Dolina strachuInternet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Dolina strachu. Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Dolina strachu zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Dolina strachu i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Dolina strachu. Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Dolina strachu! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Dolina strachu, z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

The Valley of Fear (tytu oryginalny: The Valley of Fear ) to czwarta powie Sir Arthura Conana Doyle'a , w której bohaterowie Sherlocka Holmesa i Dr. Watson pojawia si. Historia zostaa po raz pierwszy opublikowana midzy wrzeniem 1914 a majem 1915 w Strand Magazine w Anglii i zostaa opublikowana w formie ksikowej w Londynie i Nowym Jorku w 1915 roku.

zadowolony

Praca skada si z dwóch czci:

  • Cz 1: Tragedia Birlstone
  • Cz 2: Scowrers

Gówny fabua , która jest opisana w pierwszej czci rozgrywa si w 1888 roku w angielskim hrabstwie Sussex , natomiast druga cz skada si z retrospekcji do 1875 roku. Druga cz znajduje si geograficznie w amerykaskiej Pensylwanii .

W pierwszej czci Sherlock Holmes wykorzystuje swoje umiejtnoci detektywistyczne dedukcji i logik, aby rozwiza spraw morderstwa pana Douglasa z Birlstone Manor House . Zmary zosta zabity w swoim domu od odpiowanej strzelby strzaem w gow, cakowicie oszpecajc twarz zmarego. Holmes w kocu dowiaduje si, e zmary to wcale nie Douglas, ale niejaki Ted Baldwin, którego miertelny strza trafi w bójk. Sam Douglas w porozumieniu z on i przyjacielem Cecilem Barkerem ukry si w domu, aby opinia publiczna uwierzya, e nie yje. Tajne stowarzyszenie .

Po ustaleniu tosamoci zmarego, fabua zwraca si o powizanie ofiary ze sprawc. Motyw krwawego aktu ujawnia si za pomoc retrospekcji w przeszoci nieznanej wczeniej osoby. Kryminalnie zarzdzana " Loa Masoska 341, Vermissa" w zagbie wglowym Vermissa Valley w Pensylwanii ma decydujce znaczenie dla przebiegu historii . Czytelnik szczegóowo uczestniczy w powstaniu najwyraniej chicagowskiego faszerza i mordercy Jacka McMurdo w tej masoskiej loy, która terroryzuje region górniczy metodami mafijnymi i czstymi zabójstwami. Dopiero niedawno okazuje si, e McMurdo to w rzeczywistoci detektyw z Pinkertona o nazwisku Birdy Edwards, która skazaa masoski gang znany jako Scowrers. Podczas gdy ich notoryczny szef McGinty zostaje powieszony, inni uciekaj z szubienicy, w tym rywal McMurdosa / Edwardsa o pikn Ettie Shafter, Ted Baldwin.

Dalsza prehistoria jest opisana w streszczonej formie. Edwards polubi Ettie, która zmara kilka lat póniej. On sam wtedy mieszka pod nazwiskiem John Douglas w Kalifornii , gdzie pozna swojego partnera biznesowego Cecila Barkera i zgromadzi fortun. Nieustannie uciekajc przed ocalaymi, mciwymi czonkami loy, przeniós si do Sussex, gdzie znalaz swoj drug on i przez pi lat mieszka jako giermek. Tam mia miejsce atak opisany w pierwszej czci.

Ostateczny los Douglasa zosta dodany w epilogu . Za rad Holmesa on i jego ona opucili Angli i udali si do Kapsztadu , ale podczas sztormu u wybrzey St. Helena Douglas wypadli za burt w tajemniczych okolicznociach. Holmes jest pewien, e byo to dzieo jego najwikszego wroga, profesora Moriarty'ego , skoro otrzyma odpowiedni wskazówk na pocztku swoich bada.

Struktura tej ostatniej powieci z Sherlockiem Holmesem - zm. H. przestpstwo, którego pochodzenie ujawnia si dopiero po rozlegej retrospekcji - znaj pierwsz powie detektywa, A Study in Scarlet , uchylone.

Adaptacje filmowe

Niemieckojzyczny Sherlock Holmes i obroa mierci z 1962 roku reysera Terence'a Fishera z Christopherem Lee w roli gównej jest luno oparty na powieci The Valley of Fear . Istnieje równie kreskówkowa wersja powieci.

Ta historia Molly Maguires - historycznego poprzednika Scowrers - bya w Stanach Zjednoczonych z Seanem Connery na podstawie rysunku Arthura H. Lewisa zatytuowanego The Molly Maguires (pol .: The Molly Maguires ; sfilmowany USA, 1970).

Wydania w jzyku niemieckim

  • Dolina horroru . Dürr & Weber, Berlin 1926
  • Dolina strachu . Niemiecki autorstwa Heinza Kotthausa. Blüchert, Hamburg 1960
  • Dolina strachu . Nowo przetumaczone przez Hansa Wolfa. Haffmans , Zurych 1986, ISBN 3-251-201034
  • Arthur Conan Doyle: Sherlock Holmes - The Novels - A Study in Scarlet Red - The Sign of Four - The Dog of the Baskervilles - The Valley of Horror (tumaczenie Margarete Jacobi, HO Herzog), Anaconda-Verlag 2013, ISBN 978-3730600306
  • Arthur Conan Doyle: The Valley of Fear: Illustrated Edition (tumaczenie: Hannelore Eisenhofer), 2014, ISBN 978-3868201970
  • Dolina strachu. Tumaczenie: Henning Ahrens, Fischer Taschenbuch, Frankfurt nad Menem 2017, ISBN 978-3-596-03567-0

linki internetowe

Wikiróda: Dolina strachu  - róda i pene teksty (angielski)

Opiniones de nuestros usuarios

Lucas Sroka

Dzięki za ten post na Dolina strachu, właśnie tego potrzebowałem

Roksana Kowalik

Ten wpis na Dolina strachu sprawił, że wygrałem zakład, co mniej niż uzyskanie dobrego wyniku.

Helena Stasiak

Wspaniałe odkrycie tego artykułu na Dolina strachu i całej stronie. Przechodzi prosto do ulubionych.

Inga Wrona

Wreszcie! W dzisiejszych czasach wydaje się, że jeśli nie piszą artykułów składających się z dziesięciu tysięcy słów, to nie są szczęśliwi. Panowie autorzy treści, to TAK to dobry artykuł o Dolina strachu.

Sonia Baranowski

Ten artykuł o zmiennej Dolina strachu przykuł moją uwagę. Zastanawia mnie, jak dobrze odmierzone są słowa, to jest jak... eleganckie.