Czerwony notatnikInternet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Czerwony notatnik. Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Czerwony notatnik zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Czerwony notatnik i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Czerwony notatnik. Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Czerwony notatnik! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Czerwony notatnik, z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Czerwony zeszyt to ksika amerykaskiego pisarza Paula Austera . Zosta opublikowany w 1995 roku pod tytuem The Red Notebook and Other Writings przez Faber and Faber w Londynie , w niemieckim tumaczeniu w 1996 roku przez Rowohlt . Werner Schmitz przetumaczy j na niemiecki , podobnie jak kilka innych ksiek Austera przed i po. Od 2001 roku jest uzupeniany tekstami Unfallbericht (w oryginale: Raport z wypadku ) oraz It Don't Mean a Thing , które ukazay si po raz pierwszy w 1999 i 2000 roku, a które tematycznie wpisuj si w pozostae historie.

Ksika zawiera od pótora do dziesiciu stron opowiadania o prawdziwych wydarzeniach z ycia Austera lub ludzi, których zna. Opowiada o mao prawdopodobnych okolicznociach i zbiegach okolicznoci (co w jzyku angielskim oznacza wypadek i mona je równie przetumaczy jako wypadek), jeden z powracajcych tematów w powieciach Oyster i jego autobiograficznych pismach.

krytyka

W tych opowiadaniach zbieg okolicznoci nie suy wyjanieniu zagadkowego zdarzenia, ale raczej uwiadomienie sobie przygodnoci codziennego ycia.

Wydanie i literatura

  • Paul Auster: Czerwony notatnik. Rozszerzona nowa edycja. Rowohlt, Reinbek 2001 (78 stron), ISBN 978-3-499-23040-0
  • Paul Auster: ycie sowami . Rozmowa z Inge Birgitte Siegumfeldt. Rowohlt, Reinbek 2017 (409 stron), ISBN 978-3-499-27261-5 , w tym o Das Rote Notebook , s. 8190

Indywidualne dowody

  1. ^ Paul Auster: Przypadkowy buntownik. W: The New York Times . 23 kwietnia 2008, obejrzano 5 kwietnia 2017 (angielski, artyku autobiograficzny).
  2. Florian Ventsch: Paul Auster: Czerwony notatnik. W: Literaturwelt.de. 19 czerwca 2012 r., Pobrano 27 maja 2017 r. (Recenzja).

Opiniones de nuestros usuarios

Karol Kacprzak

Artykuł o Czerwony notatnik jest kompletny i dobrze wyjaśniony. Nie dodawałbym ani nie usuwał przecinka.

Ana Stasiak

Minęło trochę czasu odkąd widziałem artykuł o zmiennej napisany w tak dydaktyczny sposób. Podoba mi się.

Zbigniew Ptak

Wpis _zmienna bardzo mi się przydał.

Lena Tokarski

W tym poście o Czerwony notatnik dowiedziałem się rzeczy, których nie znałem, więc mogę już iść spać.