Cisza w lesie (1929)Internet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Cisza w lesie (1929). Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Cisza w lesie (1929) zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Cisza w lesie (1929) i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Cisza w lesie (1929). Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Cisza w lesie (1929)! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Cisza w lesie (1929), z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Film
Oryginalny tytu Cisza w lesie
Kraj produkcji Niemcy
Oryginalny jzyk Niemiecki
Rok wydania 1929
dugo 96 minut
Prt
Dyrektor Wilhelm Dieterle
scenariusz Charlotte Hagenbruch
produkcja Joe Pasternak dla Universal Pictures, Berlin
muzyka Hansheinrich Dransmann
aparat fotograficzny Charles Stumar
zawód

Cisza w lesie to niemiecki melodramat filmu niemego z 1929 roku z Wilhelmem Dieterle w roli gównej. Historia oparta jest na powieci pod tym samym tytuem (1899) Ludwiga Ganghofera .

wtek

Heinz von Ettingen zarczy si z mod i do kapryn baronow Prankha. Przez dugi czas wierzy, e co w niej widzia, ale go tam nie byo. Najpóniej podczas przyjcia zarczynowego musi zda sobie spraw, e jego ona jest niezwykle uzaleniona od przyjemnoci. Aby oczyci umys przed decyzj, podczas uroczystoci ksi opuszcza zamek. Wycofuje si w góry, aby mie jasno co do tego, jak powinno si teraz potoczy. Podczas wdrówki przez cisz i samotno wysokich Alp Heinz von Ettingen spotyka mod Lo Petri, córk artysty. Nagle zakochuje si w modej dziewczynie. Arystokrata nie wie, e wchodzi w drog podejrzanemu owcowi Toni Mazegger. W midzyczasie Prankha naprawd wietnie si bawi w zamku i wydaje jedn uczt po drugiej w obecnoci swojej wity. Ksi wpada w t zabawn orgi, kiedy wraca do domu. Jest jednoczenie przeraony i zniesmaczony.

Z wioski mona usysze odgosy wita nocy. Lo Petri, która chce wzi udzia, jest wykluczona z mieszkaców wioski, poniewa nie mona znie jej ojca, który jest ekscentrykiem. Ksi podchodzi, próbuje si uspokoi i opiekuje si Lo. Prankha wykorzystuje swoj nieobecno, aby w kocu przeama wszelkie granice na zamku. Po powrocie ksi Ettingen zapa swoj narzeczon w bardzo niepewnej sytuacji. Teraz wi midzy nim a ni zostaa w kocu zerwana i czuje si wolny dla Lo, która jest coraz bardziej droga jego sercu. owca Mazegger wie, e nie ma szans w obliczu ksicej konkurencji w Lo i upija si bez ogranicze. Potem idzie w gór do lasu i zapala t sam chat niedaleko Los. Wkrótce wybuchnie tam ogie. Ognisty diabe zostaje zabity, podobnie jak stary Petri. W ostatniej chwili ksi Heinz moe uratowa swoj ukochan Lo przed mierci w pomieniach.

Uwagi produkcyjne

Cisza w lesie powstawaa od sierpnia do wrzenia 1929 r. W studiach UFA w Neubabelsbergu i obejmowaa zdjcia zewntrzne w Mittenwaldzie i okolicach, a cenzurze poddano po raz pierwszy 23 padziernika 1929 r. Po minimalnych ciciach pasek zosta dopuszczony do powszechnego uytku 29 listopada 1929 roku. Premiera odbya si 5 listopada 1929 roku w Monachium, jeszcze w wersji zakazanej dla modziey. Berliska premiera odbya si 29 listopada 1929 roku w Paacu Titania. Ogólnie przyjta wersja miaa siedem aktów, rozoonych na 2408 metrów dugoci.

Joe Pasternak przej kierownictwo produkcji, Otto Gülstorff i debiutant filmowy Gabriel Pellon zaprojektowali budynki. Paul Dannenberg by wizayst .

Opinie

Mdrzy zobacz, e midzynarodowo filmu jest zagroona i nie zauwa, jak wypycha nas z midzynarodowego rynku wanie to uzalenienie od tworzenia na arenie midzynarodowej. Borykamy si z filmami, które mona wyprodukowa nieporównywalnie lepiej za granic ni tutaj. (...) Cisza w lesie jest praktycznym przewodnikiem po lodzie, jak iw jaki sposób mona pomóc niemieckiemu przemysowi filmowemu .

- Film-Kurier , Berlin, nr 284, od 29 listopada 1929 r

Dieterle da Bawarczykom swój film () Kto by pomyla, e ten feniks poezji, mocy, muzyki powstanie z popioów dawnego filmu góralskiego Tutaj wszystko si poczyo, co nas odurza odwiecznie w niemieckim krajobrazie, co jest wiecznie nowe. A w rodku tego magicznego królestwa znajduje si cierpko sodka ballada o mioci nieszczliwego narzeczonego szlachcica do tej caej wioski, która zostaa wykluczona () Dieterle przerós wszystkie swoje poprzednie kreacje tym filmem; jako reyser odnalaz styl lirycznej ballady ...

linki internetowe

Opiniones de nuestros usuarios

Oleg Sowiński

Zawsze dobrze jest się uczyć. Dziękuję za artykuł o zmiennej Cisza w lesie (1929)

Igor Laskowski

Myślałem, że wiem już wszystko o zmiennej, ale w tym artykule zweryfikowałem, że pewne szczegóły, które uważałem za dobre, nie były tak dobre. Dziękuję za informacje.

Cezary Bartczak

Ten artykuł o zmiennej Cisza w lesie (1929) przykuł moją uwagę. Zastanawia mnie, jak dobrze odmierzone są słowa, to jest jak... eleganckie.