Cud Lengede (2003)Internet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Cud Lengede (2003). Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Cud Lengede (2003) zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Cud Lengede (2003) i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Cud Lengede (2003). Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Cud Lengede (2003)! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Cud Lengede (2003), z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Film
Tytu oryginalny Cud Lengede
Kraj produkcji Niemcy
Oryginalny jzyk Niemiecki
Rok wydania 2003
dugo 182 minuty
Klasyfikacja wiekowa FSK 12
Prt
Dyrektor Kaspar Heidelbach
scenariusz Benedikt Röskau
produkcja David Groenewold
Martin Zimmermann
muzyka Arno Steffen
aparat fotograficzny Daniel Koppelkamm
skaleczenie Hedy Altschiller
zawód

Cud Lengede to niemiecki dwuczciowy film telewizyjny z 2003 roku. Film oparty jest na wydarzeniach zwizanych z katastrof kopalni Lengede w 1963 roku.

akcja

Film opowiada o dramatycznej akcji ratunkowej 11 górników, którzy ponownie ujrzeli wiato dzienne po wypadku w kopalni i 14 dniach cakowitej ciemnoci.

Akcja rozpoczyna si w przededniu katastrofy. Lider ciany Franz Wolbert i jego przyjaciel i czonek druyny Bruno Reger spdzaj z onami ywy wieczór na imprezie tanecznej. Nastpnego dnia koledzy spotykaj si ponownie w Kaue (szatnia kopalni), gdzie wybucha spór z dwoma innymi kolegami, ale rozstrzygany jest przez Steiger Pit Spieker. Jeden wjeda.

W zarzdzie inynier górniczy Harald Hansen mówi swojemu szefowi, Dr. Z kolei Dietz wtpi, czy tunel zachowuje wystarczajc odlego od bardzo duego bbla wód gruntowych . Jednak to ostatnie rozwiewa wtpliwoci, e Hansen musi myle o rentownoci.

W cianie tylko do wysadzenia nastpuje jak si obawia: jest to ciana, woda przedostaje si i zalewa korytarze na gbokoci 60 mi poniej. Kiedy wyczy si prd, grupa ruszya z powrotem, ale przeszkadzay im masy wody. Jedynym sposobem ucieczki jest stary czowiek , od dawna opuszczona sekcja, która zostaa zamknita ze wzgldu na wysokie ryzyko zawalenia . Docza wicej kumpli, w tym Steiger, który jednak traci równowag i zostaje porwany przez masy wody. Na krótko przed tym, jak grupa dotara do sekcji ratunkowej, ciki sup nony, pchajcy z si, zama obie nogi Bruno Regera.

W starym czowieku grupa wspina si z wzajemn pomoc, a woda ju nie podnosi si, ale w rezultacie odamki sufitu raz po raz spadaj w ich kierunku i rani wielu przyjació.

Przez kilka dni czonkowie rodziny gromadz si pod bram kopalni, a zmarli znalezieni podczas akcji ratunkowej s rozkadani w rodku. Kiedy nie mona ju nikogo znale, dyrektor Dr. Odwierty poszukiwawcze Dietza w rejonie czynnej kopalni , które pozostaj bezskuteczne. Mijaj dni. Kiedy wszelka nadzieja ju saba, inynier Hansen wyrazi podejrzenie, e staruszek wci moe uratowa kumpli. Utworzony w tym celu odwiert badawczy faktycznie napotyka jam na obliczonej gbokoci.

Dziesity dzie zawita poniej. Nadzieja zostaa prawie stracona i byo ju kilka prób samobójczych, z których cz zakoczya si sukcesem, kiedy po kolejnym osuniciu si ziemi pojawi si wierto . Prawie apatyczny, kumple nie mog uwierzy w swoje szczcie. Na powierzchni wszystko jest ciche, a lider zaogi wiertniczej Jürgen Grabowski nasuchuje sygnaów pukania w prty. W midzyczasie kumple na dole zauwaaj, e potrzebuj twardego przedmiotu, aby usysze na górze. Wic nic nie sycha na górze, a Dr. Dietz nakazuje przerwanie wszystkich rodków ratunkowych. Poczenie zostaje cofnite i ku najwikszej rozpaczy kumpel znika ponownie. Jednak lider zespou wiertniczego podejmuje drug prób w tym samym punkcie, prt pojawia si ponownie - tym razem bez gowicy wiertarskiej - i na koniec sycha desperackie sygnay pukania.

Wciga si na lin kartk z nazwiskami pozostaych jedenastu osób pochowanych i powiadamia o tym zebran w kociele aobn kongregacj, co wywouje wielk rado wród bliskich. Renate Reger te nie moe uwierzy w jej szczcie, wic ratownik medyczny firmy Dr. Schleip ledwo si z ni kontaktuje: obie nogi jej ma s powanie ranne, a przymusowe unieruchomienie naraa jego ycie na niebezpieczestwo, jeli szybko nie wyzdrowieje.

Równie w zarzdzie - zwaszcza z Dr. Dietz - rado z odnalezienia jest ograniczona, gdy zdajesz sobie spraw, e nie masz rodków na uratowanie swoich kumpli w takich warunkach. Studnia o duej rednicy nadajca si do akcji ratowniczej wymaga spukiwania wody, której kolumna o wysokoci 50 m, gdy w kocu nastpi przeom, wywoaaby katastrofaln fal cinienia i bota w niestabilnym starcu. Tylko proces, który nie zosta jeszcze przetestowany w tych warunkach, czyli oczyszczanie spronym powietrzem, moe przynie ratunek, ale sukces jest niepewny, a niezbdny materia jest dostpny tylko za granic.

Mimo to odwierty rozpoczynaj si na pocztku tradycyjnie, a sytuacja poniej gwatownie si pogarsza, zwaszcza w przypadku Bruno Regera. Wyposaeni w podstawowe rzeczy przez cienki otwór eksploracyjny, kumple mog komunikowa si ze swoimi bliskimi za pomoc improwizowanego interkomu. Podczas rozmowy z on Franz Wolbert zostaje uderzony cikim kawakiem, ale przeywa.

Materia w kocu dociera z Belgii, a wiercenie ratownicze mona szybko zakoczy, czego Bruno Reger ju nie ma. Dua gowica wierta przebija si z rykiem. Po raz kolejny mijaj niespokojne sekundy, zanim ponownie odnajdziesz jzyk poniej, a ratownicy powyej z ulg stwierdzaj, e kruche schronienie poniej nie zawalio si w kocu.

Czowiek po czowieku górnicy wciskaj si do ciasnej kapsuy ratunkowej Dahlbuschbombe i s kolejno wcigani przez szyb. Uradowana Helga Wolbert i inni krewni mog ponownie uciska swoich mów.

Transmisja telewizyjna

Dwuczciowy program zosta wyemitowany w sobot 1 listopada 2003 roku . Film obejrzao wówczas ponad 11 milionów ludzi. Udzia w rynku wyniós 36,2%. Najwikszy udzia w rynku, wynoszcy 56%, miaa Dolna Saksonia.

2 stycznia 2005 r. W sobot 1 wyemitowano krótk wersj The Miracle of Lengede - Director's Cut (125 min.). Powtórzono to 1 stycznia 2009 roku.

krytyka

Dramatyczny film telewizyjny oparty na autentycznym incydencie []. Mimo teatralnej kondensacji dy do autentycznoci i czy wydarzenia dla najlepszej rozrywki na najwyszym poziomie z trwaym napiciem, dobrze narysowanymi postaciami i genialnymi aktorami. Z mioci, nadziej i strachem, mierci i rozpacz oferowany jest prawie cay wachlarz emocji .

Nagrody

  • Bambi 2003 w kategorii Wydarzenie telewizyjne roku
  • Zota kamera 2004 (najlepszy niemiecki film telewizyjny)
  • Nagroda Adolfa Grimme 2004 (kategoria fabularna i rozrywka) dla Kaspara Heidelbacha (reyseria), Jana Josefa Liefersa i Heino Fercha (w imieniu obsady), Michaela Souvigniera (produkcja)
  • Bawarska nagroda telewizyjna 2004

literatura

  • Manfred Meier: Cud Lengede. 1. wydanie, Fischer Taschenbuch Verlag, Frankfurt nad Menem, 2003, ISBN 3-596-16141-X

linki internetowe

Indywidualne dowody

  1. Cud Lengede. W: Lexicon of International Films . Serwis filmowy , dostp 2 marca 2017 .Szablon: LdiF / Maintenance / Access used 
  2. Laureat 2004 ( pamitka z oryginaem od 18 czerwca 2012 roku w Internet Archive ) Info: archiwum Link zosta wstawiony automatycznie i nie zostaa jeszcze sprawdzona. Sprawd oryginalny i archiwalny link zgodnie z instrukcjami, a nastpnie usu to powiadomienie. , dostp 15 lutego 2011 @ 1@ 2Szablon: Webachiv / IABot / www.grimme-institut.de

Opiniones de nuestros usuarios

Wanda Bednarek

Podoba mi się ta strona, a artykuł o Cud Lengede (2003) jest tym, którego szukałem.

Mariusz Szymański

Bardzo ciekawy ten post o Cud Lengede (2003).

Miroslaw Kamiński

Mój tata rzucił mi wyzwanie, abym odrobił pracę domową bez używania czegokolwiek z Wikipedii. Powiedziałem mu, że mogę to zrobić, przeszukując wiele innych witryn. Na szczęście znalazłem tę witrynę, a ten artykuł o zmiennej Cud Lengede (2003) pomógł mi odrobić pracę domową. wpadłem w pokusę pójścia na Wikipedię, bo nie mogłem znaleźć nic o zmiennej _, ale na szczęście znalazłem ją tutaj, bo wtedy mój tata sprawdził historię przeglądania, żeby zobaczyć, gdzie był. przejdź do Wikipedii? Mam szczęście, że znalazłem tę stronę i artykuł o Cud Lengede (2003) tutaj. Dlatego daję ci moje pięć gwiazdek.

Iwona Witek

To dobry artykuł dotyczący Cud Lengede (2003). Podaje niezbędne informacje, bez ekscesów.