Duch szkolnyInternet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Duch szkolny. Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Duch szkolny zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Duch szkolny i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Duch szkolny. Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Duch szkolny! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Duch szkolny, z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Film
Tytu oryginalny Duch szkolny
Kraj produkcji NRD
Oryginalny jzyk Niemiecki
Rok wydania 1987
dugo 81 minut
Klasyfikacja wiekowa FSK 6
Prt
Dyrektor Rolf Losansky
scenariusz Rolf Losansky
produkcja DEFA , KAG Red Circle
muzyka Reinhard Lakomy
aparat fotograficzny Helmut Grewald
skaleczenie Uyj Petersa
zawód

Film dla dzieci NRD The School Ghost reysera Rolfa Losansky'ego to komedia z 1986 roku polegajca na zamianie ról. Film oparty jest na ksice dla dzieci pod tym samym tytuem autorstwa Petera Abrahama .

akcja

Carola Huflattich jest w czwartej klasie. Nie jest tym, czego mona oczekiwa od dobrej dziewczyny. Rodzice Coltsfoot i nauczyciele martwi si Carol. Chcieliby, eby Carola bya mimo wszystko troch milsza. Jej mama chce, eby Carola pewnego dnia zaoya adn sukienk . Ale Carola nie chce nic o tym wiedzie. Jej oceny nie s najlepsze, wic z matk toczy si dyskusja. Na szczcie Carola ma swojego najlepszego przyjaciela Williego, nawet jeli pomysy Caroli s dla niego czasem troch za due.

Pewnego dnia, kiedy Carola przewraca si, przewraca i niszczy krzeso w klasie, zostaje wysana do piwnicy po nowe. W piwnicy jest do przeraajco, wic Carola wyobraa sobie, e jest tam duch , którego woyaby do kieszeni. Wracajc na zajcia, syszy gos z kieszeni, dokadnie z miejsca, w którym umiecia wyimaginowanego ducha.

Duch chce ciaa od Caroli, wic rysuje ducha na tablicy. Duch jest pocztkowo szczliwy, e jest teraz widoczny. Ale potem widzi, jak le Carola potrafi rysowa. Duch wolaby wyglda bardzo uroczo, z adnymi kokardkami we wosach i sukienk. Oczywicie Carola nie moe nic zrobi z takimi pomysami. Wreszcie obaj wpadli na pomys zamiany. Carola chciaaby nawiedza si jako duch, a duch mógby wtedy nosi ubranie w jej ciele i i na zajcia. Carola chce wróci do swojego starego ciaa tylko podczas zaj sportowych i podczas przerw. Spogldajc w lusterko rczne , o którym nauczyciel zapomnia w klasie, oraz w magiczne sowa Bu Hu , oboje zamieniaj si ciaami.

Pocztkowo Carola lubi ycie jako duch. Nawiedza szko i pata nauczycielom figle. Ale potem widzi, co duch robi w jej ciele. To bardzo ambitna uczennica, która zdobywa popularno wród nauczycieli i ich rodziców. Ojciec chciaby wkrótce odzyska swoj star, towarzysk córk. Duch jest równie bardzo wredny i nieprzyjazny dla kolegów z klasy. Wtedy Carola chciaaby ponownie zmieni ciaa, ale duch nawet nie myli o powrocie do swojego starego ciaa. Aby temu zapobiec, duch oddaje lustro nauczycielowi.

Carola próbuje teraz wszystkiego, aby wróci do lustra. Na szczcie moe przekona Williego, e jest teraz w ciele duchowym. Razem udaje im si przechytrzy ducha i dosta si do lustra. W ten sposób Carola moe ponownie si przemieni. Ale umys równie dobrze sobie z tym radzi. Obiecuj, e zawsze bd przynosi prace domowe z matematyki do piwnicy, a Carola przyniesie mu równie wszystkie swoje ubrania.

Produkcja i publikacja

Szkolny duch zosta nakrcony przez artystyczn grup robocz Red Circle na kanale ORWO-Color i mia swoj wiatow premier 7 lutego 1987 roku w Gera Palace Theatre. Film zosta wyemitowany po raz pierwszy w telewizji 2 wrzenia 1989 roku na pierwszym kanale telewizji wschodnioniemieckiej . Film zosta po raz pierwszy pokazany w Niemczech 3 marca 1988 roku.

Autorem dramaturgii bya Carmen Blazejewski , scenariusz autorstwa Petera Abrahama .

Recenzje

Peen poezji i dowcipu; Codzienno dzieci jest miao i z wyobrani przeamana, przesadzona w komedi i ironi. Wiele scen jest napisanych na puentach; film ma ogromne tempo .

- Ralf Schenk : wiatowa scena

Wiele niespodzianek, kilka radosnych i powanych uwika, przyjemne kinowe pomysy, fantazja i lekko charakteryzuj ten pasek. Jego kwintesencja: najwaniejsze jest, aby pozosta sob .

- Ehrentraud Novotny : Berliner Zeitung

Fajny film z malowniczymi obrazami. Ma dowcip, napicie i poezj ksiek dla dzieci. Duch nie jest potworem, który wyania si z UFO, ale wyglda tak, jakby pochodzi z pudeka z kreskówek pomalowanym naiwnym piórem .

- Bettina Naber : Hamburger Abendblatt

Nagrody

  • 1987: Kinofestival Goldener Spatz 1987 in Gera : Nagroda jury dziecicego.
  • 1987: Festiwal Filmów dla Dzieci Essen : Niebieski So jury dziecicego

linki internetowe

Indywidualne dowody

  1. Certyfikat dopuszczenia dla Das Schulgespenst . Dobrowolna samoregulacja brany filmowej , marzec 2007 (PDF; numer testu: 59 366 DVD).
  2. a b c Recenzje prasy w bazie danych filmów Filmernst. ródo 12 czerwca 2013 r .

Opiniones de nuestros usuarios

Julita Marczak

Nie wiem, jak dotarłem do tego artykułu o zmiennej, ale bardzo mi się podobał.

Paulina Marcinkowski

To dobry artykuł dotyczący Duch szkolny. Podaje niezbędne informacje, bez ekscesów.

Ala Kania

Wspaniałe odkrycie tego artykułu na Duch szkolny i całej stronie. Przechodzi prosto do ulubionych.