Drugie ycie Monsieur ManesquierInternet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Drugie ycie Monsieur Manesquier. Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Drugie ycie Monsieur Manesquier zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Drugie ycie Monsieur Manesquier i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Drugie ycie Monsieur Manesquier. Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Drugie ycie Monsieur Manesquier! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Drugie ycie Monsieur Manesquier, z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Film
niemiecki tytu Drugie ycie Monsieur Manesquier
Oryginalny tytu L'Homme trenujesz
Kraj produkcji Francja , Niemcy , Wielka Brytania , Szwajcaria
Oryginalny jzyk Francuski
Rok wydania 2002
dugo 90 minut
Ocena wiekowa FSK 12
Prt
Dyrektor Patrice Leconte
scenariusz Claude Klotz
produkcja Filip Carcassonne
muzyka Pascal Estève
kamera Jean-Marie Dreujou
skaleczenie Joëlle Hache
zawód

Drugie ycie Monsieur Manesquier (oryginalny tytu L'Homme du train ) to film francusko-niemiecko-brytyjsko-szwajcarski z 2002 roku.

wtek

Nieznajomy ( Johnny Hallyday ) wysiada z pocigu we francuskiej wiosce. Poniewa ma migreny, idzie do apteki, gdzie spotyka emerytowanego nauczyciela Manesquiera ( Jean Rochefort ). Manesquier mieszka samotnie w zaniedbanej willi z duym ogrodem. W cigu kilku dni ma przej operacj bajpasów . Milan, bo tak nazywa si nieznajomy, zwykle zdobywa pienidze poprzez napady na banki. Obaj zaczynaj rozmawia, a poniewa Milan nie moe znale zakwaterowania w wiosce, Manesquier przyjmuje go do siebie. Poznaj si lepiej w rozmowach i kady moe sobie wyobrazi prowadzenie swojego ycia: Milan chciaby spokojnego ycia, Mannesquier uwaa, e tskni za dzikim yciem. Podczas wspólnej wizyty w restauracji Manesquier zadziera z jednym z modych goci, którzy grzebi w barze, ale który rozpoznaje swojego byego, bardzo szanowanego nauczyciela i wita go z zachwytem.

Nastpnego ranka Milan spotyka swojego starego kumpla Sadko (Pascal Parmentier), który proponuje, by obrabowa miejscowy bank. Czci imprezy s równie szofer Max i Luigi, alkoholik i stary przyjaciel Mediolanu. Milan niechtnie si zgadza. Manesquier na próno próbuje odwie Milana od ataku, a nawet oferuje mu pienidze, ale Milan odmawia. Poranek planowanego napadu na bank to dzie operacji. Podczas gdy Manesquier przechodzi operacj, okazuje si, e dwóch kumpli ma umow z policj, by zapa Milana. Podczas próby ucieczki Milan zostaje zastrzelony przez policjantów czekajcych przed bankiem. W tym samym czasie Manesquier dochodzi do zatrzymania akcji serca i umiera na stole operacyjnym.

produkcja

Miejscem krcenia sekwencji otwierajcej i zamykajcej by dworzec kolejowy Tain-l'Hermitage na linii Lyon Pary, inne sceny byy m.in. Nakrcony w Annonay ( Ardèche ) oraz w Musée des Beaux-Arts de la Ville de Lyon . Dla operatora Jean-Marie Dreujou bya to trzecia wspópraca z Leconte po American Cuisine (1998) i Die Frau auf der Brücke (1999).

Dla scenarzysty Claude'a Klotza by to równie trzeci wspólny film z Leconte, z którym opracowa ju scenariusze do Czowieka fryzjera (1990) i Felixa i Loli (2001). Muzyk do filmu napisa Pascal Estève , z którym Leconte wspópracuje wielokrotnie od 1975 roku. Na gitarze gra Amaury Filliard, Impromptu op. Posth 142, nr 2 Franza Schuberta Pascal Estève.

krytyka

Roger Ebert tak pisze o filmie: [...] spotykaj si dwaj mczyni w podeszym wieku [...] przypadkiem spdzaj ze sob czas. Kady zaczyna marzy, by móc wie ycie drugiego. Z tego prostego zaoenia Leconte stworzy jeden ze swoich najbardziej eleganckich filmów. Rzadko zdarza si znale film o przyjani midzy mczyznami, nieskomplikowanej seksem, romansem czy innymi siami napdowymi fabuy. Myl, e ci mczyni staj si przyjaciómi, poniewa kady rozpoznaje charakter drugiego .

Opowie wyreyserowana jak spektakl kameralny o poszukiwaniu szczcia i tsknocie za nowym pocztkiem. Próba wystawienia dwóch archetypowych aktorów francuskiego kina pod prd jest tylko czciowo udana.

Lecontes Drugie ycie [] by natomiast pierwszym filmem, w którym Hallyday poprosi reysera o wspóprac z nim. I tak Leconte pozwala mu truchta po francuskich prowincjach jak stary, zmczony lew, z pen mioci ironi przeplata frazesy swojej kariery twardziela, by wreszcie wsadzi go w filcowe pantofle, palc fajk, przed kominkiem mieszczanina. dwór - nawet legendy musiay kiedy odpocz. Drugie ycie to by mój pierwszy film jako aktor przyzna bardzo skromnie 62-latek do Cahiers du Cinema.

- Kai Mihm, odc. Film, 11/2005

Przerobi

Na podstawie scenariusza Claude'a Klotza pónocnoirlandzka reyserka Mary McGuckian nakrcia w 2011 roku remake pod tym samym tytuem . Gówne role obsadzono z Donaldem Sutherlandem i Larrym Mullenem Jr. , dla których film by jego debiutem jako aktor filmowy.

Nagrody

Drugie ycie pana Manesquier zdoby nagrod publicznoci dla najlepszego filmu w Venice Film Festival w 2002 roku; Jean Rochefort zdoby nagrod publicznoci dla najlepszego aktora. Reyser Patric Leconte zosta nominowany do Zotego Lwa. Hallyday otrzyma za swoj rol nagrod im. Jeana Gabina .

linki internetowe

Indywidualne dowody

  1. Recenzje, Czowiek z pocigu rogerebert.com, 16 maja 2003, dostp 20 sierpnia 2021
  2. Drugie ycie Monsieur Manesquier. W: Leksykon Filmów Midzynarodowych . Serwis filmowy , udostpniony 23 lipca 2017 r .Szablon: LdiF / Konserwacja / Uyty dostp 

Opiniones de nuestros usuarios

Rafa Paluch

Dzięki. Pomógł mi artykuł o Drugie ycie Monsieur Manesquier.

Eva Chmiel

Byłem zachwycony, że znalazłem ten artykuł na temat _zmienna.

Kamila Cichocki

Wspaniałe odkrycie tego artykułu na Drugie ycie Monsieur Manesquier i całej stronie. Przechodzi prosto do ulubionych.

Adrian Tomczak

Ten wpis o Drugie ycie Monsieur Manesquier był właśnie tym, co chciałem znaleźć.