Dziecko-rannyInternet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Dziecko-ranny. Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Dziecko-ranny zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Dziecko-ranny i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Dziecko-ranny. Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Dziecko-ranny! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Dziecko-ranny, z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Cudowne dziecko to historia Thomasa Manna , która zostaa opublikowana 25 grudnia 1903 r. Jako dodatek witeczny do magazynu Neue Freie Presse i opublikowana w 1914 r. Przez S. Fischer Verlag. Mona to rozumie jako humorystyczne pokosie melancholijnej noweli artysty Tonio Krögera (1903). 11 kwietnia 1910 roku Thomas Mann napisa do Ernsta Bertrama : Zauwayem tylko, e sporód moich maych rzeczy cudowne dziecko jest osobicie moim ulubionym.

Wedug Petera Sprengla , materia do opowiadania dostarczy koncert fortepianowy omioletniej Loris Margaritis . Katia Mann relacjonuje: Wiele lat póniej jego wdowa [tj. Margaritis] napisaa do Eriki [tj. Eriki Mann ], e zna t histori i by ni bardzo rozbawiony, a take wysaa jej zdjcie cudownego dziecka w ubraniu, opisuje mu nowel .

wtek

Opisuje pojawienie si omioletniego wirtuoza fortepianu, potem scen w szatni dla goci, a potem kolejn na ulicy. Nic wicej si nie dzieje. Zamiast tego, ironicznie nabijajc róne prónoci, ujawnia, co dzieje si w umysach artystów i bywalców koncertów.

Jego wystp daje cudownemu dziecku Bibi Saccellaphylaccas nieopisan przyjemno, mrowienie szczcia, tajemniczy deszcz radoci. Siedzi wywyszony na scenie przed swoim fortepianem, samotny i wybrany sporód rozmazanego tumu ludzi, który ma tylko tp, trudn do poruszenia dusz, na któr ma oddziaywa swoj indywidualn i wybitn dusza . May wirtuoz gardzi swoj publicznoci. Ma to sens tylko dla rewelacyjnych utworów w swoim programie. Muzyczne subtelnoci - gra tylko wasne kompozycje - tego nie ujmuje. Jego artystyczna zarozumiao siga tak daleko, e odpowiadajc na przyjazne pytania, które maa, pomarszczona, pomarszczona stara ksiniczka pyta go po koncercie, po cichu myli: O, ty gupia stara ksiniczko , odwraca si i odchodzi.

Staruszek jest dotknity przez ten trzy- sernik , która pokazuje mu cudowne rzeczy . Ale musisz pamita, e pochodzi z góry. Bóg rozdaje swoje dary, nic nie mona zrobi []. To jest jak z maym Jezusem . Jednoczenie to brzmi jak pedofil. Nie mie myle: jakie to sodkie! Sodki byby krpujcy dla krzepkiego starca. Ale on to czuje! Wci to czuje! - biznesmen kalkuluje zysk organizatora koncertu, równowac przychody i koszty. - Nauczyciel fortepianu po cichu krytykuje pozycj rki maego artysty. - Ku swojemu zdziwieniu moda dziewczyna wyczuwa, e w grze wyraa si pasja i zdezorientowana zadaje sobie pytanie, czy w dziecku moe by namitno, czyli bez podania zmysowego. - Oficer myli: Ty jeste kim, a ja jestem kim, kady na swój sposób! . Jako zwyka gowa zostaje odsonity nastpujcym zdaniem: W przeciwnym razie zbiera pity i okazuje cudownemu dziecku szacunek, jaki okazuje wszystkim wadzom.

Krytyk jest take wród publicznoci, siedzc w jego otwartej przestrzeni, w kolorze brudny, i myli: Spójrz na niego, e gupiec! Jako jednostka wci ma kres rozwoju, ale jako typ jest cakowicie skoczony, jako typ artysty. Ma w sobie wielko artysty i jego zniewag, jego szarlatanizm i jego wit iskr, jego pogard i jego sekretne upojenie . Zadowolony z siebie twierdzi, e sam zostaby artyst, gdyby nie widzia tego wszystkiego tak wyranie .

W szatni przystojny mody mczyzna nie moe rozsta si z widokiem siebie w lustrze. Kiedy wychodzi na ulic, wpada w may czarnuchowy taniec na twardym, zamarznitym niegu, bo jest tak zimno. Obserwuje to niepowlekana dziewczyna, której towarzyszy pospna modzie . Dziecko , myli, cudowne dziecko. By tam czcigodny . I gono mówi: Wszyscy jestemy cudownymi dziemi, my twórcami .

"Co to jest! Wydaje mi si, e to rodzaj Pythii - myli stary pan , który syszy to przelotnie. Ma nie tylko wyczucie religijnych pozorów - cudowne dziecko przypomniao mu o Dziecitku Jezus - ale potrafi te wyjani ycie w mitologicznych obrazach.

Wydruki

  • Pierwszy druk: Jako dodatek witeczny w: Neue Freie Presse 25 grudnia 1903
  • Dziecko-ranny. Krótkie opowiadania Thomasa Manna. S. Fischer, Berlin 1914, s. 7-25
  • Thomas Mann: Dziea zebrane. Novellas. Tom 1. Fischer, Berlin 1922
  • Victor Polzer, red .: wiat w opowiadaniach. Wybór dla modziey. Herz, Wiede 1925, s. 317
  • Thomas Mann: Wybrane historie . Bermann-Fischer, Sztokholm 1948. 6. - 12. Wydanie, cienki druk, len (Stockholm Complete Edition). Zawarto: May pan Friedemann / Rozczarowanie / Tristan / Tobias Mindernickel / Tonio Kröger / Droga na cmentarz / Pan i pies / Szafa / Wyznania oszusta Felixa Krulla / mier w Wenecji / Z prorokiem / Niead i wczesne cierpienie / Trudna godzina / Mario i magik / Cudowne dziecko / Zamiana gów / Prawo.
  • Thomas Mann: Wszystkie historie. S. Fischer Frankfurt 1963. Lniana, czerwona metka z tyu ze zotym napisem. Wizja, przychylno, ch szczcia, rozczarowanie, mier, may pan Friedemann, Bajazzo, Tobias Mindernickel, szafa, pomszczona, Luischen, droga na cmentarz, Gladius Dei, Tristan, godny, Tonio Kröger, dziecko Prodigy , Lucky, z Prorokiem, Trudny Hour, Wälsungenblut, anegdota, wypadek kolejowy, jaki Jappe i zrobi Escobar walczy, mier w Wenecji, Pan i pies, zaburzenia i wczesn cierpienia, Mario i czarodziej, wymienianych gowach, prawo , The Deceived, The Boy Enoch (fragment).
  • Thomas Mann: Historie. Frankfurt am Main: Fischer Taschenbuch Verlag 1986, s. 390400

Literatura dodatkowa

Indywidualne dowody

  1. Katia Mann: Moje niepisane wspomnienia, Frankfurt a. M. 1976, s. 134.
  2. ^ Przed pierwsz wojn wiatow wysocy urzdnicy wojskowi naleeli do czoówki spoeczestwa.

linki internetowe

Opiniones de nuestros usuarios

Alexandra Cybulski

Dzięki za ten post na Dziecko-ranny, właśnie tego potrzebowałem

Irmina Czerwiński

To dobry artykuł dotyczący Dziecko-ranny. Podaje niezbędne informacje, bez ekscesów.

Alina Przybysz

Wspaniałe odkrycie tego artykułu na Dziecko-ranny i całej stronie. Przechodzi prosto do ulubionych.

Kinga Marczak

Dzięki. Pomógł mi artykuł o Dziecko-ranny.