Dom odpoczynku okrutnych lalekInternet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Dom odpoczynku okrutnych lalek. Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Dom odpoczynku okrutnych lalek zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Dom odpoczynku okrutnych lalek i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Dom odpoczynku okrutnych lalek. Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Dom odpoczynku okrutnych lalek! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Dom odpoczynku okrutnych lalek, z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Film
niemiecki tytu Dom odpoczynku okrutnych lalek
Tytu oryginalny Dom odpoczynku okrutnych lalek / La locanda delle bambole roughli
Dom odpoczynku okrutnych lalek Logo 001.svg
Kraj produkcji Republika Federalna Niemiec , Wochy
Oryginalny jzyk Niemiecki
Rok wydania 1967
dugo 96 minut
Ocena wiekowa FSK 16
Prt
Dyrektor Rolf Olsen
scenariusz Rolf Olsen
produkcja Lisa Film ( Karl Spiehs ),
Bruno Ceria Stabilimenti Cinematografichi
muzyka Erwin Halletz
aparat fotograficzny Karl Löb
skaleczenie Lilo Kruger
zawód

Rasthaus der Cruel Puppet to niemiecko-woski film gangsterski, który zosta nakrcony w 1967 roku w Triecie i okolicach w reyserii Rolfa Olsena . Czarno-biay film wyprodukowany przez Lisa Film ( Monachium ) i Bruno Ceria Stabilimenti Cinematografichi (Triest) mia premier 6 czerwca 1967 roku.

wtek

Nieuczciwa para Betty Williams i Bob Fishman próbuj obrabowa sklep jubilerski w Glasgow . Plan si nie udaje i policjant zostaje zabity. Bobowi udaje si uciec, Betty zostaje zapana i skazana na dziesi lat wizienia . Surowe warunki wizienne czyni Betty tward i zgorzknia osob ju po kilku miesicach. Po przeniesieniu do nowej celi dowiaduje si, e Bob pracuje jako kelner pod przybranym nazwiskiem w domu wypoczynkowym na wybrzeu. Kiedy Betty zostaje uwiedziona i wychostana przez stranika Francisa Nipple'a, dochodzi do kolejnego makabrycznego morderstwa. Betty moe zdoby klucze do celi i uciec z czterema innymi winiami.

Pi uciekinierek wamuje si do domu towarowego po nowe ubrania. Uciekajc, strzelaj do przedsibiorcy pogrzebowego. Kiedy przybywa do domu opieki, Betty zdaje sobie spraw, e Bob pocztkowo nie chce nic wiedzie o niej ani o przeszoci. Mimo to pomaga kobietom ukrywa si w stodole posiadoci. Kiedy waciciel domu wypoczynkowego odkrywa kryjówk, on równie umiera.

Aby zdoby wystarczajc ilo pienidzy na ucieczk z Anglii, kobiety postanawiaj porwa zamon Marilyn Oland i zada od ma 20 000 funtów okupu. Ale plan si nie udaje, poniewa mczyzna nie jest zainteresowany wyzwoleniem swojej neurotycznej ony, a nawet wykorzystuje sytuacj, by zamordowa j z zimn krwi. W midzyczasie kobiety z domu opieki pozbyy si wiadka, pani Twaddle. Kiedy para przybywa do domu opieki, kobiety i Bob porywaj jego chore dziecko. Nastpuje dramatyczna ucieczka przed policj, na kocu której umieraj Bob i Betty.

Historia pochodzenia

Dla producenta Karla Spiehsa Das Rasthaus der Cruel Puppen by pierwsz produkcj z Lisa Film. Po zakoczeniu Intercontinental-Film pocztkowo chcia zaoy now firm, ale na prob Paula Löwingera przej istniejc, nieaktywn ju Lisa Film, z któr Löwinger pozosta jego cichym partnerem przez okoo dziesi lat. W przypadku tego pierwszego filmu woski koproducent musia poradzi sobie z bankructwem woskiego koproducenta ju po czterech dniach.

Reyser Rolf Olsen wystawi ju film We Frankfurcie gorce noce 1966 roku , który po fali filmów erotycznych i kryminalnych sta si komercyjnym sukcesem. Po ukoczeniu tego filmu rozpoczy si przygotowania do nie mniej ponurego filmu Dom odpoczynku okrutnych lalek .

Niemiecko-woska koprodukcja zostaa nakrcona w 1967 roku w Triecie i okolicach. Te budynki pochodz z architektem filmowej Nino Borghi . Za efekty specjalne odpowiada Vittorio Galiano.

Muzyka filmowa

Muzyk do filmu skomponowa Erwin Halletz . Utwory brudnych anioów (motyw muzyki) i nowy dzie byy piewane przez Don Adams i pojawio si na singiel z Ariola etykiecie. W filmie nie sycha tytuu Blue Dreams , który ukaza si na pycie Erwin Halletz - German Film Composers Episode 8 .

synchronizacja

Poniewa bya to koprodukcja z kilkoma aktorami obcojzycznymi, wersja zostaa cakowicie zdubbingowana . W rezultacie niektórzy aktorzy niemieckojzyczni mog by syszani z rónymi gosami.

Przyjcie

opublikowanie

FSK wydany film w dniu 12 maja 1967 roku, w wieku 18 lat. Film, którego premiera odbya si 6 czerwca tego samego roku, zosta póniej wycity. Wersja DVD wydana w 2004 roku, która jest wydana dla osób w wieku 16 lat i starszych, jest okoo siedem minut krótsza od wersji kinowej.

Opinie

Trywialna tania produkcja.

Jeden z najgorszych mieciowych filmów ostatnich czasów. Zdecydowanie do odrzucenia!

Wydanie DVD

  • Miejsce odpoczynku okrutnych lalek. Rozrywka centów. 2004.

linki internetowe

Indywidualne dowody

  1. FSK wersja 1967: 96 minut na projekcj kinow (24 obrazy na sekund), 92 minuty na reprodukcj telewizyjn (25 obrazów na sekund), dugo filmu: 2617 metrów
  2. Roman Schliesser: Super nos. Karl Spiehs i jego filmy , Verlag Carl Ueberreuter, Wiede 2006, s. 85
  3. CD Erwin Halletz - Niemieccy kompozytorzy filmowi, tom 8 . Miej rekordy rodzinne . 2001. Nr zamówienia. BCD 16488 AR
  4. Miejsce odpoczynku okrutnych lalek. W: Leksykon Filmów Midzynarodowych . Serwis filmowy , dostp 2 marca 2017 r . 
  5. Evangelischer Filmbeobachter , Evangelischer Presseverband Monachium, recenzja nr 236/1967.

Opiniones de nuestros usuarios

Anka Frankowski

Bardzo ciekawy ten post o Dom odpoczynku okrutnych lalek.

Eugeniusz Kucharski

Dzięki za ten post na Dom odpoczynku okrutnych lalek, właśnie tego potrzebowałem

Marcel Przybysz

Uważam, że ten wpis o zmiennej Dom odpoczynku okrutnych lalek jest sformułowany bardzo ciekawie, przypomina mi lata szkolne. Jakie piękne czasy, dzięki za sprowadzenie mnie do nich.