Drugie ycie (Starship EnterpriseInternet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Drugie ycie (Starship Enterprise. Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Drugie ycie (Starship Enterprise zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Drugie ycie (Starship Enterprise i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Drugie ycie (Starship Enterprise. Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Drugie ycie (Starship Enterprise! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Drugie ycie (Starship Enterprise, z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Odcinek serii Spaceship Enterprise - The Next Century
tytu drugie ycie
Tytu oryginalny Wewntrzne wiato
TNG DE tytu neu.svg
Kraj produkcji Stany Zjednoczone
Oryginalny jzyk jzyk angielski
dugo 45 minut
Klasyfikacja Sezon  5 , odcinek 25,
odcinek ogólnie 125. ( lista )
Pierwsza transmisja 30 maja 1992

Pierwsza audycja w jzyku niemieckim
9 maja 1994 w sobot 1
Prt
Dyrektor Peter Lauritson
scenariusz Morgan Gendel ,
Peter Allan Fields ;
Pomys: Morgan Gendel
produkcja David Livingston
muzyka Jay Chattaway
aparat fotograficzny Marvin V. Rush
skaleczenie Robert Lederman
Wygld (y) goci
chronologia

Nastpca  
Niebezpieczestwo z XIX wieku

Drugie ycie (tytu oryginau: The Inner wiata ) jest odcinek amerykaskiej science fiction serialu Spaceship Enterprise - nastpnym stuleciu , do którego pity sezon naley. W nim kapitan Picard, pod wpywem obcej sondy, dowiadcza dziesicioletniego okresu ycia na planecie, która powoli staje si niezdatna do zamieszkania z powodu nowej . Odcinek zosta po raz pierwszy wyemitowany w amerykaskiej telewizji w 1992 r., W niemieckiej telewizji po raz pierwszy w 1994 r. I jest uwaany przez krytyków za jeden z najlepszych w serialu. Otrzymaa nagrod Hugo Science Fiction .

wtek

Kiedy Enterprise napotyka nieznan sond, wizka powoduje utrat przytomnoci kapitana Picarda . Budzi si w wiejskiej spoecznoci, gdzie jest znany jako Kamen, który jest onaty ze swoj on Eline. Pocztkowo Picard, alias Kamen, odmawia przyjcia tam swojego ycia i jest zdumiony Eline i innymi mieszkacami wioski. W ksztacie paska na szyj Eline, który ma taki sam ksztat jak sonda, Kamenowi wydaje si, e widzi co znajomego.

Pi lat póniej i wyranie starzejcy si Kamen pogodzi si z yciem w wiosce na planecie Katan, gdzie szerzy si i pogarsza niewytumaczalna susza. Kamen powica si midzy innymi grze na flecie i obiecuje Eline wasne dzieci, za którymi tskni. Kiedy Riker ma przeci wizk wychodzc z sondy, Picard grozi mierci, dlatego zaoga rezygnuje z wysików, aby przerwa wizk. W tym samym momencie dwukrotny ojciec Kamen grozi mierci.

Po wielu latach w yciu Kamena - Kamen jest ju starcem - jego córka Maribor dowiaduje si podczas bada gleby, e planeta umiera. W midzyczasie La Forge odtworzy trajektori sondy, a zaoga odkrya, e soce Ukadu Sonecznego Katan, z którego pochodzi sonda, stao si supernow 1000 lat temu, niszczc w ten sposób planet. Kiedy Kamen dowiaduje si, e zarzdca wioski od dawna wie, e planeta jest skazana na zagad z powodu narastajcej suszy, Kamen proponuje wysanie wiadomoci w kosmos. Wkrótce po mierci ony pogra si w gbokiej aobie.

Wiele lat póniej, a teraz przy wyjtkowo wysokim nasonecznieniu, populacja planety wystrzelia rakiet w kosmos. Od dawna nieyjcy przyjaciel i jego ona nagle pojawiaj si i wyjaniaj Kamenowi, e to Kamen chcieli spotka si z sond w przyszoci, aby przekaza mu histori wioski i planety, zanim planeta ulegnie zatarciu. Picard, który wanie si obudzi, dowiaduje si, e od zemdlenia mino mniej ni pó godziny i otrzymuje flet z odzyskanej sondy, któr kiedy on lub Kamen grali na katanie.

Przyjcie

Odcinek zdoby w 1993 roku nagrod Science Fiction Hugo w kategorii najlepszego dramatu . Bya równie nominowana do nagrody Emmy za najlepszy makija .

Amerykaski magazyn science fiction Cinefantastique oceni odcinek jako trzeci z czterech gwiazdek. Pochwali makija, wystp drugoplanowej obsady i scenografa, ale narzeka midzy innymi, e implikacje przebudzenia Picarda po przeyciu 50 lat innego ycia nie s badane.

Odcinek zosta kilkakrotnie oceniony jako jeden z najlepszych nie tylko w serialu, ale take w Star Trek .

12-czciowy komiks zosta opublikowany pod tytuem The Outer Light , który dostosowa odcinek. Zosta napisany wspólnie przez Morgana Gendela, scenarzyst odcinka i opublikowany w Internecie.

produkcja

W roli Batai gocinnie wystpi prawdziwy syn Patricka Stewarta, Daniel Stewart. Zdjcia odbyway si poza jednym nagraniem w studiu. W przypadku scen na Enterprise Patrick Stewart musia tylko lee nieruchomo na mocie. Jonathan Frakes pozwoli sobie artowa podczas krcenia. Odpowiedzia: Pozwól mu umrze, a ja mog zaj jego miejsce. Kiedy Gates McFadden napisa, e kapitan moe umrze, jeli sonda zostanie odczona.

linki internetowe

Indywidualne dowody

  1. Cinefantastique nr 2/3, padziernik 1992 (tom 23), str.101
  2. The Writer Of Star Trek's The Inner Light Talks About His New Sequel , w: Forbes Magazine, 23 kwietnia 2012, dostp 22 stycznia 2015
  3. ^ The Outer Light , zarchiwizowane w Internet Archive w dniu 24 kwietnia 2015 r., Dostp 22 stycznia 2015 r
  4. Ralph Sander The Star Trek Universe - Tom 1 - Strony 522-523 - Heyne Verlag - ISBN 3-453-07759-8

Opiniones de nuestros usuarios

Zygmunt Skowroński

Ten artykuł o zmiennej Drugie ycie (Starship Enterprise przykuł moją uwagę. Zastanawia mnie, jak dobrze odmierzone są słowa, to jest jak... eleganckie.

Patrycja Krzemiński

Uznałem, że informacje, które znalazłem na temat zmiennej Drugie ycie (Starship Enterprise, są bardzo przydatne i przyjemne. Gdybym musiał umieścić 'ale', może to oznaczać, że nie jest wystarczająco wyczerpujące w swoim sformułowaniu, ale poza tym jest świetne.

Justyna Tomczak

Informacje o zmiennej Drugie ycie (Starship Enterprise są bardzo ciekawe i rzetelne, podobnie jak pozostałe artykuły, które przeczytałem do tej pory, a jest ich już wiele, bo na randkę na Tinderze czekam prawie godzinę i się nie pojawia, więc daje mi to, że mnie to wystawiło. Korzystam z okazji, aby zostawić kilka gwiazdek dla firmy i srać na moje pieprzone życie.

Lucyna Tomczyk

Wpis _zmienna bardzo mi się przydał.