Czarno-biao-czerwone óko z baldachimemInternet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Czarno-biao-czerwone óko z baldachimem. Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Czarno-biao-czerwone óko z baldachimem zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Czarno-biao-czerwone óko z baldachimem i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Czarno-biao-czerwone óko z baldachimem. Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Czarno-biao-czerwone óko z baldachimem! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Czarno-biao-czerwone óko z baldachimem, z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Film
Tytu oryginalny Czarno-biao-czerwone óko z baldachimem
Kraj produkcji Niemcy
Oryginalny jzyk Niemiecki
Rok wydania 1962
dugo 99 minut
Klasyfikacja wiekowa FSK 18
Prt
Dyrektor Rolf Thiele
scenariusz Ilse Lotz-Dupont
Georg Laforet
produkcja Franz Seitz dla Franz-Seitz Filmproduktion (Monachium)
muzyka Rolf Wilhelm
aparat fotograficzny Heinz Schnackertz
Friedl Behn-Grund
skaleczenie Ingeborg Taschner
zawód

Czarno-biao-czerwone óko z baldachimem to filmowa komedia z 1962 roku z Martinem Heldem i Thomasem Fritschem . Wyreyserowane przez Rolfa Thiele .

wtek

Niemcy, krótko przed 1914 r. 17-letni Unterprimaner Jean de Wehrt to prawdziwy ajdak. Syn nadwornego prezesa Friedricha de Wehrta nawet nie myli o podporzdkowaniu si powadze ycia, ale raczej chce wyruszy w wiat w dajcej si przewidzie przyszoci i cieszy si yciem w peni. Poda wic za pokusami wielkiego miasta i odtd prowadzi ywe ycie modego bon vivanta, którego wiatem s loe teatralne i mieszczaskie buduary. Po przedstawieniu poznaje uwodzicielsk aktork Germaine, która wkrótce wprowadza go w sztuk mioci. Ciotka Jeana Arabelle, która zbyt dobrze pamita swoj modo, rozumie, e chopiec chce najpierw wyczy rogi i daje mu zmian, której potrzebuje, aby przey swój romans.

Jednak druga rodzina Jeana nie jest zbyt zachwycona, gdy dowiaduje si o swobodnym stylu ycia juniora. Gowa rodziny postanawia wic zacisn cugle i wyrzuci chopca do duo bardziej moralnego liceum w maym miasteczku, gdzie grzeszne pokusy s ograniczone. Tam, pod opiek surowej pani Mertens, powinien cakowicie powici si szkolnym przedstawieniom. Ale pewnego dnia Jean spotyka adn Francuzk Gertrude Forrestier, w której zakochuje si po uszy.

Kiedy kochankowie zostaj przyapani na znajomym tête-à-tête , Jean równie wylatuje wyprostowana z tej szkoy. Aby w kocu przekona go do rozsdku, postanowiono ostatecznie wypdzi lottera z Barras . I tak Jean de Wehrt koczy jako flagowy w pruskiej armii. Ale ciocia Arabelle robi swoj cz, by uratowa mod fortun Jean i Gertrudy i oferuje im przytulne miosne gniazdo. Pierwsza wojna wiatowa przerywa si ...

produkcja

Film by krcony od 5 lipca do 15 sierpnia 1962 roku w Bavaria Studios w Geiselgasteig . wiatowa premiera odbya si 22 listopada 1962 roku w Monachium. Pierwsza transmisja telewizyjna odbya si 20 kwietnia 1970 roku na antenie ZDF .

Szablon do tego filmu byy dostarczone przez nowego Cancan i wielkiej Zapfenstreich przez Hans Rudolf Berndorff , który równie pojawi si gocinnie jako policjanta w filmie.

Tytu nawizuje do barw narodowych Rzeszy Niemieckiej, czarno-biao-czerwonej .

Bogate zestawy Belle Époque zostay zaprojektowane przez Maxa Mellina , kostiumy zaprojektowaa Ina Stein . Za dwik odpowiada Walter Rühland .

Film otrzyma nagrod Bambi w 1962 roku , aw 1963 roku Ernst Lubitsch Prize powdrowa do gównego aktora Thomasa Fritscha. Dla Marie Versini , czarno-biao-czerwony óko z baldachimem byo jej niemiecki debiut.

krytyka

Duy leksykon osobisty filmu napisa w biografii reysera: Thiele w Czarno-biao-czerwonym ou z baldachimem próbowa uzyska pewn lisko od wilhelminizmu .

W leksykonie midzynarodowego filmu oceniano czarno-biao-czerwone óko z baldachimem : Wyjtkowo dobrze oddane a do partii ról, nie bez zaskakujcych gagów reysera, ale pod wzgldem stylu jest to prawdziwie niemieckie trudne.

Obecno Cinema w Internecie mówi: Nieco zakurzony, ale pikantnie czarujcy.

Protestancki filmu obserwator ocenia film jako zabawny i satyryczne, ale ostatecznie ulegajc zwykym stylu odzieowym.

linki internetowe

Indywidualne dowody

  1. Kay Less : Wspaniay osobisty sownik filmu . Aktorzy, reyserzy, kamerzyci, producenci, kompozytorzy, scenarzyci, architekci filmowi, projektanci kostiumów, cutterowie, inynierowie dwiku, wizayci i projektanci efektów specjalnych XX wieku. Tom 7: R - T. Robert Ryan - Lily Tomlin. Schwarzkopf & Schwarzkopf, Berlin 2001, ISBN 3-89602-340-3 , s. 650.
  2. Klaus Brüne (red.): Lexikon des Internationale Films Tom 7, str. 3359. Reinbek koo Hamburga 1987.
  3. Czarno-biao-czerwone óko z baldachimem w witrynie cinema.de
  4. Evangelischer Presseverband München, przegld nr 643/1962

Opiniones de nuestros usuarios

Romuald Rybak

Wpis _zmienna bardzo mi się przydał.

Iza Sikorski

Minęło trochę czasu odkąd widziałem artykuł o zmiennej napisany w tak dydaktyczny sposób. Podoba mi się.

Christopher Milewski

Nie wiem, jak dotarłem do tego artykułu o zmiennej, ale bardzo mi się podobał.

Patrycja Grzyb

Ten artykuł o zmiennej Czarno-biao-czerwone óko z baldachimem przykuł moją uwagę. Zastanawia mnie, jak dobrze odmierzone są słowa, to jest jak... eleganckie.