Cisza morza (film)Internet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Cisza morza (film). Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Cisza morza (film) zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Cisza morza (film) i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Cisza morza (film). Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Cisza morza (film)! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Cisza morza (film), z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Film
Tytu niemiecki Cisza morza
Tytu oryginalny Le Silence de la mer
Kraj produkcji Francja
Oryginalny jzyk Francuski
Rok wydania 1949
dugo 86 minut
Prt
Dyrektor Jean-Pierre Melville
scenariusz Jean-Pierre Melville
produkcja Jean-Pierre Melville
muzyka Edgar Bischoff
aparat fotograficzny Henri Decaë
skaleczenie Jean-Pierre Melville,
Henri Decaë
zawód

Cisza morza (tytu oryginalny: Le silence de la mer ) to francuski film z 1949 roku . Wyreyserowane przez Jean-Pierre'a Melville'a . Film oparty jest na powieci o tym samym tytule autorstwa Vercors (waciwie: Jean Marcel Adolphe Bruller).

wtek

W 1941 r. U francuskiej rodziny kwaterowa oficer Wehrmachtu Werner von Ebrennac. Chocia oficer jest mionikiem kultury francuskiej, starszy pan i jego siostrzenica nie rozmawiaj z nim. Kiedy Werner wyznaje rodzinie, e rozpozna prawdziwe cele niemieckiej polityki i e jest zamany wewntrz, siostrzenica opuszczajc film mówi swoim jedynym sowem, a mianowicie poegnaniem .

Historia produkcji

Jean-Pierre Melville , który przyj imi Melville w ruchu oporu , by zdeterminowany, by nakrci t powie podczas drugiej wojny wiatowej. Ale autor, Vercors, nie wierzy w filmow adaptacj i odmówi zgody. Dlatego Melville zaoy wasn firm produkcyjn. Móg wic obieca Vercors kontrol nad scenariuszem, a gdy to nie wystarczyo, obieca przesa gotowy film do jury powoanego przez Vercors, które zadecyduje, czy film moe zosta pokazany. To zaangaowanie oczywicie zagrozio filmowi, wic Melville musia poyczy pienidze od przyjació. Dlatego Cisza morza zostaa nakrcona w cigu 35 dni w 1947 roku przy minimalnych kosztach. Oprócz krótkometraowego filmu 24 godziny z ycia klauna by to pierwszy film Melville'a jako reysera. Dla Nicole Stéphane w roli siostrzenicy bya to premiera jako aktorka filmowa.

Jury, w skad którego wchodzili bojownicy ruchu oporu, ostatecznie wydao zgod na publikacj jednym gosem przeciw. Uroczysta premiera Ciszy morza odbya si w Paryu na pocztku 1949 roku i zachwycia publiczno, w tym ówczesny prezydent Francji Vincent Auriol i Jean Cocteau . Vercors, który nie by obecny na premierze, mówi póniej, e reyser broni dziea przed autorem.

W Niemczech The Silence of the Sea zosta pokazany po raz pierwszy 7 maja 1983 roku w DFF 2 .

krytyka

Niezwyky debiut fabularny Melville'a to wielowarstwowa, inteligentna gra kameralna, która dobitnie odnosi si do psychologicznych skutków Republiki Ciszy na jednostk. Delikatna inscenizacja jest tak samo ostrona z oryginaem, jak z historycznym tem; Praca kamery, projekt owietlenia i obsada równie robi wraenie .

Melville nie ma ambicji, aby chcie wyrazi w efektach obrazu to, czego nie da si lepiej wyrazi niczym innym ni sowem. Kamera zazwyczaj pozwala przebywa w maym pomieszczeniu. Ale na jej zdjciach naprawd jest ciki nastrój ciszy oczekiwania .

literatura

Rui Nogueira: Kino der Nacht - Talks with Jean-Pierre Melville (zredagowane i przetumaczone z francuskiego przez Roberta Fischera ). Alexander Verlag, Berlin 2002, ISBN 3-89581-075-4 , s. 29-48.

linki internetowe

Indywidualne dowody

  1. a b c d Twoje jedyne sowo: Adieu . W: Der Spiegel . Nie. 6/1949 , 5 lutego 1949, ss. 23 ( online [dostp 4 stycznia 2019 r.]).
  2. ^ Greg Ferrara: Milczenie morza (1949). W: Turner Classic Movies . Dostp 4 stycznia 2019 r .
  3. a b Cisza morza. W: Lexicon of International Films . Serwis filmowy , dostp 4 stycznia 2018 .Szablon: LdiF / Maintenance / Access used 

Opiniones de nuestros usuarios

Michal Kaczor

Podane informacje o zmiennej Cisza morza (film) są prawdziwe i bardzo przydatne. Dobrze.

Bogdan Olejnik

Wreszcie! W dzisiejszych czasach wydaje się, że jeśli nie piszą artykułów składających się z dziesięciu tysięcy słów, to nie są szczęśliwi. Panowie autorzy treści, to TAK to dobry artykuł o Cisza morza (film).

Bart Cieśla

Wpis _zmienna bardzo mi się przydał.

Iza Maj

Uznałem, że informacje, które znalazłem na temat zmiennej Cisza morza (film), są bardzo przydatne i przyjemne. Gdybym musiał umieścić 'ale', może to oznaczać, że nie jest wystarczająco wyczerpujące w swoim sformułowaniu, ale poza tym jest świetne.

Hania Wilczyński

Artykuł o Cisza morza (film) jest kompletny i dobrze wyjaśniony. Nie dodawałbym ani nie usuwał przecinka.