DatapostInternet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Datapost. Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Datapost zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Datapost i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Datapost. Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Datapost! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Datapost, z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Od 1 wrzenia 1989 roku Deutsche Bundespost oferuje bezpieczn, szybk i niezawodn transmisj przesyek pod nazw Datapost . Przesyki Datapost zostay dostarczone do odbiorcy w uzgodnionym terminie.

Bya to forma mailingu i nie miaa nic wspólnego z transmisj elektroniczn. 1 marca 1963 r. pismo z kursem zastpi dotychczasowe pismo stacji - procedura, która obowizywaa do 31 sierpnia 1989 r.

Usuga oferowana przez by Deutsche Bundespost dla listów do 1000 gi paczek do 20 kg, przy czym przesyki zawsze musiay by nadawane do tego samego urzdu pocztowego lub tam musia by zorganizowany ich odbiór. Dostawa nastpia poprzez odbiór od odbiorcy, zoenie w skrytce pocztowej lub - za dodatkow opat - przesyk kuriersk. Dane post by równie moliwy do transportu zagranicznego jako midzynarodowej firmy kurierskiej dla rónych krajów. "

Od 1 stycznia 1983 r. moliwe byo równie wysyanie przesyek z danymi w nieregularnych odstpach czasu - za specjaln opat dorczeniow. Za nawizanie poczenia pobierana bya miesiczna opata zalena od czstotliwoci. Ponadto obowizywaa zwyka opata pocztowa, usugi specjalne (przesyka polecona, za pobraniem itp.) nie byy dozwolone.

W przypadku pocze pocztowych za granic trzeba byo uiszcza miesiczn opat w wysokoci 120 DM za ustanowienie i utrzymanie  . Byy obszerne listy opat transportowych. Nie byo koniecznoci umieszczania oznaczenia pocztowego na przesykach danych wysyanych za granic. Nie wpuszczono ich do sowieckiej strefy okupacyjnej ani do Berlina Wschodniego .

W dzienniku urzdowym 29/92 z 29 marca 1990 r. napisano: Od 2 kwietnia 1990 r. zostanie uruchomiona próbna poczta danych z NRD Deutsche Post . Orzeczeniem 99 ostatecznie wprowadzono usug dodatkow Datapost-Inland i zlikwidowano centraln usug kuriersk 1 lipca 1990 r.

literatura

  • Werner Steven: Ksika pocztowa z lat 19451990, zredagowana z oficjalnych róde . Publikacja wasna, Brunszwik 1994
  • Werner Steven: NRD - Koniec zamówienia pocztowego (1989-1991) . Wydanie 138 nowej serii Posttempelgilde e. V. Soesta, 2000 r
  • Werner Steven: Postbuch - NRD za lata 1947-1989, zredagowane z oficjalnych róde . Publikacja wasna, Braunschweig 2001

linki internetowe

Indywidualne dowody

  1. ^ Gert WF Murmann: Phila-Lexikon w Internecie

Opiniones de nuestros usuarios

Patryk Matuszewski

Czasami, gdy szukasz informacji w Internecie o czymś, znajdujesz zbyt długie artykuły, które nalegają na mówienie o rzeczach, które Cię nie interesują. Podobał mi się ten artykuł o zmiennej, ponieważ idzie do rzeczy i mówi dokładnie o tym, czego chcę, bez gubienie się w informacjach Bezużyteczne.

Michael Bieniek

Zawsze dobrze jest się uczyć. Dziękuję za artykuł o zmiennej Datapost