI. Tom, nr 1-52, Stuttgart 1891/92.

  • Rozdzia pierwszy: Ojciec Jaguar
  • Rozdzia drugi: Gigantochelonia
  • Rozdzia trzeci: El Hijo del Inka
  • Czwarty rozdzia: bitwa w dungli
  • Rozdzia pity: W wwozie morderstwa

Wydanie ksikowe

Karl May: Dziedzictwo Inków . Wydanie ksikowe w Union Deutsche Verlagsgesellschaft, Stuttgart, Berlin, Lipsk 1895.

Wydanie ksikowe zawiera 20 rozdziaów i drobne zmiany, które mog by spowodowane przez wydawc Wilhelma Spemanna. Tekstowi towarzysz ilustracje Ewalda Thiela .

Póniejsze edycje

W Gesammelte Werke tekst mona znale w tomie 39, Dziedzictwo Inków, od 1914 roku .

filmowanie

Festiwal

Powie zostaa zaadaptowana na scen tylko raz.

Ale potem Anton Engelhardt sta si Antoni.

Dubbing

Istnieje nagranie wystpu Bad Segeberg, które uzupenione o cz narracyjn zostao wydane na nonikach audio.

Do tej pory powstao cznie siedem realizacji tego materiau w postaci suchowiska radiowego.

Uwagi

  1. https://www.karl-may-wiki.de/index.php/Karl_Hammer
  2. ^ Karl May: Das Vermächtnis des Inka , s. 661 (wydanie czasopisma) i 246 (przedruk).

literatura

linki internetowe

Opiniones de nuestros usuarios

Wioletta Chrzanowski

Zgadza się. Zawiera niezbędne informacje o Dziedzictwo Inków (powie).

Mariusz Domański

Myślałem, że wiem już wszystko o zmiennej, ale w tym artykule zweryfikowałem, że pewne szczegóły, które uważałem za dobre, nie były tak dobre. Dziękuję za informacje.

Konrad Jasiński

Podoba mi się ta strona, a artykuł o Dziedzictwo Inków (powie) jest tym, którego szukałem.

Joanna Sadowski

Język wygląda na stary, ale informacje są wiarygodne i ogólnie wszystko, co napisano o Dziedzictwo Inków (powie), daje dużo pewności.

Aleksandra Szczepaniak

Ten artykuł o zmiennej Dziedzictwo Inków (powie) przykuł moją uwagę. Zastanawia mnie, jak dobrze odmierzone są słowa, to jest jak... eleganckie.