Dolina lalekInternet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Dolina lalek. Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Dolina lalek zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Dolina lalek i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Dolina lalek. Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Dolina lalek! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Dolina lalek, z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Film
Tytu niemiecki Dolina lalek
Tytu oryginalny Dolina lalek
Kraj produkcji Stany Zjednoczone
Oryginalny jzyk jzyk angielski
Rok wydania 1967
dugo 123 minuty
Klasyfikacja wiekowa FSK 16
Prt
Dyrektor Mark Robson
scenariusz Helen Deutsch ,
Dorothy Kingsley
produkcja David Weisbart
muzyka John Williams ,
André Previn (piosenki)
aparat fotograficzny William H. Daniels
skaleczenie Dorothy Spencer
zawód

The Valley of the Dolls (tytu oryginalny: Valley of the Dolls ) to amerykaski dramat filmowy w reyserii Marka Robsona z 1967 roku, oparty na bestsellerze o tym samym tytule autorstwa Jacqueline Susann . Chodzi o powstanie, narkomani i gboki upadek trzech modych kobiet w Hollywood .

akcja

Anne Welles opuszcza Now Angli, aby rozpocz karier w Nowym Jorku. Ale na pocztku wystarczy by sekretark prawnika. Zakochuje si w jego towarzyszu, ale póniej zostaje przez niego zraniona. Po rozstaniu wci zdobywaa saw jako modelka.

Neely O'Hara to wokalistka z wielkim talentem. Jednak intryga na razie przeszkodzi jej w karierze. Po pojawieniu si w radiu osigna jednak dugo oczekiwan saw. Ale sukces j zmienia i traci wszystkich, którzy byli blisko niej. Aby wytrzyma presj, ma swoje lalki ( opiat tylko na recept Dolantin - baw si sowami z lalkami - lalkami). W kocu zostaje przekonana przez swoj przyjaciók Anne, aby udaa si do orodka odwykowego.

Jennifer North pracuje na scenie i cierpi, e ludzie nie traktuj jej powanie z powodu jej urody. Spotyka piosenkarza Tony'ego Polara. W trakcie ich zwizku jest uciskana przez swoj siostr, która bya ju wtedy przeciwna lubowi i zarzdza majtkiem obojga. Kiedy Tony ma atak, Jennifer dowiaduje si, e jest miertelnie chory. Ona i jej szwagierka przyjmuj go do kliniki. Zaoszczdzone pienidze nie wystarczaj na dugo, wic szwagierka przedstawia Jennifer francuskiemu filmowcowi. Rozpoczyna si Twoja kariera porno. Gdy stan Tony'ego si pogarsza, a Jennifer dowiaduje si, e ma raka piersi, koczy swoje ycie tytuowymi lalkami.

Recenzje

"Bestsellerowa adaptacja filmowa w stylu Colportage, mylca i melodramatyczna. Krytyka show-biznesu utkna na pocztku .

Krytyka [filmu o show biznesie] nie wykracza poza pocztki i wydaje si niewyrana i niejasna.

Nagrody

Przerobi

W 1981 roku wystawiono remake dla telewizji pod tytuem Das Tal der Puppen ( Dolina lalek Jacqueline Susann ). W gównych rolach s m.in. Zobacz Catherine Hicks i Lisa Hartman .

literatura

linki internetowe

Indywidualne dowody

  1. Dolina lalek. W: Lexicon of International Films . Serwis filmowy , dostp 15 kwietnia 2017 .Szablon: LdiF / Maintenance / Access used 
  2. Evangelischer Presseverband München, przegld nr 134/1968.

Opiniones de nuestros usuarios

Witold Lewandowski

To dobry artykuł dotyczący Dolina lalek. Podaje niezbędne informacje, bez ekscesów.

Alexander Bednarski

Uznałem, że informacje, które znalazłem na temat zmiennej Dolina lalek, są bardzo przydatne i przyjemne. Gdybym musiał umieścić 'ale', może to oznaczać, że nie jest wystarczająco wyczerpujące w swoim sformułowaniu, ale poza tym jest świetne.