Biay stadionInternet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Biay stadion. Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Biay stadion zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Biay stadion i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Biay stadion. Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Biay stadion! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Biay stadion, z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Film
Tytu oryginalny Biay stadion
Kraj produkcji Szwajcaria
Oryginalny jzyk Niemiecki
Rok wydania 1928
dugo 6 aktów, 2255 m,
ok. 88 minut
Prt
Dyrektor Arnold Fanck ,
Othmar Gurtner
produkcja Othmar Gurtner
aparat fotograficzny Sepp Allgeier ,
Hans Schneeberger ,
Albert Benitz ,
Richard Angst
skaleczenie Arnold Fanck,
Walter Ruttmann
(jazda na ywach)

Biay stadion to szwajcarski film dokumentalny reysera Arnolda Fancka o Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w St. Moritz w lutym 1928 roku . To pierwszy film dokumentalny z Zimowych Igrzysk Olimpijskich .

zadowolony

Film zaczyna si od uj zimowego krajobrazu w Engadynie . Wsid do kolejki Retyckiej do St. Moritz; inni gocie przyjedaj samochodem. Chantarella - kolejka linowa przynosi amatorskie narciarzy w orodku narciarskim powyej St. Moritz, podczas gdy pocig olimpijczyków w dolinie. Po ostatecznym przygotowaniu obiektów sportowych pokazany jest przebieg igrzysk, poczwszy od ceremonii otwarcia na stadionie St. Moritz podczas nieycy, z poszczególnymi dyscyplinami.

Moesz zobaczy:

Igrzyska kocz si pokazem - swoistym karnawaem lodowym - oraz wrczeniem nagród dla Norwegii, zwycizcy krajowego rankingu. Film koczy si impresjami zimowymi.

to

Tym filmem Fanck stworzy nowy rodzaj reportau sportowego o wasnej estetyce, tak aby film olimpijski móg by pokazywany w kinach. Fanck dedykuje film w tekcie wprowadzajcym milionom, które same nie miay okazji uczestniczy w rozgrywkach. Zimowy krajobraz Engadyny ukazany jest z perspektywy sportowców i goci przyjedajcych pocigiem do Sankt Moritz. Zamontowano tutaj wraenia natury Fancka, techniczne zblienia pocigu i dworców kolejowych w St. Moritz i Tirano oraz zmysowe ujcia podrónych.

Wszystkie nagrania sportowe s szczegóowo uwydatnione za pomoc zwolnionego tempa , tak jak zostao to póniej wykorzystane przez uczennic Fanck, Leni Riefenstahl w jej filmie olimpijskim . Zawody w ywiarstwie figurowym s odtwarzane poprzez szybk edycj nagra wystpów rónych biegaczy. Fanck pokazuje obszernie udokumentowan gr w hokeja na lodzie z rónych, czasem zaskakujcych perspektyw kamery; Zmienia si wic od ujcia z dystansu , które oddaje pole, ale i górski krajobraz z trybun, na zblienia zawodników. Imponujc technik zawodników, intensywno sportowej konfrontacji, ale take aspekty psychologiczne, takie jak porównanie dwóch bramkarzy, opracowuje Fanck.

Fanck mia tylko dwie kamery dostpne do filmowania, którymi nadal nakrci prawie 30 000 metrów filmu. Do montau udao mu si pozyska jako wsparcie reysera Waltera Ruttmanna, a take Fancka: Przynajmniej wzi ode mnie monta aktu o jedzie na ywach i zrobi to tak dobrze, e by moe nie bybym w stanie tego zrobi.

Film mia swoj premier 20 marca 1928 roku w pawilonie UFA na Nollendorfplatz w Berlinie.

Recepcja wspóczesna

Mona nazwa ten film jednym z najlepszych filmów sportowych, wic prawdopodobnie bdzie bardzo popularny wród wszystkich widzów.

- Reichsfilmblatt 12/1928, s. 27

Fabua

Do 2011 roku film uznano za zaginiony . Po tym, jak fragmenty filmu 16-milimetrowego i 35-milimetrowego zostay znalezione w Federalnych Archiwach Filmowych , Gosfilmofond of Russia i Cinémathèque Suisse , Midzynarodowy Komitet Olimpijski zleci przywrócenie wersji wykonanej w 2012 roku.

linki internetowe

Indywidualne dowody

  1. b c The White Stadium ( pamitka z oryginaem od 2 lutego 2014 w Internet Archive ) Info: archiwum Link zosta automatycznie wstawiony i jeszcze nie sprawdzone. Sprawd oryginalny i archiwalny link zgodnie z instrukcjami, a nastpnie usu to powiadomienie. w arte.tv  @ 1@ 2Szablon: Webachiv / IABot / www.arte.tv
  2. Biay stadion. (Nie jest ju dostpny online.) Stummfilm.at, dawniej w oryginale ; ródo 20 stycznia 2014 r .  ( Strona nie jest ju dostpna , przeszukaj archiwa internetoweInformacje: Link zosta automatycznie oznaczony jako uszkodzony. Sprawd cze zgodnie z instrukcjami, a nastpnie usu to powiadomienie.@ 1@ 2Szablon: Toter Link / www.stummfilm.at  
  3. Arnold Fanck : reyserowa lodowcami, burzami i lawinami. Mówi pionier filmowy. Nymphenburger Verlagshandlung, Monachium 1973, ISBN 3-485-01756-6 ( online  ( strona nie jest ju dostpna , wyszukiwanie w archiwach internetowychInformacje: Link zosta automatycznie oznaczony jako uszkodzony. Sprawd cze zgodnie z instrukcjami, a nastpnie usu to powiadomienie. Na www .stummfilm.at. Dostp 12 lutego 2014).@ 1@ 2Szablon: Toter Link / www.stummfilm.at  

Opiniones de nuestros usuarios

Kamil Malinowski

Musiałem znaleźć coś innego na temat Biay stadion, co nie było typową rzeczą, o której zawsze czyta się w Internecie, i podobał mi się ten artykuł _zmienna.

Agnieszka Kaczmarek

Świetny post o Biay stadion.

Albert Kania

Minęło trochę czasu odkąd widziałem artykuł o zmiennej napisany w tak dydaktyczny sposób. Podoba mi się.

Ana Panek

Podoba mi się ta strona, a artykuł o Biay stadion jest tym, którego szukałem.