Drugie ycie (1954)Internet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Drugie ycie (1954). Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Drugie ycie (1954) zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Drugie ycie (1954) i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Drugie ycie (1954). Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Drugie ycie (1954)! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Drugie ycie (1954), z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Film
Tytu niemiecki drugie ycie
Tytu oryginalny Podwójne przeznaczenie
Kraj produkcji Francja , Niemcy
Oryginalny jzyk Niemiecki , francuski
Rok wydania 1954
dugo 90 minut
Klasyfikacja wiekowa FSK 12
Prt
Dyrektor Victor Vicas
scenariusz Frédéric Grendel
Dieter Werner
Victor Vicas
produkcja Gilbert de Goldschmidt
Stuart Schulberg
muzyka Hans-Martin Majewski
aparat fotograficzny André Bac
Ted Kornowicz
skaleczenie Ira Oberberg
zawód

oraz Elisabeth Scherer , Otto Friebel ,
Herbert von Boxberger

Drugie ycie (francuski tytu Double destin ) to francusko-niemiecki dramat filmowy z jednoczcym narody z 1954 roku Victora Vicasa , oparty na sztuce Siegfried Jeana Giraudoux . Michel Auclair , Barbara Rütting , Simone Simon i Bernhard Wicki mona zobaczy w niemiecko-francuskiej obsadzie .

wtek

W przeciwiestwie do literackiego modelu Giraudoux, w którym nastpstwa I wojny wiatowej determinuj fabu i czas, adaptacja filmowa koncentruje si na wczesnym okresie powojennym po 1945 roku (do 1954 roku). Jacques Frontenac, mody malarz francuski, zosta ranny w kocowej fazie II wojny wiatowej i przewieziony do szpitala wojskowego w okupowanych Niemczech, który powsta na zamku Hohenberg. Jacques chwilowo straci przytomno, a wraz z ni pami podczas inwazji aliantów na Niemcy. Kiedy dochodzi, Jacques myli, e jest niemieckim onierzem, kapralem Siegfriedem One. Pani zamku Sybille von Hohenberg pozwala mu wierzy i stara si, jak tylko moe, uatwi nowemu Niemcowi wejcie w nowe ycie. Widzi, e Jacques, alias Siegfried, ma wielki talent do malowania i dlatego zakada dla niego studio w swoim nowym domu. Sybille pomaga mu odnale drog do tytuowego drugiego ycia. Siegfried wkrótce ponownie ukazuje swój wielki talent twórczego artysty.

Ale jego nowe, drugie ycie wkrótce pokazuje straszne skutki uboczne: Jung-Siegfried wchon nazistowskiego demona swoich czasów. Zaciekle broni si przed rzekomo obcymi i etnicznymi wpywami na kultur niemieck i wykazuje w tej sprawie fanatyczn gorliwo. Kiedy pewnego dnia spotyka go francuski dziennikarz, jego nowy wiatopogld nagle si zaamuje. Moda dama, Françoise Dunoyer, nie tylko informuje go o jego francuskim pochodzeniu, ale take wyjania, e ma na imi Jacques i e jest z ni zarczony. Przede wszystkim Jacques / Siegfried broni si rkami i stopami przed t now wiedz, która niszczy jego wiatopogld. W kocu brat Sybille, Reinhard, wraca z sowieckiej niewoli do rodzinnego zamku, a teraz Jacques nie moe ju zaprzecza jego prawdziwemu pochodzeniu. Powoli odnajduje drog z powrotem do swojej francuskiej tosamoci i po stronie Franciszki.

produkcja

Notatki produkcyjne i ciekawostki

Drugie ycie zostao nakrcone pod roboczym tytuem Retour à la vérité (Powrót do prawdy) od 20 maja do 24 lipca 1954 roku. Film zosta nakrcony w Wiesbaden (studia), a take w klasztorze Eberbach, Kiedrich am Rhein oraz w Paryu (zdjcia zewntrzne).

Kierownictwo produkcji przejli Charles Münzel i Kurt Hartmann. Struktury filmowe zaprojektowa duet Alfred Bütow i Ernst Schomer . Ingrid Bütow zaprojektowaa kostiumy.

Drugie ycie byo jedn z kilku francusko-niemieckich kolaboracji filmowych w latach 1954/55. W tym samym czasie powstay Oase , Zwischenlandung w Paryu i Die Helden sind noch .

publikacja

Drugie ycie miao swoj premier 12 listopada 1954 roku w Stuttgarcie na Universum, berliska premiera w Cinema-Paris miaa miejsce 17 grudnia tego samego roku. We Francji film po raz pierwszy pokazano 19 stycznia 1955 roku w Paryu. W tym samym roku ukazaa si take w Belgii, Szwecji i Finlandii. Po raz pierwszy ukaza si w Portugalii we wrzeniu 1956 roku iw Turcji w 1959 roku. Zosta równie opublikowany w Grecji i we Woszech oraz pod tytuem A Double Life w Stanach Zjednoczonych. Tytu midzynarodowy to Double Destiny .

Opinie

Der Spiegel ocenia: Victor Vicas ( Droga bez odwrotu ) wystawi si znacznie powyej niemieckiej redniej. Francuska panna moda Jacques-Siegfried (Simone Simon) przewysza niemieck rywalk (Barbara Rütting) nie tylko dziki scenariuszowi .

Leksykon filmów midzynarodowych mówi: Film symbolizmu, który zosta utworzony w subie midzynarodowego zrozumienia wyjdzie z piknych zdj i znakomitych aktorów, ale jego sia perswazji jest niski.

Indywidualne dowody

  1. Jean-Claude Sabria: Cinéma français. Les années 50. Pary 1987, nr 300
  2. Drugie ycie w Der Spiegel 2/1955
  3. Drugie ycie. W: Lexicon of International Films . Serwis filmowy , dostp 1 listopada 2019 .Szablon: LdiF / Maintenance / Access used 

linki internetowe

Opiniones de nuestros usuarios

Wioleta Godlewski

W tym poście o Drugie ycie (1954) dowiedziałem się rzeczy, których nie znałem, więc mogę już iść spać.

Mieczyslaw Stasiak

Wpis _zmienna bardzo mi się przydał.

Ania Mazurkiewicz

Myślałem, że wiem już wszystko o zmiennej, ale w tym artykule zweryfikowałem, że pewne szczegóły, które uważałem za dobre, nie były tak dobre. Dziękuję za informacje.