Drugie ycie Friedricha Wilhelma Georga PlatowaInternet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Drugie ycie Friedricha Wilhelma Georga Platowa. Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Drugie ycie Friedricha Wilhelma Georga Platowa zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Drugie ycie Friedricha Wilhelma Georga Platowa i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Drugie ycie Friedricha Wilhelma Georga Platowa. Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Drugie ycie Friedricha Wilhelma Georga Platowa! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Drugie ycie Friedricha Wilhelma Georga Platowa, z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Film
Tytu oryginalny Drugie ycie Friedricha Wilhelma Georga Platowa
Kraj produkcji NRD
Oryginalny jzyk Niemiecki
Rok wydania 1973
dugo 89 minut
Ocena wiekowa FSK 6
Prt
Dyrektor Zygfryd Kühn
scenariusz Zygfryd Kühn
Helmut Baierl
produkcja DEFA , KAG "Babelsberg"
muzyka Hans Jürgen Wenzel
aparat fotograficzny Roland Dressel
skaleczenie Brigitte Krex
zawód

Drugie ycie Friedrich Wilhelm Georg Platow jest niemieckim DEFA Film kierowany przez Siegfried Kühn od 1973 roku.

wtek

Friedrich Wilhelm Georg Platow ma 57 lat i od 34 lat jest stranikiem w maej wiosce Luege. Teraz linia ma by zelektryfikowana, a Platow nie jest uwaany za zdolnego do dalszego szkolenia przez osob odpowiedzialn Zolle. Nie tylko dlatego, e jest za stary na zmian: wiele lat temu zaproponowano mu dalsze szkolenie i odmówi. Z kolei pracownik Rennmark upiera si, e przypadku Platowa nie mona jedynie wywnioskowa z akt kadrowych i chce da mu szans na zakwalifikowanie si. Poniewa Rennmark zmar niespodziewanie, Zolle zwyciy. Platow ma teraz przej obsug bocznicy, któr wczeniej obsugiwa jego syn Georg Friedrich Wilhelm. Z kolei Syn Platow ma zosta wysany na kurs kwalifikacyjny. Jednak zgodnie z rodzinn tradycj syn odmawia, a Platow potajemnie podejmuje decyzj o wziciu udziau w wielotygodniowym kursie kwalifikacyjnym w szkole ruchu drogowego jako syn. Inaczej ubiera si i ubiera (skórzana kurtka, biae dinsy, okulary przeciwsoneczne) i idzie na kurs. W podróy pocigiem do szkoy ruchu drogowego spotyka Malvine, gdzie sprawdza swój wiek. Jednak widzi go na wylot i daje mu wskazówki, jak moe wyglda modziej, wic powinien chodzi i zachowywa si inaczej. W szkole ruchu drogowego faktycznie przechodzi po trzydziestce i przenosi si do pokoju z Ditfurtem. Zmaga si z materiaem do nauki, osiga szczyty i poraki w symulacji na modelowym systemie kolejowym. Jest bliski porzucenia wszystkiego, ale interesuje go te przebywanie w towarzystwie Malvine'a, w którym si zakocha. W swoim nauczycielu Schildt ma jednak konkurenta. Schildt, Malvine, Ditfurt i Platow jad na koncert muzyki klasycznej i dyskotek, na której graj do taca Puhdy ; Platow i Malvine odwiedzaj równie wspólnie muzeum transportu. Na starym nasypie kolejowym Platow znajduje wózek kolejowy , który chce wróci na drog i przekaza Muzeum Transportu. Jest jednak jeden problem: drezyn mona byo przywie do muzeum tylko kolej.

W kocu Malvine postanawia przeciw Platowowi i Schildtowi, poniewa chce wróci do swojego byego ma, znanego w Berlinie aktora. W póniejszej rozmowie midzy Schildtem i Platowem Platow przypadkowo ujawnia swój prawdziwy wiek. Sprawa oszustwa wywouje poruszenie, a nawet sprowadza reportera ledczego do szkoy ruchu drogowego. Instytucja omawia spraw i postanawia, e nie powtórzy si to w przyszoci. Mówi si, e Platow zosta wykluczony z kursu, poniewa i tak nie rozumia zasady obwodów elektronicznych. Platow idzie, stawia wózek na szynach i odjeda z nim. Ze wzgldu na automatyczne blokowanie niektórych tras w zwizku z elektryfikacj kolei, Platów ma darmowe przejazdy. Jeli zostanie przekierowany na bocznic, wózek podnosi si z powrotem na tor gówny. Mczyni w centrum sterowania zdaj sobie spraw, e musz mie do czynienia z osob, która bardzo dobrze zna ukad elektroniczny. Schildt i jego uczniowie s w kwaterze gównej i wreszcie widz Platowa na tramwaju. Schildt biegnie za nim i baga, by wreszcie zszed z wózka. Udowodni, e radzi sobie z nowoczesn technologi i zda kurs kwalifikacyjny z wynikiem 1. Nieco póniej mona zobaczy Platowa na subie kolei - w duym miecie.

produkcja

Drugie ycie Friedricha Wilhelma Georga Platowa krcono w Drenie od 1972 roku. Poszczególne sceny powstay w Muzeum Transportu oraz w Zeunerbau Politechniki Drezdeskiej przed tamtejszymi szafkami fidget, kilkadziesit modeli przekadni za szkem, które mona wprawi w ruch za naciniciem przycisku. Eva Sickert stworzya kostiumy, a Georg Wratsch zaprojektowa film . Zespó Puhdys gra piosenki z filmu Kiedy wczoraj si rozstalimy , Kranich & Schwan i Himmelhoch pon ogniem .

Film zosta skrytykowany przez SED przed premier, poniewa znieksztaci klas robotnicz. Dlatego od 1 czerwca 1973 roku w kinach studyjnych pokazywano tylko kilka egzemplarzy filmu bez wczeniejszej premiery, mao recenzowanych i nie dopuszczonych do eksportu za granic. 25 padziernika 1977 r. po raz pierwszy wyemitowano go w DDR 2 w telewizji wschodnioniemieckiej, a 25 wrzenia 1996 r. w telewizji ORB pokazano go po raz pierwszy w telewizji ogólnoniemieckiej. Icestorm wyda film na DVD w 2007 roku.

krytyka

Film-Dienst zwana Drugie ycie Friedrich Wilhelm Georg Platow A satyryczna komedia, która nie tylko odzwierciedla fakt, e dana osoba jest pod wpywem postpu naukowego i technicznego. Spektakl gównego aktora Fritz Marquardt by chwalony jako wybitny . Inni krytycy równie nazwali gówn rol idealnie obsad, a film skarbem i najlepszym filmem reysera Kühna.

Dla Cinema film by gbok zabaw z DEFA.

literatura

linki internetowe

Indywidualne dowody

  1. ^ Zawiadczenie o zwolnieniu na drugie ycie Friedricha Wilhelma Georga Platowa . Dobrowolna samoregulacja brany filmowej , stycze 2007 (PDF; numer testu: 108 808 DVD).
  2. F.-B. Habel : wietny leksykon filmów fabularnych DEFA . Schwarzkopf i Schwarzkopf, Berlin 2000, ISBN 3-89602-349-7 , s. 717 .
  3. ^ Drugie ycie Friedricha Wilhelma Georga Platowa. W: Leksykon Filmów Midzynarodowych . Serwis filmowy , dostp 2 marca 2017 r .Szablon: LdiF / Konserwacja / Uyty dostp 
  4. Klaus Wischnewski: Marzyciele i zwykli ludzie 1966 do 1979 . W: Ralf Schenk (red.), Filmmuseum Potsdam (red.): Drugie ycie filmowego miasta Babelsberg. Filmy fabularne DEFA 1946-1992 . Henschel, Berlin 1994, s. 251.
  5. Zobacz cinema.de

Opiniones de nuestros usuarios

Sandra Kalinowski

Podoba mi się ta strona, a artykuł o Drugie ycie Friedricha Wilhelma Georga Platowa jest tym, którego szukałem.

Gabriela Matysiak

Świetny post o Drugie ycie Friedricha Wilhelma Georga Platowa.