Dane ogólneInternet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Dane ogólne. Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Dane ogólne zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Dane ogólne i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Dane ogólne. Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Dane ogólne! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Dane ogólne, z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Dane ogólne logo.svg

Data General ( DG ) bya amerykask firm z brany komputerowej .

Historia firmy

Data General zostaa zaoona w 1968 roku przez Edsona de Castro, który wczeniej opuci firm Digital Equipment Corporation (DEC) z powodu sporu. Tam by odpowiedzialny za synny komputer PDP-8 . Poniewa w DEC nie móg wyegzekwowa wasnych pomysów, opuci firm, aby zaoy wasn firm komputerow. Z czasem cyklu 800, póniej 300 nanosekund, komputery NOVA byy od lat najszybszymi minikomputerami na rynku. W 1999 roku Data General zostaa przejta przez EMC Corporation .

marketing

Od samego pocztku DG przycigna uwag agresywnym i odnoszcym sukcesy marketingiem . Plakat reklamowy przedstawiajcy zaoyciela Eda de Castro w duej i ziarnistej czerni i bieli sta si sawny w przemyle komputerowym w latach szedziesitych XX wieku . Pod spodem brzmiao: Cze, nazywam si Ed de Castro. Utrzymujemy si z komputerów. A poniewa chcemy zarabia duo pienidzy, budujemy bardzo dobre komputery!. Stwierdzenie, którego nie sposób przecign pod wzgldem jasnoci i bezporednioci. W rezultacie sprzedawcy DEC duo rozmawiali z klientami o zych facetach z Data General, co z kolei wzbudzio ich ciekawo dotyczc DG.

Produkty

Pierwsze komputery nazyway si Nova i byy maszynami 16-bitowymi . Ze wzgldu na wysok stabilno przez wiele lat znajdoway si w uyciu wojskowym , zwaszcza w marynarce wojennej USA na statkach.

DG opracowaa póniej seri komputerów Eclipse, których wersje 32-bitowe byy równie dostpne od 1980 roku . Eclipse S / 230 opracowany przez DG sta w bezporedniej konkurencji z odnoszcym sukcesy PDP-11 firmy DEC . Pisownia S / 230 nie jest przypadkowo oparta na terminach powszechnie uywanych przez ówczesnego lidera rynku, firm IBM , takich jak System / 360 lub S / 360 . W poowie lat osiemdziesitych istniay równie w peni zintegrowane rozwizania biurowe z oprogramowaniem do przetwarzania tekstu, systemów ksigowych i ksigowych dla systemów Eclipse, ale nie odniosy one sukcesu w porównaniu z komputerami mainframe IBM i jako minikomputery pojawiy si na rynku troch za wczenie.

W 1984 roku DG uruchomia Data General / One, jeden z pierwszych naprawd przenonych i czciowo niezalenych od sieci komputerów z systemem MS-DOS. Ze wzgldu na wysok cen i wykorzystanie zaawansowanych, ale nie istniejcych wówczas standardów w wiecie DOS odpowiadajcych technologii (np. Dyskietki 3,5-calowe), DG One zyskaa niewielkie znaczenie na rynku.

W 1989 roku DG wprowadzia na rynek komputery AViiON , które pocztkowo byy wyposaone w procesory Motorola 88000 i na których dziaaa wasna DG / UX, pochodna systemu Unix DG . W celu zwikszenia wydajnoci zastosowano szereg ciekawych technicznie koncepcji, takich jak SMP i NUMA .

W 1992 roku HADA (macierz dyskowa o wysokiej dostpnoci) pooya podwaliny pod seri systemów pamici masowej CLARiiON , które zostay wprowadzone na rynek w 1994 roku.

Dzi firma nie istnieje ju samodzielnie, zostaa kupiona przez EMC w 1999 roku . Gównym powodem zakupu byy systemy pamici masowej z serii CLARiiON. Pozostae produkty zostay wycofane.

Indywidualne dowody

  1. Joe Wilcox: EMC kupuje Data General za 1,1 miliarda dolarów . CNET News, 9 sierpnia 1999
  2. Tracy Kidder: Dusza nowej maszyny. 1981, ISBN 0-316-49170-5 .
  3. Tracy Kidder: Dusza nowej maszyny . Modern Library, New York 1997, ISBN 0-679-60261-5 .

linki internetowe

Opiniones de nuestros usuarios

Diana Bieniek

Informacje o zmiennej Dane ogólne są bardzo ciekawe i rzetelne, podobnie jak pozostałe artykuły, które przeczytałem do tej pory, a jest ich już wiele, bo na randkę na Tinderze czekam prawie godzinę i się nie pojawia, więc daje mi to, że mnie to wystawiło. Korzystam z okazji, aby zostawić kilka gwiazdek dla firmy i srać na moje pieprzone życie.

Agata Marek

Dzięki. Pomógł mi artykuł o Dane ogólne.