Cud MalachiaInternet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Cud Malachia. Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Cud Malachia zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Cud Malachia i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Cud Malachia. Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Cud Malachia! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Cud Malachia, z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Film
Tytu oryginalny Cud Malachia
Cud Malachiasza.jpg
Kraj produkcji Niemcy
Oryginalny jzyk Niemiecki
Rok wydania 1961
dugo Wersja oryginalna:
122 minuty,
wersja skrócona:
88 minut
Prt
Dyrektor Bernhard Wicki
scenariusz Heinz Pauck , Bernhard Wicki
produkcja Otto Meissner
muzyka Hans-Martin Majewski
aparat fotograficzny Klaus von Rautenfeld ,
Gerd von Bonin (ukoczony)
skaleczenie Carl Otto Bartning
zawód

Cud Malachii to czarno-biay film niemieckiego reysera Bernharda Wickiego . Film zosta czciowo nakrcony w Gelsenkirchen i Düsseldorfie, a premiera odbya si 3 lipca 1961 roku w Berlinie . Film oparty na powieci Cud Malachiasza (oryginalny tytu: Cud Ojca Malachiasza ) Bruce'a Marshalla . Cud Malachii nie odniós tak wielkiego sukcesu jak film Wickiego Most i zosta prawie zapomniany. Film kreli wyrany moralny obraz wspóczesnego spoeczestwa, aw szczególnoci reklamy i gospodarki rynkowej. Z jednej strony naiwna wiara w cuda i pozbawione skrupuów spekulacje s demonstrowane czasami przez kalambury z czarnym humorem.

wtek

Obok kocioa w ttnicym yciem przemysowym miecie znajduje si Eden Bar, lokal rozrywkowy, do którego przychodz i odchodz kobiety rozrywki. Nieziemski mnich Ojciec Malachiasz widzi w restauracji jaskini grzechu i modli si do Boga, aby zabra bar Eden. Odpowiada mu szybko i przenosi budynek wraz z barem i znajdujcymi si w nim ludmi na wysp na Morzu Pónocnym . Ten oczywisty cud szybko przyciga coraz wiksz uwag. W mediach róne osoby ze wiata polityki i nauki próbuj wyjani, ale ostatecznie nie mog zaprzeczy niewytumaczalnoci tego, co si wydarzyo. Wszystko wskazuje na to, e Bóg rzeczywicie zabra ten budynek. Koció katolicki jest krytyczny wobec tej interpretacji, poniewa obawia si masowej utraty kontroli nad kwestiami wiary, a nawet zakopotania, jeli cao okae si faszywa.

Tymczasem do dawnej lokalizacji baru pielgrzymuj wierni z caego wiata, wokó cudownego miejsca stopniowo wyania si wesoe miasteczko, gdzie wielu mieszkaców miasta korzysta z wyobrani, by zarobi pienidze, na przykad sprzedajc rzekom cudown wod. , Malachian Stollen i modele Edenbaru. W tym samym czasie ludzie biznesu i reklamy zaczynaj szeroko reklamowa cud. Historia jest kanibalizowana w mediach i wykorzystywana komercyjnie. Moda kobieta, która tej nocy bya w barze, staje si gwiazd z dnia na dzie.

Ojciec Malachias jest bezradny wobec narastajcego szumu wokó cudu i jego osoby. Tumy dziennikarzy naciskaj na niego probami o wywiady, koció oblegaj wyznawcy cudów, którzy licz na bogosawiestwo lub dotyk Ojca. Czowiek nie z tego wiata, który przez dugi czas mieszka w klasztorze, nie radzi sobie z tymi ekscesami wspóczesnego, dekadenckiego spoeczestwa i wkrótce auje, e poprosi Boga o cud.
Zaradni inwestorzy kupuj wysp, na której obecnie stoi Eden Bar i buduj wokó budynku nowoczesne kasyno dla bogatych i sawnych. Podczas wystawnej imprezy ojciec Malachias równie jedzie na wysp i rozpaczliwie prosi o kolejny cud na play, aby w kocu pooy kres szalejcemu zgiekowi. W rzeczywistoci Bóg przenosi Bar Eden z powrotem do jego dawnej lokalizacji.

produkcja

Film by krcony od 10 padziernika 1960 do koca stycznia 1961 w studiach Berlin-Tempelhof i Getynga. Lokalizacjami plenerowych uj byy Kilonia, Hamburg, Bremerhaven, Gelsenkirchen, Düsseldorf, Chemische Werke Hüls i Sylt.

Film ma szczególne znaczenie w Gelsenkirchen, gdzie nakrcono wiele kluczowych scen. Ponadto wielu mieszkaców Gelsenkirchen pracowao jako statyci. Koció w filmie to protestancki koció staromiejski. Wasno baru Eden bya jedn z ostatnich ruin w miecie, na której bar zosta zbudowany jedynie jako to. Dla nowoczesnego kasyna na wyspie Morza Pónocnego wykorzystano pobliski, dopiero co otwarty teatr muzyczny w Revierze , który dziki niezwykej architekturze autorstwa Wernera Ruhnaua i pracom ciennym Yvesa Kleina stanowi idealne to. W filmie mona równie zobaczy Hans-Sachs-Haus , kolejny charakterystyczny budynek w centrum Gelsenkirchen. Ponadto s tam róne zdjcia z zakadów przemysowych Gelsenkirchen (hala fabryczna Rheinstahl Eisenwerke Gelsenkirchen, zakad uwodorniania Gelsenberg Petrol AG, centralna koksownia firmy Mannesmann) oraz zdjcia ulic.

Film jest pokazywany w regularnych odstpach czasu w Gelsenkirchen, gdzie przechowywana jest ostatnia pozostaa 35-milimetrowa kopia filmu.

Nagrania w Düsseldorfie odbyy si w okolicach i w wieowcu Phoenix-Rheinrohr (póniej Thyssenhaus, od 2010 Dreischeibenhaus), pisanie Phoenix-Rheinrohr mona zobaczy na jednym ujciu.

Opinie

  • Friedrich Luft napisa dla Die Welt 5 lipca 1961: Film by burz. Chcia przygotowa miejsce na cisz - a sam ciszy nie zna. Chcia nauczy oddycha - i sam cigle brakowao mu tchu. Stoi na swój sposób, z czystej gorliwoci, w ostatecznym spenieniu. W kocu tragicznie przej nad sob.
  • Leksykon filmu midzynarodowego : Po sensacyjnym debiucie kinowym Die Brücke w 1959 roku Bernhard Wicki próbowa swoich si w gatunku satyry spoecznej z ograniczonym sukcesem. Powie wystawiana jest jako burzliwy spektakl, który zawiera wiele zamachów na spekulacj, faryzeizm i obudna mentalno cudu gospodarczego, kinematografia Dramaturgia zostaa jednak przytoczona bogactwem pomysów i puent.

Nagrody

literatura

linki internetowe

Indywidualne dowody

  1. ^ CineGraph - Leksykon do filmu niemieckojzycznego : Bernhard Wicki
  2. Cyfryzacja kosztuje 10 000 euro . derwesten.de od 17 kwietnia 2013 r.
  3. Recenzja filmu: Cud Malachiasza . ( Pamitka z oryginaem z 24 marca 2016 w Internet Archive ) Info: archiwum Link zosta wstawiony automatycznie i nie zostaa jeszcze sprawdzona. Sprawd link do oryginau i archiwum zgodnie z instrukcjami, a nastpnie usu to powiadomienie. filmkritik.de, dostp 15 marca 2016 r.  @1@2Szablon: Webachiv / IABot / www.filmmag.de
  4. Niemiecka Vita . Der Spiegel, 12 czerwca 1961
  5. parytet filmowy Cud Malachiasza w kinie komunalnym . ( Pamitka z oryginaem z 30 lipca 2017 w Internet Archive ) Info: archiwum Link zosta wstawiony automatycznie i nie zostaa jeszcze sprawdzona. Sprawd link do oryginau i archiwum zgodnie z instrukcjami, a nastpnie usu to powiadomienie. gelsenkirchen.de z 26 maja 2015 r. Pobrano 15 marca 2016 r. @1@2Szablon: Webachiv / IABot / www.gelsenkirchen.de
  6. Cud Malachiasza. W: Leksykon Filmów Midzynarodowych . Serwis filmowy , udostpniony 7 stycznia 2017 r .Szablon: LdiF / Konserwacja / Uyty dostp 

Opiniones de nuestros usuarios

Rahul Rosiński

Dzięki. Pomógł mi artykuł o Cud Malachia.

Alicja Skrzypczak

Ten wpis na Cud Malachia sprawił, że wygrałem zakład, co mniej niż uzyskanie dobrego wyniku.

Gabriel Konieczna

Ten artykuł o zmiennej Cud Malachia przykuł moją uwagę. Zastanawia mnie, jak dobrze odmierzone są słowa, to jest jak... eleganckie.

Marianna Krupa

Ten wpis o Cud Malachia był właśnie tym, co chciałem znaleźć.