Cud KaryntiiInternet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Cud Karyntii. Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Cud Karyntii zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Cud Karyntii i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Cud Karyntii. Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Cud Karyntii! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Cud Karyntii, z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Film
Tytu oryginalny Cud Karyntii
Kraj produkcji Niemcy , Austria
Oryginalny jzyk Niemiecki
Rok wydania 2011
dugo 89 minut
Klasyfikacja wiekowa FSK 12
Prt
Dyrektor Andreas Prochaska
scenariusz Christoph Silber ,
Thorsten Wettcke
produkcja Sam Davis ,
Klaus Graf
muzyka Matthias Weber
aparat fotograficzny Thomas Kiennast
skaleczenie Daniel Prochaska
zawód

Cud Karyntii to telewizyjny film reysera Andreas Prochaska z roku 2011. Scenariusz zosta napisany przez Christoph Silber i Thorsten Wettcke .

Film oparty jest na prawdziwej historii z 1998 roku, w której czteroletnia dziewczynka wpada do stawu rodziców i najwyraniej utona. Mody kardiochirurg Dr. Markus Thalmann podj pozornie beznadziejn walk o ycie dziewczyny. Jego ocalenie przeszo do historii wspóczesnej medycyny jako cud Karyntii.

Produkcja (angielski tytu: A Day for a Miracle ) zdobya jedn z midzynarodowych nagród Emmy 25 listopada 2013 roku .

akcja

Mody wiedeski kardiochirurg i ultramaratoczyk Dr. Markus Höchstmann ( Ken Duken ) mia trudnoci w swojej pierwszej pracy w Szpitalu Regionalnym w Klagenfurcie w 1998 roku. Swoj rodzin, która przebywaa w Wiedniu , widuje tylko w weekendy, jego starsi koledzy uwaaj go za aroganckiego z powodu dojazdów do duego miasta. Jak na ironi, w weekend, w który jego syn koczy pite urodziny, musi reprezentowa gównego lekarza, który podróowa do USA i ma operowa posa z Karyntii .

Ale wtedy nastpuje nagy wypadek: helikopter ratunkowy przywozi do kliniki czteroletni dziewczyn, pozornie martw, o temperaturze ciaa zaledwie 18,4 ° C. Beznadziejny przypadek, bo maluch by pod wod prawie 30 minut. Nigdy nie udao si osign podobnego ratunku. Chocia nigdy wczeniej nie operowa dziecka, sprzt szpitalny okazuje si nieodpowiedni, a jego bardziej dowiadczeni koledzy nie widz nadziei na ratunek, Höchstmann podejmuje walk o ycie pacjenta. Po pitnastogodzinnej operacji razem z zespoem udaje mu si w kocu utrzyma przy yciu ma Katharin. Wbrew wszelkim przewidywaniom po kilku dniach budzi si ze piczki i odzyskuje zdrowie.

publikacja

5 padziernika 2011 r. Cud Karyntii mia swoj premier na Festiwalu Filmowym w Hamburgu . Pierwsza transmisja odbya si w dniu 18 stycznia 2012 r ORF 2 i osign ogldalnoci ponad milion wród austriackich widzów. W dniu 5 marca 2012 roku okoo 5,8 miliona widzów obejrzao film w programie ZDF .

Recenzje

Cud moe by tak ekscytujcy, podsumowuje Kleine Zeitung .

Ekscytujce jako thriller w reyserii prosta i bez patosu Andreas Prochaska tego dramatu medycznego opartego na prawdziwej historii, pisze Kino.de .

A Ken Duken jest idealny dla tego bohatera pracy. Julia Koschitz te jest doskonaa - mówi krytyk telewizyjny Rainer Tittelbach .

Utrzymywanie tak wysokiego napicia w historii takiej jak ta pokazuje wielkie umiejtnoci wszystkich zaangaowanych - chwali TV Spielfilm

Nagrody

linki internetowe

Indywidualne dowody

  1. Szczcie byo z lekarzami. Artyku o doktorze Dr. Markus Thalmann io pierwotnym incydencie w Kleine Zeitung (17 stycznia 2012). ródo 24 kwietnia 2017 r.
  2. Relacja w prasie : Emmy za Miracle of Carinthia Prochaski , dostp 26 listopada 2013.
  3. Cud moe by tak ekscytujcy . W: Maa gazeta . 17 stycznia 2012 r. ródo 24 kwietnia 2017 r.
  4. dziennie na cud w: Kino.de . ródo 1 marca 2012 r.
  5. Film telewizyjny Cud Karyntii W: tittelbach.tv . ródo 2 marca 2012 r.
  6. Cud Karyntii W: fabularny film telewizyjny . ródo 5 wrzenia 2014 r
  7. Emmy Awards www: Oficjalna strona ( pamitka z oryginaem od 25 grudnia 2011 roku w Internet Archive ) Info: archiwum Link zosta wstawiony automatycznie i nie zostaa jeszcze sprawdzona. Sprawd oryginalny i archiwalny link zgodnie z instrukcjami, a nastpnie usu to powiadomienie. , obejrzano 26 padziernika 2013. @ 1@ 2Szablon: Webachiv / IABot / www.iemmys.tv
  8. International Emmys: ZDF medical drama and RTL maker nagrodzony na spiegel.de, dostp 5 wrzenia 2014.

Opiniones de nuestros usuarios

Konrad Piotrowski

Artykuł o Cud Karyntii jest kompletny i dobrze wyjaśniony. Nie dodawałbym ani nie usuwał przecinka.

Eryk Brzozowski

Ten wpis na Cud Karyntii sprawił, że wygrałem zakład, co mniej niż uzyskanie dobrego wyniku.

Zenon Dudek

Ten wpis na Cud Karyntii pomógł mi w ostatniej chwili dokończyć pracę na jutro. Już widziałem, jak znowu ciągnę Wikipedię, coś, czego nauczyciel nam zabronił. Dziękuję za uratowanie mnie.

Andrzej Lipiński

Ten artykuł o zmiennej Cud Karyntii przykuł moją uwagę. Zastanawia mnie, jak dobrze odmierzone są słowa, to jest jak... eleganckie.