Debugger wywietlania danychInternet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Debugger wywietlania danych. Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Debugger wywietlania danych zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Debugger wywietlania danych i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Debugger wywietlania danych. Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Debugger wywietlania danych! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Debugger wywietlania danych, z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Wywietlacza Debugger jest open source , graficzny Zaczepy do polece line- opartych debugerów i czci projektu GNU . Celem DDD jest uatwienie rozwizywania problemów w programach poprzez graficzne przedstawienie struktur danych. Samo DDD nie jest debugerem, ale zawsze wymaga podrzdnego debuggera, takiego jak GDB , DBX lub XDB .

DDD nadaje si nie tylko do debugowania skompilowanych programów, ale take dla jzyków interpretowanych , takich jak Python , Perl czy Bash . Najszerszy zakres funkcji jest oferowany przez DDD w poczeniu z GNU Debugger, GDB.

Ogólnie zakres funkcjonalny DDD mona podsumowa w nastpujcych punktach:

  • Uruchamianie programu
  • Zatrzymaj dziaanie programu
  • Wgld w struktury danych
  • Edycja kodu ródowego programu

Na przykad za pomoc DDD mona przeglda linie kodu ródowego i dane przetworzone graficznie, a struktury danych s wywietlane w postaci diagramów. Jednym klikniciem myszy mona wyuska wskaniki lub zawarto wywietlanych struktur, które s aktualizowane po kadym zatrzymaniu programu.

Dostpnych jest wiele wtyczek do uytku z DDD .

literatura

  • Norman Matloff, Peter J Salzman: The Art of Debugging with GDB, DDD i Eclipse. No Starch Press, 2008, ISBN 978-159327174-9

linki internetowe

  • DDD na stronie GNU:

Opiniones de nuestros usuarios

Lucyna Zarzycki

Ładny artykuł z _zmienna.

Honorata Gruszka

Podoba mi się ta strona, a artykuł o Debugger wywietlania danych jest tym, którego szukałem.

Chris Markiewicz

Wreszcie artykuł o Debugger wywietlania danych, który jest łatwy do przeczytania.

Bernadeta Marcinkowski

W tym poście o Debugger wywietlania danych dowiedziałem się rzeczy, których nie znałem, więc mogę już iść spać.