Diabelski mynInternet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Diabelski myn. Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Diabelski myn zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Diabelski myn i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Diabelski myn. Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Diabelski myn! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Diabelski myn, z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Film
Tytu oryginalny Diabelski myn
Kraj produkcji Niemcy
Oryginalny jzyk Niemiecki
Rok wydania 1961
dugo 109 minut
Klasyfikacja wiekowa FSK 12
Prt
Dyrektor Géza z Radványi
scenariusz Ladislas Fodor
produkcja Artur Brauner
muzyka Hans-Martin Majewski
aparat fotograficzny Friedl Behn-Grund
skaleczenie Jutta Hering
zawód

Diabelski myn to filmowy melodramat w stylu kroniki rodzinnej i czasowej z 1961 roku. Wyreyserowana przez Géz von Radványi , par marze niemieckich filmów wczesnych lat pidziesitych, Maria Schell i OW Fischer , stana przed kamer pierwszy raz od omiu lat. Film powsta na podstawie sztuki The Fourposter Jana de Hartoga .

wtek

Przedstawia kronik wyszej klasy, szlacheckiego rodu wiedeskiego na przestrzeni trzech pokole: od schyku imperium Habsburgów do I Rzeczypospolitej i aneksji Austrii przez Hitlera do pocztku okresu powojennego. Tytuowy diabelski myn na wiedeskim Praterze jest miejscem spotka decydujcych wydarze i spotka w yciu bohaterów, a jednoczenie symbolizuje jedyn sta w niespokojnych czasach XX wieku od wielu dziesicioleci.

Rudolf von Hill uwaany jest za czarn owc z dynastii producentów zegarków. Jako oficer zosta ranny w I wojnie wiatowej . Niemniej jednak rysuje si przed nim obiecujca przyszo. Przejmuje fabryk od ojca i polubia mod Elbiet, córk ksigarza. Niespokojne lata dwudzieste odcisny swoje pitno take na parze Hillów. Kiedy Elisabeth przesadza i oddaje si swojej dze przyjemnoci, wybucha kryzys maeski, ale oboje wiedz, jak go opanowa. W 1940 roku dwóch von Hills spotka ciki cios: stracili jedynego syna.

Kiedy II wojna wiatowa dobiega koca, Elisabeth umiera na biaaczk, a ich córka Gisela wyjeda do Ameryki jako wieo polubiona ona . Rudolf zostaje sam i wkrótce czuje si samotny i opuszczony. Wtedy pewnego dnia nastpi decydujcy punkt zwrotny w jego yciu i kto inny bdzie kontynuowa swoj prac. Siedzc na diabelskim mynie i wspominajc, Rudolf umiera z przemienionym umiechem na twarzy.

Uwagi produkcyjne, publikacja

Giant Ferris Wheel by krcony midzy 13 lutego a 30 kwietnia 1961 roku w Wiedniu (zdjcia z zewntrz) oraz w studiach CCC w Berlinie-Spandau . Zarzdzanie produkcj przej Georg M. Reuther , konstrukcje filmowe zaprojektowali Willi Schatz i Johannes Ott . Rudolf Nussgruber by zastpc reysera Radvanyiego, a kostiumy zaprojektowaa Claudia Herbig .

Premiera odbya si w lipcu 1961 roku podczas Moskiewskiego Midzynarodowego Festiwalu Filmowego . Niemiecka premiera odbya si w Hanowerze 25 sierpnia 1961 roku , gdzie powrót wymarzonej pary w latach pidziesitych zmobilizowa masy i pozwoli gromadzi si fanom, nic nie dziao si na ulicach. Podczas gdy OW Fischer przyj spektakl za pewnik, Atze Brauner by zadowolony, e jego zakad na par, która nie bya ju cakiem wiea, wydawaa si dziaa. Przebywajcy obecnie w Hanowerze kanclerz Konrad Adenauer by gono zadowolony z tumu, ale Atze Brauner wyjani mu fakty. Zaskoczony, chcia wiedzie, kim jest OW Fischer

W maju 1963 we Francji ukazaa si publikacja; Film ukaza si take w Grecji, Woszech, Portugalii i Hiszpanii.

Film zosta wydany przez Universum Film GmbH 30 padziernika 2006 wraz z trzema innymi filmami OW Fischera w ramach OW Fischer Edition na DVD.

Ten sam materia zosta nakrcony w Hollywood w 1952 roku pod tytuem óko z baldachimem z Lilli Palmer i Rexem Harrisonem w rolach gównych .

Przyjcie

krytyka

W Lexicon of International Films napisano: Film gwiezdny, kultywowany pod wzgldem dialogu i prezentacji, a take przycigajcy publiczno.

W 39. wydaniu z 20 wrzenia 1961 r. Der Spiegel na stronie 91 znalaz: Autor filmu Ladislas Fodor przeniós miejsce akcji z amerykaskiej sypialni do rónych wiedeskich mieszka i rozszerzy sztuk o konwencjonalne arty i nudne sentymenty. W pozbawionych ez fragmentach filmu Maria Schell chichocze i oszukuje swoj filmow mier z powodu raka krwi; OW Fischer jako filmowy m przekracza granic tego, co znone w ostatniej scenie: z szarymi jak lód wsami i siwymi wosami umiera pijany wspomnieniami na diabelskim mynie wiedeskiego Prater .

Herbert Spaich pisze w swojej biografii o Marii Schell, e zachodnioniemieccy producenci starali si unikn grocego bankructwem w zupenym niezrozumieniu zmienionej roli filmu z niezgrabnym przepychem à la Schinderhannes czy dramaturgicznymi recepturami z przedwczoraj. Klasycznym tego przykadem jest Das Riesenrad , pluszowy filmowy potwór, z którym miaa odrodzi bya para filmowych marze OW Fischer i Maria Schell z firmy Arthur Brauner we wspópracy z wypoyczalni filmów Gloria . Reyser Geza Radvanyi zamieni zgrabn nieszkodliwo oryginau w patchworkowy dywan z pidziesicioletniej niemiecko-austriackiej historii, szczcia maeskiego, przysigi maeskiej i maych zmartwie na tle niewiarygodnie wielkiej polityki. Spaich zwróci uwag, e ówczesny krytyk nazwa dzieo Ben Hur o zym gucie. Maria Schell zostaa cinita scenariuszem, niewygodnym reyserem i prónym partnerem, nie pozostawiajc moliwoci artystycznego rozwoju. W kadej scenie musiaa emanowa nieznon mieszank wiedeskiego uroku i emocjonalnej bogoci .

Biograf OW Fischer Dorin Popa równie mówi o pluszowej rodzinnej epopei i odniós si do recenzji, które nie byy wówczas zbyt entuzjastyczne. Dwuosobowe dzieo Jana de Hartoga zostaje "wysadzone w przesadnie sodkiego filmowego potwora w doni producenta Atze Braunera, w którym OW Fischer z natrtnym urokiem Weanera i Maria Schell, bardzo maa dusza, zachowuj swoje ciche szczcie przez pidziesit lat austriackiej historii . OW Fischer spowodowa równie typowe trudnoci w tym filmie, twierdzc, e w kocu jest OW Fischerem, na co Radványi odpowiedzia: To ty w Niemczech, Otto. Ale gdzie jeste za granic Czy myl, e jeste past do zbów .

Krytyk Klaus Hebecker stwierdzi w telegramie filmowym : Jest powód do zoci. Tyle zego smaku w jednym, nawet ambitnym filmie nie da si w ogóle zrozumie i nie mona go usprawiedliwi jedn sylab. Kady, kto kocha film troch, choby tylko troch, musi by wcieky, kiedy jego wosy staj na gowie. Nie mówcie nam, e ten film ma na celu tylko rozrywk. Nawet najbardziej prymitywna rozrywka nie powinna pojawi si na ekranie tak nieszczliwie, tak nikczemne, e zy kintopu nigdy nie puchn. "

Protestancki filmu obserwator zwróci nastpujcy wniosek: Obraz czasu i mczyzny jest przedstawione zbyt eleganckie i powierzchowne by przekonujce i zgodne z prawd

Nagrody

Midzynarodowy Festiwal Filmowy w Moskwie 1961

 • Nominacja do Grand Prix, nominacja: Géza von Radványi

German Film and Media Rating (FBW) 1961:

 • Predykat: wartociowy

Belgijska prasa filmowa 1961:

 • European Gold Award w kategorii Najlepszy aktor pierwszoplanowy

Nagrody Bambi 1962

 • Bambi dla OW Fischera w kategorii Aktor Narodowy

linki internetowe

Indywidualne dowody

 1. ^ A b Dorin Popa: O. Fischer Jego filmy - jego ycie , Heyne-Filmbibliothek nr 32/111, Wilhelm Heyne Verlag GmbH & Co. KG, Monachium, 1989, ISBN 3-453-00124-9 , s. 134 136.
 2. Para nosotros no hay adiós Ryc. Hiszpaski plakat filmowy
 3. Diabelski myn, mój ojciec aktor, poegnanie z chmurami, zakochane ptaszki (Come on Sweet Death)
  Rys. Pudeko na DVD OW Fischer Edition
 4. Klaus Brüne (red.): Lexikon des Internationale Films Tom 6, S. 3117. Reinbek koo Hamburga 1987.
 5. Das Riesenrad In: spiegel.de
 6. ^ A b Herbert Spaich: Maria Schell Your Films - Her Life , Heyne Filmbibliothek nr 32/99, Wilhelm Heyne Verlag GmbH & Co. KG, Monachium, 1986, ISBN 3-453-86101-9 , s. 168171.
 7. Evangelical Press Association, Monachium, przegld nr 569/1961

Opiniones de nuestros usuarios

Wanda Krük

Informacje o zmiennej Diabelski myn są bardzo ciekawe i rzetelne, podobnie jak pozostałe artykuły, które przeczytałem do tej pory, a jest ich już wiele, bo na randkę na Tinderze czekam prawie godzinę i się nie pojawia, więc daje mi to, że mnie to wystawiło. Korzystam z okazji, aby zostawić kilka gwiazdek dla firmy i srać na moje pieprzone życie.

Alexandra Stankiewicz

Bardzo ciekawy ten post o Diabelski myn.

Rafal Kulesza

Zgadza się. Zawiera niezbędne informacje o Diabelski myn.

Iza Nowicki

Uznałem, że informacje, które znalazłem na temat zmiennej Diabelski myn, są bardzo przydatne i przyjemne. Gdybym musiał umieścić 'ale', może to oznaczać, że nie jest wystarczająco wyczerpujące w swoim sformułowaniu, ale poza tym jest świetne.