Czerwone kooInternet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Czerwone koo. Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Czerwone koo zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Czerwone koo i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Czerwone koo. Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Czerwone koo! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Czerwone koo, z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Czerwone koo ( rosyjski / Krasnoe koleso ) to dziesiciotomowa seria powieci Aleksandra Soenicyna , tylko czciowo opublikowana w jzyku niemieckim. W tej serii Soenicyn próbowa udokumentowa najnowsz histori Rosji .

Poszczególne tomy nazywane s wzami , a cay rzd nazywany jest Czerwonym Koem .

Z 10, a moe nawet 20 zaplanowanych wzów, tylko cztery zostay wdroone. W lipcu 1991 r. Soenicyn ogosi w paryskiej gazecie emigracyjnej La Pensée russe, e porzuca swój interes.

Zawarto wzów

Pierwszy wze, czternastego sierpnia

W tej ksice, autor bada kwesti, dlaczego pierwszej wojny wiatowej, aw szczególnoci Bitwa pod Grunwaldem, zakoczya si klsk taki destrukcyjny dla carskiej Rosji .

Rozpoczyna si od przedstawienia nastrojów na wsi i wród inteligencji miejskiej w okresie tu przed wybuchem wojny.

Nastpnie lektor towarzyszy bohaterom prezentacji, pukownikowi wyznaczonemu przez dowódc-depesz Worotynza i generaa Samsonowa , wydarzeniom marszu Frontu przez pierwsze sukcesy bojowe poraek i chaosem wojsk rosyjskich podczas ich zniszczenia.

Soenicyn maluje obraz odwagi i patriotyzmu, ale take sabego wyksztacenia onierzy na froncie, ale przede wszystkim nieudolnoci, nepotyzmu, intryg i dezorganizacji sztabów: onierze bezsensownie s wysyani mile pieszo przez piasek, poniewa rozkazy s codziennie zmienia. Oczywicie bdne rozkazy nie s korygowane z prónoci. W rezultacie wojska rosyjskie dziaaj daleko od siebie na opuszczonym terenie, a dziesitki tysicy onierzy mog zosta otoczone przez armi niemieck.

Podczas gdy genera Samsonov popenia samobójstwo w obliczu klski, Vorotynzew udaje si wyrwa z okrenia wraz z kilkoma towarzyszami i melduje gównemu dowódcy o rzeczywistych warunkach na froncie.

W ostatnich rozdziaach ponownie pokazano nastroje wród studentów w Moskwie i rodzinie w Rostowie , których Soenicyn dostarcza materiau wyjaniajcego zbliajc si rewolucj padziernikow .

Wydania niemieckie

  • Czternastego sierpnia. Z jzyka rosyjskiego przeoya Swetlana Geier. Hermann Luchterhand Verlag, Darmstadt i Neuwied bez roku (© 1972); 640 stron.
  • Czternastego sierpnia. Z jzyka rosyjskiego przeoya Swetlana Geier. Alexander Piper Verlag, Monachium 1987; 1049 stron.
  • Szesnacie listopada. Z jzyka rosyjskiego przeoy Heddy Pross-Weerth . Alexander Piper Verlag, Monachium bez roku (© 1986); 1200 stron. Recenzja Rainera Trauba w Spiegel (39/1986).
  • 17 marca. Czerwone koo, trzeci wze, pierwsza cz. Z jzyka rosyjskiego przeoy Heddy Pross-Weerth. Alexander Piper Verlag, Monachium 1989; 746 stron. Recenzja Horsta Bienka w ZEIT (17 listopada 1989).

linki internetowe

Oryginalny tekst rosyjski

Opiniones de nuestros usuarios

Tamara Barański

Zawsze dobrze jest się uczyć. Dziękuję za artykuł o zmiennej Czerwone koo

Ernest Zawadzki

Mój tata rzucił mi wyzwanie, abym odrobił pracę domową bez używania czegokolwiek z Wikipedii. Powiedziałem mu, że mogę to zrobić, przeszukując wiele innych witryn. Na szczęście znalazłem tę witrynę, a ten artykuł o zmiennej Czerwone koo pomógł mi odrobić pracę domową. wpadłem w pokusę pójścia na Wikipedię, bo nie mogłem znaleźć nic o zmiennej _, ale na szczęście znalazłem ją tutaj, bo wtedy mój tata sprawdził historię przeglądania, żeby zobaczyć, gdzie był. przejdź do Wikipedii? Mam szczęście, że znalazłem tę stronę i artykuł o Czerwone koo tutaj. Dlatego daję ci moje pięć gwiazdek.

Bohdan Stachowiak

Informacje o zmiennej Czerwone koo są bardzo ciekawe i rzetelne, podobnie jak pozostałe artykuły, które przeczytałem do tej pory, a jest ich już wiele, bo na randkę na Tinderze czekam prawie godzinę i się nie pojawia, więc daje mi to, że mnie to wystawiło. Korzystam z okazji, aby zostawić kilka gwiazdek dla firmy i srać na moje pieprzone życie.

Angelika Konieczny

W tym poście o Czerwone koo dowiedziałem się rzeczy, których nie znałem, więc mogę już iść spać.