Blask ciszy (film)Internet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Blask ciszy (film). Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Blask ciszy (film) zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Blask ciszy (film) i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Blask ciszy (film). Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Blask ciszy (film)! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Blask ciszy (film), z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Film
niemiecki tytu wiato ciszy
Tytu oryginalny Drogi Johnie
Kraj produkcji USA
Oryginalny jzyk jzyk angielski
Rok wydania 2010
dugo 108 minut
Ocena wiekowa FSK 12
JMK 10
Prt
Dyrektor Niech Hallstrom
scenariusz Jamie Linden
produkcja Marty Bowen ,
Wyck Godfrey ,
Ryan Kavanaugh
muzyka Debora Lurie
kamera Terry Stacey
ci Kristina Boden
zawód

Blask ciszy (tytu oryginalny: Drogi Johnie ) to literacka adaptacja filmowa z 2010 roku bestsellerowej powieci o tym samym tytule autorstwa Nicholasa Sparksa . W rolach gównych wystpuj Amanda Seyfried i Channing Tatum w reyserii Lasse Hallstroma .

Oryginalny tytu Dear John odnosi si do Dear-John-Brief , listu w pierwotnym znaczeniu wysyanego do onierzy, w którym partner powiadamia o rozpadzie zwizku. Jednoczenie kilka listów w filmie zaczyna si od adresu Drogi Janie .

akcja

Moda Savannah Curtis spotyka onierza Johna Tyree podczas przerwy w semestrze. John jest obecnie na urlopie domowym i odwiedza swojego ojca. Savannah i John zakochuj si w sobie, ale maj tylko dwa tygodnie, zanim ona wróci do college'u, a on musi uda si do swojej bazy w Niemczech. W tym czasie John spotka równie Tima, przyjaciela Savannah, i jego syna Alana i zaprzyjani si z nimi. John ma kolejny rok w wojsku i obiecuje Savannah wróci na zawsze. Oboje chc pozosta w kontakcie i pisa do siebie listy.

W wyniku ataków z 11 wrzenia 2001 r. John postanawia, wbrew swojej obietnicy, przeduy sub wojskow o kolejne dwa lata. Savannah poddaje si i oboje dalej pisz. W tym czasie John stacjonuje w Afganistanie. Miny dwa miesice bez listu od Savannah. Nastpnym listem koczy zwizek i informuje Johna, e jest zarczona z innym mczyzn. W rezultacie John jest zdruzgotany i koncentruje si na swoich obowizkach w wojsku. Mija kilka lat, zanim bdzie musia wróci do domu, poniewa jego ojciec mia udar . Ojciec w kocu umiera, a John ma swoje sprawy do zaatwienia.

Jedzie do domu do Savannah, aby opowiedzie jej o swoim ojcu, którego bardzo lubia. Jest rozczarowany jej ponownym spotkaniem, poniewa nie jest pogodn, pewn siebie i idealistyczn Savannah, któr pozna. Oskara j, e zerwaa z nim w licie zamiast przynajmniej korzysta z telefonu satelitarnego. Odpowiada, e nie mogaby tego zrobi, gdyby usyszaa jego gos. Wbrew oczekiwaniom Johna, Savannah wysza za m za swojego przyjaciela Tima, który cierpi na raka, aby móc by przy nim i pomóc mu z jego autystycznym synem. Po tej spowiedzi przytulaj si i wspominaj wspólnie spdzony czas. egnajc si, John nie moe poegna si z ni tak, jak sobie tego yczy. Obaj cierpi z powodu tej sytuacji. John zaczyna sprzedawa cenn kolekcj monet swojego ojca.

John wraca do pracy i otrzymuje kolejny list od Savannah. Mówi mu, e Tim zmar, ale by w stanie spdzi z ni kolejne dwa miesice dziki anonimowej darowinie. Jest pewna, e ona i John znów si zobacz. W ostatniej scenie spotykaj si ponownie w kawiarni, nie wiadomo, czy umówiono si na spotkanie, czy przypadkiem. Oboje si umiechaj i przytulaj.

cieka dwikowa

 1. Przycisk do papieru - Schuyler Fisk i Joshua Radin
 2. May domek - Amanda Seyfried
 3. Dear John Theme - Deborah Lurie
 4. To jest rzecz - Fink
 5. Ksiyc - sezon wietnoci

Rónice z ksiki

 • W ksice Alan jest bratem Tima, a nie jego synem.
 • Tim nie umiera, ale moe walczy z rakiem dziki darowiznom od Johna. Savannah i John nie spotykaj si na kocu, ale John zdaje sobie spraw, e ju nigdy nie bdzie móg by z Savannah. Ksika koczy si tym, e siedzi na wzgórzu za farm Savannah i obserwuje j, nie zauwaajc jej.
 • Tim ma mistrzowski plan, aby móg zaopiekowa si swoim synem i kobiet, któr kocha.
 • Savannah ma blond wosy w filmie, ale w ksice jest brunetk.
 • John jest wyranie wytatuowany w ksice.

synchronizacja

Film by dubbingowany w Cinephon Synchron w Berlinie, za scenariusz i reyseri odpowiadaa Hilke Flickenschildt .

rola aktor Aktor gosowy
Savannah Curtis Amanda Seyfried Magdalena Turba
John Tyree Channing Tatum Tobiasz Nath
Pan Tyree Richard Jenkins Wilk Bodo
Tim Wheddon Henryk Thomas Markus Pfeiffer
Makaron DJ Cotrona Nico Mamone
Kogut Dan Rooney Mech Cullena
Silny Gavin McCulley
Kapitan Kamie Keith Robinson Michael Deffert
Krzykliwy Scott Porter Robin Kahnmeyer
Pan Curtis David Andrews Udo Schenk

Recenzje

Wikszo recenzji ocenia film jako przecitny lub negatywny: na stronach Metacritic i Rotten Tomatoes film osign 43% (34 recenzje) i 29% (ocena 4,4/10; Top Critics: 25%). Film leksykon dwa tysice pierwszego podsumowuje w podobny sposób : letniej melodramat, którego bohaterka gówny pozostanie bezbarwna w niej przesadzone bezinteresowno, a które w niezrozumiany uznania nawet nie funkcji jako sentymentaln kutra. Cinema nawet konkluduje : W tym tustym romansie Lasse Hallström pogra si w najniszym punkcie swojej kariery.

Dalsze, nieposortowane owiadczenia:

The Shine of Silence konsekwentnie unika równie konfrontacji z realiami wojny. Dopiero w momencie najwikszej rozpaczy Johna, po tym, jak Savannah rzucia go na pimie, film kontrastuje niespieszn narracj z krótk scen walki wrcz, w której John zostaje ranny. Nawiasem mówic, wojna w filmie Hallströma charakteryzuje si przede wszystkim trwaym patriotyzmem, który emanuje onierskim romansem z byszczcymi panelami, a tym samym narzuca konserwatywn nut fatalnej nieuchronnoci rozstania kochanków.

- krytyk.de

Savannah jest zawsze yczliwym anioem, który bezinteresownie troszczy si o autystycznego syna z ssiedztwa i jest zaangaowany spoecznie. A Jan jest dobrym onierzem, który patriotyczne obowizki przedkada nad swoje prywatne szczcie. Nawet reyser Hallström, z Boym dzieem i diabelskim wkadem wci na oscarowym kursie, moe myle o niczym wicej ni o dugich spacerach po play lub delikatnych rozmowach przy ognisku i w ten sposób rysuje nostalgiczn, mikk wizj dobrej Ameryki, w której wiara, rodzina i patriotyzm to wartoci nieodwoalne.

- wiat

Richard Jenkins jest bardziej ekscytujcy ni autystyczny ojciec Johna, który nie potrafi okazywa synowi swoich uczu i dlatego zmusza ludzi do sigania po chusteczk. Niemniej jednak Hallström trzyma pik raczej pasko i inscenizuje uduchowione sceny z niedopowiedzeniem: ekskluzywna za z piknymi skadnikami .

- stern.de

linki internetowe

Indywidualne dowody

 1. certyfikat dopuszczenia do czyszczenie Milczenia . Dobrowolna samoregulacja brany filmowej , kwiecie 2010 (PDF; numer testu: 122 610 K).
 2. Klasyfikacja wiekowa dla The Shine of Silence . Modzieowa Komisja ds . Mediów .
 3. Blask ciszy. W: synchronkartei.de. Niemiecki plik synchroniczny , udostpniony 12 lutego 2021 r .
 4. Drogi Janie (2010). W: Metacritic . CBS , dostp 7 lutego 2010 .Szablon: Metacritic / Maintenance / Róni eksperci w Wikipedii i WikidanychSzablon: Metacritic / Maintenance / Wikidata Oznaczenie inne ni nazwa zestawu
 5. Drogi Johnie. W: Zgnie pomidory . Fandango, obejrzano 11 listopada 2015 . Szablon: Rotten Tomatoes / Maintenance / Nazwa Wikidata inna ni nazwa zestawu
 6. Blask ciszy. W: Leksykon Filmów Midzynarodowych . Serwis filmowy , udostpniony 30 kwietnia 2021 r . 
 7. Blask ciszy. W: kinie . ródo 30 kwietnia 2021 .
 8. krytyk.de - krytyka
 9. welt.de - krytyka
 10. stern.de - krytyka

Opiniones de nuestros usuarios

Alex Laskowski

W tym poście o Blask ciszy (film) dowiedziałem się rzeczy, których nie znałem, więc mogę już iść spać.

Artur Bartczak

Wreszcie! W dzisiejszych czasach wydaje się, że jeśli nie piszą artykułów składających się z dziesięciu tysięcy słów, to nie są szczęśliwi. Panowie autorzy treści, to TAK to dobry artykuł o Blask ciszy (film).

Marek Wieczorek

Czasami, gdy szukasz informacji w Internecie o czymś, znajdujesz zbyt długie artykuły, które nalegają na mówienie o rzeczach, które Cię nie interesują. Podobał mi się ten artykuł o zmiennej, ponieważ idzie do rzeczy i mówi dokładnie o tym, czego chcę, bez gubienie się w informacjach Bezużyteczne.