Biay szumInternet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Biay szum. Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Biay szum zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Biay szum i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Biay szum. Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Biay szum! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Biay szum, z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Film
Oryginalny tytu Biay szum
Kraj produkcji Niemcy
Oryginalny jzyk Niemiecki
Rok wydania 2001
dugo 106 minut
Ocena wiekowa FSK 12
JMK 14
Prt
Dyrektor Hans Weingartner
scenariusz Hans Weingartner / Tobias Amann
produkcja Annette Pisacane
muzyka Marek Goldowski / Andreas Wodraschke
kamera Tobias Amann / Matthias Schellenberg
skaleczenie Dirk Oetelshoven / Andreas Wodraschke
zawód

Biay szum to reyserski debiut fabularny austriackiego reysera Hansa Weingartnera oraz wspóreysera i scenarzysty Tobiasa Amanna.

Pomys dwóch studentów zrodzi si w ramach ich wasnego projektu w Akademii Sztuki Mediów w Kolonii .

Wzorami dla Hansa Weingartnera byli John Cassavetes i Lars von Trier , których styl reyserski , bdcy pod wpywem Dogma 95 , by tu szeroko stosowany. Miejsca filmowania obejmoway mieszkanie studenckie na Dasselstrasse w Kolonii (dzielnica studencka), kino Lupe-2 w centrum Kolonii, Kolonia-Riehler Rheinufer i Bergisches Land .

Film mia swoj premier w 2001 roku na festiwalu filmowym Max Ophüls Preis i wszed do kin w caych Niemczech 31 stycznia 2002 roku.

Historia filmu

Mody absolwent liceum Lukas wprowadza si do mieszkania swojej siostry Kati, aby studiowa w Kolonii . Tam przeywa wiat narkotyków, imprez i duo zabawy. Jednak nie odnajduje si na uniwersytecie iw kocu rezygnuje z prób zapisania si na studia. Na imprezie poznaje dziewczyn, któr zaprasza do kina na film Taksówkarz . Po gwatownej kótni z kasjerk dziewczyna unika go, co wpdza go w powany kryzys.

Po spoyciu grzybów psychoaktywnych po raz pierwszy syszy gosy , które m.in. zncaj si nad nim, obwiniaj o samobójstwo matki, wymiewaj go jako porak i zachcaj do samobójstwa. Matka Lukasa i Kati powiesia si po kilku pobytach w szpitalach psychiatrycznych , co byo utrzymywane w tajemnicy przed dziemi. Po przyjciu Lukasa do psychiatrii diagnoza brzmiaa: schizofrenia paranoidalna . Lek ( haloperidol ), który zaywa po pierwszym pobycie psychiatrycznym i który mu pomaga, w kocu przestaje i po nowych stanach urojeniowych próbuje popeni samobójstwo. Po tym, jak grupa wyrzutków uratowaa go znad Renu , zabrali go w podró do Hiszpanii.

Po chwili jego psychoza wybucha ponownie i zostaje wyobcowany ze swoimi towarzyszami. W kocu zostaje sam.

Odsyacze do innych filmów

Film, e Lukas chciaby zobaczy jego data jest Taksówkarz przez Martina Scorsese . To aluzja do randki bohatera Travisa z dziaaczk kampanii Betsy w kinie pornograficznym, które koczy si porównywaln katastrof.

Opinie

Cierpi na schizofreni, mówi lekarze, inni zwykle myl, e jestem szalony, mówi Lukas z offu na kocu, a my, widzowie, by moe nie uzyskalimy adnych ostatecznych ustale na temat psychozy, ale zdawalimy sobie spraw, e tak. Nawet w Niemczech przy niskim budecie, z aparatem cyfrowym i prawie wycznie nieznanymi aktorami, mona nakrci grony i fascynujcy film o wewntrznym funkcjonowaniu choroby psychicznej (patrz te ' Memento ' czy ' Requiem na sen '). Film jest nieco przeadowany komentarzami Lukasa jako narratora drugoplanowego, których nie da si bezporednio zaklasyfikowa do fabuy, w której próbuje si przeskalowa schizofreni do metafizycznego dowiadczenia, a jednoczenie film jest tak wraliwy i zrczny w subiektywnie bolesny wiat zoliwej paranoi ukazuje cierpicych.

- Andreas Thomas, centrala filmowa

Nagrody

 • 2001: Nagroda Maxa Ophülsa
 • 2001: Nagroda First Steps dla Hansa Weingartnera (najlepszy penometraowy film fabularny powyej 60 minut)
 • 2002: New Faces Award dla Daniela Brühla (najlepszego modego aktora; take bez alu i Vaya con Dios )
 • 2002: Niemiecka Nagroda Filmowa dla Daniela Brühla (najlepszy pierwszoplanowy aktor; take bez alu i Vaya con Dios ), nominacje dla Hansa Weingartnera (najlepszy film fabularny) i Anabelle Lachatte (najlepsza aktorka drugoplanowa)
 • 2002: Nagroda Bawarskiego Filmu dla Daniela Brühla (najlepszego modego aktora; te nie ma czego aowa i Vaya con Dios )
 • 2003: Nagroda Niemieckiej Krytyki Filmowej dla Daniela Brühla (najlepszego aktora, take dla Vaya con Dios ) i dla Hansa Weingartnera (najlepszy debiut fabularny)
 • Niemiecki Film and Media Assessment FBW w Wiesbaden przyzna filmowi ocen szczególnie cenn.

literatura

 • Reinhard Barrabas: Podstawowe obszary psychologii. Wprowadzenie do przykadów filmowych. Vandenhoeck & Ruprecht, Getynga 2013, ISBN 978-3-8252-3850-6 , s. 119ff.
 • Hinderk M. Emrich : Hans Weingartner: Biay szum. W: Derselbe, Gabriele Meierding: Wykady z filozoficznej psychologii sztuki. Tom 4: Filmowe obrazy o psychice w filmie. Norderstedt 2013, ISBN 978-3-7322-3916-0 , s. 13-18; ograniczony podgld w wyszukiwarce Google Book.

linki internetowe

Indywidualne dowody

 1. Klasyfikacja wiekowa dla The White Noise . Modzieowa Komisja ds . Mediów .
 2. ^ Krytyka Andreasa Thomasa na www.filmzentrale.com
 3. przegld filmów fbw .
 4. Psychiatra Hinderk M. Emrich by specjalist doradc ds. produkcji filmowej, patrz Karin Schiefer: Hans Weingartner w rozmowie na temat DAS Weisse RAUSCHEN , austrianfilms.com , 2001 i Marietta Fuhrmann-Koch: Kiedy ludzie choruj na psychoz schizofreniczn , idw , 8 wrzenia 2008

Opiniones de nuestros usuarios

Zbigniew Rybak

Musiałem znaleźć coś innego na temat Biay szum, co nie było typową rzeczą, o której zawsze czyta się w Internecie, i podobał mi się ten artykuł _zmienna.

Alex Gil

Ten wpis na Biay szum sprawił, że wygrałem zakład, co mniej niż uzyskanie dobrego wyniku.

Czeslaw Wolski

Nie wiem, jak dotarłem do tego artykułu o zmiennej, ale bardzo mi się podobał.