Cud Manhattanu (1947)Internet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Cud Manhattanu (1947). Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Cud Manhattanu (1947) zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Cud Manhattanu (1947) i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Cud Manhattanu (1947). Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Cud Manhattanu (1947)! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Cud Manhattanu (1947), z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Film
Tytu niemiecki Cud Manhattanu
Oryginalny tytu Cud na 34 ulicy
Kraj produkcji Stany Zjednoczone
Oryginalny jzyk jzyk angielski
Rok wydania 1947
dugo 92 minuty
Prt
Dyrektor George Seaton
scenariusz George Seaton
produkcja Williama Perlberga
muzyka Cyril J. Mockridge
aparat fotograficzny Lloyd Ahern ,
Charles G. Clarke
skaleczenie Robert L. Simpson
zawód

Cud Manhattanu (oryginalny tytu: Miracle on 34th Street ; alternatywny tytu Das Wunder der 34th Street , take The Tale of Santa Claus ) to amerykaski film boonarodzeniowy z 1947 roku autorstwa George'a Seatona . Maureen O'Hara , John Payne , Edmund Gwenn jako Kris Kringle i Natalie Wood jako dziecko rozwódki, gwiazdy Susan Walker.

W 1994 roku by remake z Richardem Attenborough , Elizabeth Perkins i Mar Wilson pod kierownictwem Les Mayfield .

wtek

Kiedy Thanksgivingparade z Macy obsada Mikoajem wypada pijany, wymiana musi pilnie temu. Kris Kringle, dobroduszny starszy mczyzna z brod, którego pochodzenia nikt tak naprawd nie zna, pozwala menederce Macy, Doris Walker, przekona j, by spróbowaa. Kringle okazuje si by doskonaym wyborem i dlatego moe obj stanowisko witego Mikoaja Macy's w duym domu towarowym na rodku Manhattanu . To, e Kringle poleca równie produkty z innych sklepów, nie szkodzi jemu ani Macy's: wrcz przeciwnie, klienci s entuzjastycznie nastawieni do uczciwoci i tym bardziej kupuj w Macy's. Ssiad Walkera, Fred Gailey, przyjaciel rodziny i prawnik, zabiera do Kringle swoj córk Susan, czasami przedwczenie rozwinite dziecko po rozwodzie, chocia jej racjonalna matka powiedziaa Susan, e wiara w witego Mikoaja to nonsens. Dziki swojej wiarygodnoci Kringle coraz bardziej przekonuje ma dziewczynk, e jest prawdziwym witym Mikoajem. Kiedy Doris Walker prosi Kringle, aby powiedziaa córce, e nie ma prawdziwego witego Mikoaja, trzyma si swojego roszczenia. Kiedy meneder próbuje go zwolni, kierownictwo zatrzymuje j.

Niemniej jednak Kringle musi teraz zosta zbadany przez psychologa z domu towarowego Granville Sawyer. Nieprzyjazny Sawyer nienawidzi Boego Narodzenia i dlatego te Kringle. Dochodzi do kótni midzy nim a Kringle, po której Sawyer udaje, e jest powanie ranny, co prowadzi do przyjcia Kringle na oddzia psychiatryczny. Sawyer zostaje póniej zwolniony z Macy's, ale Kringle pozostaje na razie w szpitalu psychiatrycznym, wierzc, e Doris go zdradzia. Wizyta na oddziale psychiatrycznym Kringle daje Fredowi Gaileyowi moliwo powiedzenia wyranie przygnbionemu mczynie, e Doris Walker bya przeciwna jego przyjciu pomimo jej poprzedniego cynizmu. To daje Kringle now odwag dla ludzkoci. Kiedy ma zosta uznany za nieletniego w sdzie, Gailey pomaga mu w roli prawnika. Jednak jego szanse s oceniane jako raczej nike, poniewa Kringle nadal stanowczo twierdzi, e jest witym Mikoajem. wiadkowie zeznaj w sdzie - na przykad kierownik domu towarowego Macy lub may synek prokuratora - którzy uwaaj, e Kringle to wity Mikoaj. Nastpnie poczta amerykaska wysya równie torby z listami zaadresowanymi do witego Mikoaja na sali sdowej do Krisa Kringle. Gailey twierdzi, e jeli ta rzekomo wiarygodna amerykaska agencja zaakceptuje go jako witego Mikoaja, to sd nie moe si z tym nie zgodzi.

Kringle zostaje uniewinniony i godzi si z Doris, która ponownie przemylaa swoje zachowanie, co równie prowadzi do tego, e ona i Fred w kocu zostaj par. Zuzanna jest szczliwa nie tylko z tego powodu, ale take dlatego, e znów znalaza wiar w witego Mikoaja.

produkcja

Uwagi produkcyjne

To produkcja 20th Century Fox . Filmowanie odbyo si na Madison Avenue w dzielnicy Manhattan w Nowym Jorku, a take na 19 East 61st Street na Manhattanie. Dom towarowy Macy's znajdowa si przy 151 West 34th Street na Manhattanie, a wymarzony dom Susan znajdowa si przy 24 Derby Road w Port Washington na Long Island. Film zosta równie nakrcony w 20th Century Fox Studios.

cieka dwikowa

synchronizacja

Curt Ackermann mówi Fredem Gaileyem, granym przez Johna Payne'a , w wersji teatralnej z 1949 roku, a Wolfganga Eichbergera mona usysze jako prokuratora O'Mara ( Jerome Cowan ). Erich Räuker uycza swojego gosu Fredowi Gailey w dubbingu DVD kilku scen .

publikacja

Film mia premier 4 czerwca 1947 roku w Nowym Jorku, a jego otwarcie odbyo si 11 czerwca 1947 roku w Chicago. Zosta równie opublikowany w Argentynie, Meksyku, Wielkiej Brytanii, Szwecji, Australii, Francji, Brazylii i Holandii w 1947 roku oraz w Japonii i we Woszech w 1948 roku. W 1949 r. Rozpocz prac w Hongkongu, Finlandii, Portugalii, 26 sierpnia 1949 r. W Republice Federalnej Niemiec i 16 grudnia 1949 r. W Austrii.

By widziany w Hiszpanii (Madryt) w 1950 roku, a take w Danii. W 2011 roku zosta wydany na DVD w Grecji. Zosta take opublikowany w Belgii, Kanadzie, Chile, Czechach, Wgrzech, Norwegii, Polsce, Zwizku Radzieckim, Wenezueli i Jugosawii. Angielskie tytuy robocze to: Christmas Miracle on 34th Street i It's Only Human , tytu scenariusza: The Big Heart .

Wydanie DVD

Wunder von Manhattan jest dostpny na DVD z niemieck ciek dwikow od 26 listopada 2007 roku, opublikowany przez Twentieth Century Fox w ich serii Große Film-Klassiker. Wydanie zawiera oryginaln wersj czarno-bia oraz wersj kolorow. 25 padziernika 2013 r. Twentieth Century Fox wydao DVD zawierajce wersje z 1947 i 1994 roku.

Opinie

Film otrzyma w wikszoci pozytywne recenzje. Na przykad Channel 4 Film pochwali film jako klasyczny film boonarodzeniowy z tak du wraliwoci, e jest bardziej czarujcy ni powierzchownie sodki. Wedug Almara Haflidasona z BBC , film oferuje sprytn i gbok histori, która jest pewna siebie i pewna siebie, a jednoczenie emanuje znacznym urokiem. Bosley Crowther z New York Times ogosi, e Cud Manhattanu by najbardziej orzewiajcy [...] film od dawna i by moe najlepsza komedia roku. Protestancki obserwator równie by peen pochwa: Cudowny film o starcu w roli witego Mikoaja. Serdeczna mio i nadzieja na cud przeciwstawiaj si zimnemu wiatu zysków, technologii i domów towarowych .

Nagrody (wybór)

Film zdoby Oscary w 1948 roku w tych kategoriach

doskonaa iw tej kategorii

mianowany.

W tym samym roku otrzyma równie dwa Zote Globy w kategoriach

Na Midzynarodowym Festiwalu Filmowym w Locarno w 1948 roku w tej kategorii znalaz si George Seaton

  • Najlepiej dostosowany skrypt

doskonay

W 2005 roku film zosta wpisany do Krajowego Rejestru Filmów .

linki internetowe

Indywidualne dowody

  1. Cud Manhattanu. W: synchronkartei.de. Niemiecki indeks synchroniczny , dostp 22 grudnia 2017 r .
  2. Obudowa DVD Cud Manhattanu Wspaniae klasyczne filmy
  3. Cud na Manhattanie (1947 i 1994) etui na DVD
  4. The Miracle of Manhattan Film Review adS Channel 4 Film, 27 listopada 2007, dostp 14 marca 2008.
  5. Almar Haflidason: Miracle on 34th Street Film Review adS BBC, 8 grudnia 2000, dostp 14 marca 2008 (angielski).
  6. Bosley Crowther : Miracle on 34th Street , The New York Times , 20 maja 2003, dostp 14 marca 2008.
  7. Evangelical Press Association Munich: Cud Manhattanu. Przegld nr 152/1949.

Opiniones de nuestros usuarios

Ewa Chmiel

Minęło trochę czasu odkąd widziałem artykuł o zmiennej napisany w tak dydaktyczny sposób. Podoba mi się.

Peter Dobosz

Uważam, że ten wpis o zmiennej Cud Manhattanu (1947) jest sformułowany bardzo ciekawie, przypomina mi lata szkolne. Jakie piękne czasy, dzięki za sprowadzenie mnie do nich.

Marcelina Wrona

Dzięki. Pomógł mi artykuł o Cud Manhattanu (1947).