Czarna owca (film)Internet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Czarna owca (film). Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Czarna owca (film) zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Czarna owca (film) i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Czarna owca (film). Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Czarna owca (film)! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Czarna owca (film), z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Film
Oryginalny tytu Czarna Owca
Logo czarnej owcy 001.svg
Kraj produkcji Niemcy
Oryginalny jzyk Niemiecki
Rok wydania 1960
dugo 94 minuty
Ocena wiekowa FSK 12
Prt
Dyrektor Helmuth Ashley
scenariusz István Békeffy ,
Hans Jacoby ,
Gilbert Keith Chesterton (motywy powieciowe)
produkcja Utz Utermann
Claus Hardt
muzyka Martin Böttcher
kamera Erich Claunigk
skaleczenie Walter Boos
zawód

Czarna owca to humorystyczny czarno-biay film kryminalny austriackiego reysera Helmutha Ashleya oparty na opowieciach Gilberta Keitha Chestertona o ojcu Brownie . Premiera odbya si 19 grudnia 1960 roku. Gówn rol zagra Heinz Rühmann , dla którego film ten by jednym z najwikszych sukcesów w okresie powojennym. Film by kontynuowany w Nie moe odej w 1962 roku. Martin Böttcher napisa muzyk do obu filmów .

zawarto

Ku rozgoryczeniu swojego biskupa, ojciec Brown po raz kolejny zagra detektywa , tropi morderc, a tym samym zajmuje poczesne miejsce w gazetach zamiast policji w postaci inspektora Gravena (biskup: To byo tam dzie wczeniej Brigitte Bardot , aby zobaczy ). Zostaje przeniesiony do maego miasteczka Bray, gdzie towarzyszy mu gospodyni, pani Smith.

Przybywajc tam, pozna zuboaego lorda Kingsleya w poszukiwaniu darczyców na rozbudow kocioa, którzy udzielili mu czci udziaów. Jednak od bankiera Conelly ojciec Brown dowiaduje si, e s one cakowicie bezwartociowe. Wkrótce potem Conelly zosta zamordowany podczas ogldania telewizyjnej transmisji meczu piki nonej w hotelu Flambeau, starego przyjaciela ojca Browna. Transmisj telewizyjn (gosem reportera sportowego Sammy'ego Drechsela ) przerywa awaria zasilania. Inspektor Graven, który równie zosta przeniesiony do gniazda, jest zagubiony. Niedugo wczeniej w hotelu we Flambeau zatrzyma si zespó teatralny kierowany przez aktora Emilio Scarlettiego. Teraz akcje ojca Browna zostaj skradzione, a jego gospodyni, która zajrzaa przez dziurk od klucza, dowiaduje si, e zodziejem jest lord Kingsley. Kiedy ojciec Brown próbuje odzyska udziay ze swojego zamku, obserwuje, jak Pan sprzedaje swoje pozostae udziay obskurnemu panu Gordonowi. Ojciec Brown dowiaduje si, e rzekomo bezwartociowe akcje wzrosy teraz do dziesiciokrotnie wikszej wartoci i e zamordowany dyrektor banku Conelly otrzyma telegram z t sam wiadomoci na krótko przed mierci.

Podczas spaceru ojciec Brown odkrywa podobiestwo midzy pojawieniem si Scarletti i Gordona na plakacie teatralnym trupy Scarletti i wysya Flambeau, byego zodziejaszka, do teatru, aby sprawdzi, czy s tam zapasy. Zamiast tego Flambeau przynosi nawet znalezione zapasy z powrotem do hotelu, co wystarczy, aby inspektor Graven, który tam przybywa, aresztowa go. Nieuchronnie ojciec Brown musi teraz ponownie zaj si rozwizaniem sprawy karnej. Scarletti równie zostaje zamordowana podczas przedstawienia teatralnego. Ojciec Brown najpierw myli, e lord Kingsley jest morderc, ale potem dowiaduje si, e brat bliniak Scarletti zosta zamordowany zamiast Scarletti. Zapewni Scarletti alibi, gdy wystpowa jako pan Gordon. Nagówki gazet, które pojawiy si póniej, skoniy biskupa do przeniesienia ojca Browna na odleg wysp Abbotts Rock . Ojciec Hilliard z ulg wita go sowami: Ta wyspa potrzebuje mniej dobrego ksidza ni zdolnego inspektora kryminalnego. Ojciec Brown umiecha si zoliwie i mówi, e drogi Boga s niezgbione.

krytyka

Róne

  • Trzeci film, Przygody kardynaa Brauna (1968, w kolorze), równie z Heinzem Rühmannem, jest czsto cytowany w dwóch czarno-biaych filmach, ale nie ma nic wspólnego z opowieciami o Paterze Brownie po Chesterton.
  • Jako pierwszy w rol Flambeau zagra Günter Pfitzmann . Jednak dla Rühmanna urós troch za duy i odmówi. Zamiast tego zatrudniono Siegfrieda Lowitza, z którym móg wspópracowa na równych prawach.
  • Niektóre z uj plenerowych krcono w rzeczywistoci w Irlandii , pozostae w Monachium . Producenci popenili jednak bd: podczas jazdy policyjnym jeepem kierownica znajduje si po lewej stronie. Poniewa w Irlandii panuje równie ruch lewostronny , samochód powinien mie kierownic po prawej stronie. Ta jazda samochodem zostaa nagrana w niemieckim studiu z tyln projekcj .
  • Scenariusz oparto na motywach opowiada Mot Boy , Lustro sdowe czy Czowiek w przejciu i Grzechy ksicia Saladyna .
  • Pod koniec filmu ojciec Brown dozna nie tylko kontuzji rki, ale take podbitego oka, którego pochodzenie nie zostao wyjanione.
  • W scenie otwierajcej Rühmann czyta powie kryminaln Czy to morderstwo brytyjskiego pisarza Thomasa Muira w niemieckim wydaniu jako kieszonkowy thriller Goldmanna nr 71

Nagrody

linki internetowe

Indywidualne dowody

  1. Czarna owca. W: Leksykon Filmów Midzynarodowych . Serwis filmowy , udostpniony 12 grudnia 2016 r .Szablon: LdiF / Konserwacja / Uyty dostp 

Opiniones de nuestros usuarios

Pawel Chmielewski

Podane informacje o zmiennej Czarna owca (film) są prawdziwe i bardzo przydatne. Dobrze.

Olaf Rak

Byłem zachwycony, że znalazłem ten artykuł na temat _zmienna.

Mateusz Dudek

Uznałem, że informacje, które znalazłem na temat zmiennej Czarna owca (film), są bardzo przydatne i przyjemne. Gdybym musiał umieścić 'ale', może to oznaczać, że nie jest wystarczająco wyczerpujące w swoim sformułowaniu, ale poza tym jest świetne.