Dziedzictwo Inków (film)Internet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Dziedzictwo Inków (film). Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Dziedzictwo Inków (film) zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Dziedzictwo Inków (film) i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Dziedzictwo Inków (film). Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Dziedzictwo Inków (film)! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Dziedzictwo Inków (film), z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Film
niemiecki tytu Dziedzictwo Inków
Tytu oryginalny Dziedzictwo Inków / El último rey de los incas / Viva Gringo /
( Sawetut na inkata )
Dziedzictwo logo Inka 001.svg
Kraj produkcji Niemcy , Hiszpania , Wochy , Bugaria
Oryginalny jzyk Niemiecki
Rok wydania 1966
dugo 99 minut
Ocena wiekowa FSK 12
Prt
Dyrektor Georg Marischka
scenariusz Georg Marischka; Winfried Groth ; Franz Marischka
produkcja Franz Marischka Film, Monachium
PEA, Rzym / Neapol
Orbita Film, Madryt
we wspópracy z Cinematographie-Filmstudio, Sofia przy wsparciu Corporacion de Turismo del Peru, Lima / Ministerio de Fomento y Obras Publicas, Cuzco
muzyka Angelo Francesco Lavagnino
aparat fotograficzny Siegfried Hold ,
Juan Marine,
skaleczenie Anneliese Artelt ,
Enzo Alabiso
zawód

Spucizn po Inkach jest film oparty na ksice o tym samym tytule autorstwa Karla Maya (zobacz filmy Karla Maya ). Premiera odbya si 9 kwietnia 1966 w "Stachus-Filmpalast" w Monachium .

wtek

Tak jak inkaski król Tahuca informuje braci Jana i Karla Hansenów , e chce wysa swojego syna Haukaropor do stolicy biaych, aby umoliwi mu tam zdobycie wyksztacenia, zostaje zamordowany przez bandyt Gambusino . Kradnie take cz kipu , starego zawizanego sznurka, który zawiera zaszyfrowan drog do legendarnego skarbu Inków. Ksidz Anciano uwaa braci Hansenów za morderców, przysiga wieczn zemst biaym i odtd sam dba o szkolenie ostatniego Inka.

Dziesi lat póniej trening Haukaropory dobieg koca. Gambusino i jego wspólnik, torreador Perillo, wspieraj plany Anciano dotyczce obalenia rzdu i zainstalowania Haukaropory jako nowego króla Inków. Maj nadziej, e uatwi to im zdobycie wci nieodnalezionego zota Inków. Teraz Karl Hansen powraca i otrzymuje od prezydenta Castillo zlecenie mediacji w konflikcie, chocia konspiratorzy w rzdzie oskaraj go o zabójstwo starego króla Inków. Ale Castillo ufa Karlowi Hansenowi, znanemu jako ojciec Jaguar.

W drodze do Anciano Jaguar jest cigany przez Gambusino, ale otrzymuje pomoc od swojej siostrzenicy Grazielli i niemieckiego profesora Morgensterna ze swoim asystentem Fritze Kiesewetter . Z kiepskim Indianinem Donem Parmesanem na czele, obaj faktycznie szukaj skamieniaoci, kiedy nagle zostaj uwikani w konflikt. Profesor Morgenstern jest nawet mylony z zaginionym pukownikiem Glotino, a przypadkowo znajduje ukryty arsena rebeliantów. Obudowa broni okazuje si by zbroj wymarego gigantycznego pancernika.

Graziella spotyka inkaskiego ksicia Haukaropor, zaczynaj si lubi, a Graziella jest w stanie przekona go, e nowa edycja starego imperium Inków jest beznadziejna. Jednak stary ksidz Anciano absolutnie chce ukoronowa Haukaropora w starej górskiej fortecy Inków Machu Picchu jako króla Inków i da w ten sposób sygna do powstania. Tam ojciec Jaguar ponownie spotyka Gambusino, rozpoznaje w nim morderc nie tylko starego króla Inków, ale take jego brata i moe go zabi po brutalnej walce. Podczas ceremonii koronacyjnej Haukaropory, ten ostatni rzuca swoj koron z piór w otcha, dajc do zrozumienia, e pragnie pokoju. Rozgniewani Indianie zabijaj Haukaropor, a ostatnia nadzieja na odnowienie imperium Inków mina.

dodatkowy

Po tym, jak Georg Marischka bezskutecznie próbowa zaadaptowa udan powie wedug Artura Braunera , w celu realizacji projektu zaoy wraz z bratem wasn wytwórni filmow. Poniewa filmy Karla Maya byy postrzegane jako gwarancja sukcesu, producent Franz Marischka nie mia problemów z pomoc Carla Szokolla i Wiener Stadthalle w znalezieniu niezbdnych poyczek i znalezieniu dystrybutora filmów w Nora-Filmverleih .

Film by czciowo krcony w oryginalnych lokalizacjach w Peru, w tym w Machu Picchu, a czciowo w Bugarii w parku przyrody w pobliu Belograchik . Franz Marischka zdecydowa si na zupenie nieznanego gównego aktora Williama Rothleina, poniewa niesusznie poleci mu go amerykaski przyjaciel jako model i kochanek Salvador Dalí , który nastpnie namalowa plakat filmowy. Gówn rol kobiec z izraelsk Geul Nuni otrzymaa take mao znana dotd aktorka.

Muzyka filmowa Angelo Francesco Lavagnino zostaa pierwotnie skomponowana do woskiego westernu, ale zostaa wykorzystana w filmie tak umiejtnie, e nawet jej nie zauwaasz. Na plakatach filmowych bdnie napisano, e muzyk skomponowa kompozytor ze Starego Shatterhanda, Riz Ortolani , ale byo to zamierzone tylko we wstpnym planowaniu i nie zostao zachowane.

Po premierze, mao komentowanej przez pras, zainteresowanie publicznoci filmem byo ograniczone. Franz Marischka skomentowa:

Kiedy we wtorek po wakacjach dostaem liczb odwiedzajcych, pomylaem, e firma wynajmujca mnie artuje, byy tak szokujco niskie. "

Wkrótce potem Franz-Marischka-Film musia zoy wniosek o upado. Finansowa poraka filmu przyspieszya koniec filmów Karola Maya.

Wersja niemiecka i midzynarodowa róni si w niezliczonych miejscach dugoci poszczególnych scen i doborem uj.

Opinie

Walter Giller i Heinz Erhardt bior udzia w niemieckim zbiorniku aktorskim. Pozostaj ciaami obcymi w akcji. Wszystko inne, co jest aktywne w aktorstwie, jest czasem zdmuchnite przez dotyk austriackiej mazi. W kocu imponujca próba przeamania schematu obecnych filmów Karla Maya .

- Poczta Reska , 13 kwietnia 1966 r

Najlepsze w filmie s jego dziwne fragmenty. Marischka mylaa o przerónych filmowych trikach (poklatkowy, koowa przysona), by optycznie utrwali humor. Film Karla Maya, który warto zobaczy .

- Wiesbadener Tagblatt , 13 kwietnia 1966 r

Georg Marischka z powodzeniem szuka wyjcia z wydeptanych cieek poprzednich filmów. Bardzo mocno trzyma si powieci, szuka potrzebnego krajobrazu w staroytnym imperium Inków Peru, Hiszpanii i Bugarii, dziki czemu stanowi wietne to dla wydarzenia, w którym napicie jest priorytetem. Kolory s wspaniae. Gra wszystkich aktorów jest spokojna i porywajca, a odwaga dotarcia do tragicznego koca jest niezwyka. Jeden z najlepszych i najbardziej ekscytujcych filmów z serii Karl May, nawet bez rutyny, zmierzy si Pierre Brice i Lex Barker .

- Hessische Allgemeine , 16 kwietnia 1966 r.

Seria Karla Maya nie moe by bardziej prymitywna lub gorsza. Osign ju poziom gorszych filmów Maciste .

- serwis filmowy , 20.04.1966 r.

DZIEDZICTWO INKI to najlepszy film Karla Maya, jaki kiedykolwiek powsta i bez wtpienia jedna z najbardziej udanych komercyjnych niemieckich powojennych produkcji.

- Rudolf Thome w Süddeutsche Zeitung , 6 lipca 1966 r

Hojny wysiek pod kadym wzgldem i na pewno nie tanie nagrania w Peru, Hiszpanii i Bugarii nie maj adnego zwizku z wynikiem. Ale moesz czu si komfortowo w dzikich wwozach imperium Inków i w pojedynku dobra ze zem, bieli z czerwieni. Guy Madison jest wspaniaym uminionym Jaguarem, a Rik Battaglia perillo postury. Dwunastolatkowie i starsze dzieci na parkiecie równie radonie czytaj z ekranu t wizualizacj Karla Maya, nawet jeli ten 39 maja nie jest najlepszym dziedzictwem niemiertelnego romantyka .

- Bert Markus w Filmecho / Filmwoche , 33/1966

Sprytnie okrojona filmowa wersja znanej powieci Karla Maya, która stara si powstrzyma jednolito serialu za pomoc kilku nowych aktorów i uj plenerowych w poudniowoamerykaskich witrynach Inków.

- film epd , 1996

Strza w piekarniku.

- Leksykon filmowy Heyne, 1996 r.

DZIEDZICTWO INKI jest prawdopodobnie najbardziej niedocenianym filmem Karla Maya. [...] Dzisiejszym widzom, którzy od pocztku nie oczekuj Lexa Barkera i Pierre'a Brice'a, wydaje si on zaskakujco nowoczesny i wiey.

- Michael Petzel w ksice Karl May , 1998

Bardzo bezpatna, niedowiadczona adaptacja filmowa mniej znanej powieci Karla Maya, która opowiada zagmatwan i fantastyczn histori przygodow z Peru.

goska bezdwiczna

  • Literatura : Karl May - Gesammelte Werke, Bd. 39, Das Vermächtnis des Inka , Karl-May-Verlag, ISBN 3-7802-0039-2
  • DVD : "Dziedzictwo Inków" - Koch Media
  • Muzyka : Wild West - Hot Orient - Muzyka filmowa Karola Maya 1936-1968 - Bear Family Records BCD 16413 HL - 8 pyt CD z 192 stronami ksiki filmowej

linki internetowe

Indywidualne dowody

  1. ^ Franz Marischka: Zawsze umiechaj si , Amalthea, 2001, s. 214
  2. ^ Franz Marischka: Zawsze umiechaj si , Amalthea, 2001, s. 216
  3. Dziedzictwo Inków. W: Leksykon Filmów Midzynarodowych . Serwis filmowy , udostpniony 10.10.2016 .Szablon: LdiF / Konserwacja / Uyty dostp 

Opiniones de nuestros usuarios

Edyta Niewiadomski

Czasami, gdy szukasz informacji w Internecie o czymś, znajdujesz zbyt długie artykuły, które nalegają na mówienie o rzeczach, które Cię nie interesują. Podobał mi się ten artykuł o zmiennej, ponieważ idzie do rzeczy i mówi dokładnie o tym, czego chcę, bez gubienie się w informacjach Bezużyteczne.

Weronika Kaczmarczyk

Artykuł o Dziedzictwo Inków (film) jest kompletny i dobrze wyjaśniony. Nie dodawałbym ani nie usuwał przecinka.