Czwarte przykazanie (1950)Internet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Czwarte przykazanie (1950). Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Czwarte przykazanie (1950) zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Czwarte przykazanie (1950) i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Czwarte przykazanie (1950). Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Czwarte przykazanie (1950)! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Czwarte przykazanie (1950), z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Film
Tytu oryginalny Czwarte przykazanie
Kraj produkcji Austria
Oryginalny jzyk Niemiecki
Rok wydania 1950
dugo 100 minut
Klasyfikacja wiekowa FSK 16
Prt
Dyrektor Eduard von Borsody
scenariusz Eduard von Borsody
Friedrich Schreyvogel
produkcja Eduard Hoesch
muzyka Wolfgang Ruß-Bovelino
aparat fotograficzny Hans Schneeberger
Sepp Ketterer
zawód

oraz Peter Gerhard , Theodor Grieg , Karl Kalwoda , Karl Schwetter , Josef Krastel , Karl Bachmann, Theo Prokopp , Eduard Sekler , Kurt Sowinetz

Czwarte przykazanie jest austriackim rodzinny dramat z 1950 roku przez Eduarda von Borsody oparty na oryginale przez Ludwiga Anzengruber . Attila Hörbiger i Dagny Servaes graj gówne role jako maestwo, którego rodzina jest skazana na zagad.

akcja

Zamony wiedeski rzemielnik Schalanter kiedy utrzymywa si ze swoich dochodów, ale w wyniku industrializacji w Europie pod koniec XIX wieku i zaniedba z wasnej winy on i jego rodzina - ona Barbara i dzieci Martin i Josefa - popadli w powane trudnoci ekonomiczne. Starzec coraz bardziej podnosi butelk, pogarszajc sytuacj ekonomiczn. Wyznaczono drog w dó, do rynsztoka oraz spoeczn i spoeczn spiral w dó. Barbara wkrótce nie przychodzi do gowy adnej innej rady i podejmuje kroki, aby polubi swoj córk Josef z lekkomylnym synem jednego z wierzycieli jej ma.

Ale ten zaaranowany zwizek jest skazany w tych okolicznociach; Wybrana Josefa zostawia j zhabion i polubia inn dziewczyn, która jednak zostaa zmuszona do tego maestwa przez wasnych rodziców. Josefa zostaje sama i musi si prostytuowa, eby zdoby troch pienidzy. Martin Schalanter te nie jest lepszy: w przypywie szau popenia morderstwo, gdy sierant Frey surowo krytykuje rodzin za akt zemsty ze strony zdesperowanego ojca. Martin zostaje skazany na mier za swój czyn, proba o uaskawienie pozostaje bezskuteczna. Kiedy zdesperowani rodzice chc go odwiedzi po raz ostatni przed udaniem si na szafot, mody czowiek z gorycz odmawia ich probie.

Uwagi produkcyjne

Czwarte przykazanie powstao zim 1949/50 w Vienna-Sievering (studio) oraz w Vienna Woods (zdjcia z zewntrz). Premiera odbya si 7 kwietnia 1950 roku w Stuttgarcie i Ulm, wiedeska 15 wrzenia tego samego roku.

Producent Eduard Hoesch przej równie zarzdzanie produkcj. Gustav Abel zaprojektowa konstrukcje filmowe.

Recenzje

W leksykonie midzynarodowego filmu jest napisane: Na przykadzie czwartego przykazania film, oparty na Volksstück Ludwiga Anzengrubera (1877), chce jasno powiedzie, e moralne przykazania s narzucane nie tylko dzieciom, ale take rodzicom. Rezultatem jest film losu, który cierpi z powodu patosu scenicznego stylu demonstracji .

Na wunschliste.de jest napisane: Wiener Volkstheater sfilmowany jako porywajca tragedia rodzinna

Na film.at mona przeczyta: Na przykadzie trzech rodzin sztuka Anzengrubera pokazuje, jak wyalienowane jest czwarte przykazanie Ojca i matk naley czci .

Indywidualne dowody

  1. Czwarte przykazanie. W: Lexicon of International Films . Serwis filmowy , dostp 1 listopada 2020 .Szablon: LdiF / Maintenance / Access used 
  2. Czwarte przykazanie na wunschliste.de
  3. ^ Czwarte przykazanie na filmie. O godz

linki internetowe

Opiniones de nuestros usuarios

Adam Kaczmarczyk

Ten wpis na Czwarte przykazanie (1950) pomógł mi w ostatniej chwili dokończyć pracę na jutro. Już widziałem, jak znowu ciągnę Wikipedię, coś, czego nauczyciel nam zabronił. Dziękuję za uratowanie mnie.

Irmina Gajda

Dzięki za ten post na Czwarte przykazanie (1950), właśnie tego potrzebowałem

Paula Antczak

To dobry artykuł dotyczący Czwarte przykazanie (1950). Podaje niezbędne informacje, bez ekscesów.

Pawel Morawski

Minęło trochę czasu odkąd widziałem artykuł o zmiennej napisany w tak dydaktyczny sposób. Podoba mi się.