Biaa przygodaInternet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Biaa przygoda. Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Biaa przygoda zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Biaa przygoda i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Biaa przygoda. Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Biaa przygoda! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Biaa przygoda, z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Film
Tytu oryginalny Biaa przygoda
Kraj produkcji Niemcy
Oryginalny jzyk Niemiecki
Rok wydania 1952
dugo 90 minut
Klasyfikacja wiekowa FSK 12
Prt
Dyrektor Arthur Maria Rabenalt
scenariusz Wolf Neumeister
produkcja Günther Stapenhorst
muzyka Robert Gilbert
Emil Ferstl
aparat fotograficzny Willy Faktorovitch
Jean Marie Guinot
George Markman
H. Rohlig
skaleczenie Doris Zeltmann
zawód

Biaa przygoda to niemiecki film fabularny z 1952 roku w reyserii Arthura Marii Rabenalta . Oprócz Joe Stöckel i Lucie Englisch, e gówne role w tej opowieci o przemytników w maym orodek sportów zimowych s odlewane z Adrian Hoven i Josefin Kipper .

wtek

W pobliu granicy bawarsko-austriackiej znajduje si may teren narciarski. Tam emerytowany inspektor kryminalny Josef Stutzinger prowadzi hotel Alpenrose. Mieszkacom maego miasteczka Firnau trudno jest przyzwyczai si do tego, e Stutzinger nie jest ju odpowiedzialny za prawo i porzdek, co dla emerytów jest czasami do stresujce. Pewnego dnia Dr. Peter Wiedemann, doktor filozofii, o czym informuje pracujcego tam Franzi Schlott. Siostrzenica Stutzingera Lotte Wendel, która pracowaa tam jako instruktor narciarstwa po mierci jej ojca, który równie by detektywem i zosta rozstrzelany na subie, od razu wzbudzia zainteresowanie Wiedemanna. Zapisuje si na jej kurs narciarski, ale na stoku jest bardzo niezdarny. Stutzinger zauwaa, e jako pocztkujcy nosi narty wycigowe. Wiedemann w tym wzgldzie umiejtnie pomija swoje pytanie.

Nie tylko Franzi jest zainteresowany opowieciami o przemytnikach, które kr po wiosce. Katharina, ona producenta nart Aloisa Brandla, równie ma wiadomoci o przemytnikach i stray granicznej i jest rozbawiona, e nawet odkrcali i sprawdzali kijki narciarskie na granicy. Ku smutkowi ma czsto i czsto wydaje duo pienidzy na eleganckie ubrania, które chce najpierw zarobi.

Podczas gry w karty burmistrz mówi Stutzingerowi, e mody, ciemnowosy, bardzo przystojny mczyzna jest podobno czonkiem gangu przemytników. Lotte, która podsuchuje rozmow, czuje narastajc w sobie myl, któr szybko stumia. Kiedy Stutzinger póniej wraca do domu, jego jamnik uderza Jockela i wcha co w niegu. To medal dla zwycizcy mistrzostw w slalomie 1949 w Tyrolu .

Wyrafinowana Lydia Bartnik jest sta klientk warsztatu Brandla. Dba o to, by Wiedemann, którego oskara o kradzie w jej pokoju, zosta aresztowany. Lotte nie wierzy w oskarenia i staje w obronie Piotra. Odwiedza go równie w wizieniu i mówi do jego sumienia, czy rzeczywicie bierze udzia w przemycie. Peter docenia twoje wspóczucie, ale nie wyglda na kogo, kto martwi si o swoj przyszo. W midzyczasie Lotte rozmawia ze swoim wujem i przypomina mu, e obieca jej ojcu, e zawsze bdzie przy niej. Prosi go o zrobienie wyjtku w tej konkretnej sprawie i zbadanie sprawy. Stutzinger zgadza si, ale stawia dwa warunki. Po pierwsze, nikt nie powinien wiedzie, e prowadzi dochodzenie, a po drugie, nawet jeli Peter jest winny, musi zaakceptowa wynik bez narzekania, jeli wynik okae si inny, ni si spodziewaa. Lotte mocno wierzy w Piotra i zgadza si. Stutzinger rozpoczyna badania w Austriackim Klubie Alpejskim w Salzburgu , gdzie dowiaduje si, e pewien dr. Karl Holzmüller wygra slalom w 1949 roku . Kiedy widzi zdjcie Holzmüllera, jego przypuszczenie, e Wiedemann to Holzmüller staje si pewne.

W dniu imprezy finaowej z okazji sezonu narciarskiego Lydia Bartnik ponownie pojawia si w warsztacie Brandla z paczuszk w rku i znika wraz z nim w innym pomieszczeniu. Póniej odwiedza festiwal i spotyka tam Wiedemanna, który uciek z wizienia. Gdy chce si dowiedzie, jak rol peni on w grze przemytniczej, wskazuje jej, aby zaangaowaa si w spraw, z czego jest oczywicie zadowolona, aby wycofaa skarg. Franzi, który obserwowa ich dwoje, powiedzia Lotte, dlaczego bya tak rozczarowana, e opucia imprez. Piotr poda za ni iz bezpiecznego schronienia w drewnianej chatce obserwuj mczyzn, który zdejmuje nart i zjeda z góry bezporednio w stron ogrodzenia granicznego. Którego dnia Peter spotyka Katharin Brandl na jednej nartach, a druga po prostu si zepsua, wyjania. Stutzinger, który równie to zauwaa, podejmuje decyzj. Podczas poszukiwa w pokoju Lydii, z pomoc Franziego znajduje drug nart, ale najpierw j pakuje. Bez ich wiedzy Piotr obserwuje ich przez okno.

Brandl, który wielokrotnie by kuszony przez Lydi Bartnik, aby przemyci ma paczk w przedniej czci nart przez granic, dopiero teraz zda sobie spraw, e to kokaina . Dlatego odmawia dalszej wspópracy, ale Lydia grozi, e zmusi go do wzicia udziau po raz ostatni. Jutro i tak jej nie byo, a on móg przeznaczy niemay wkad finansowy na swoje usugi dla wymagajcej ony.

Kiedy Lotte i Peter, którzy spotykaj si na stoku, znów widz pdzcy obok nich nart, Peter poda za nimi po stromej trasie, ku zmartwieniu Lotte. Stutzinger równie czeka przy ogrodzeniu granicznym i odbiera narty. Nastpnie Lydia pojawia si ze swoim wspólnikiem i odwraca wszystko, tak e Peter stoi tam jako przemytnik przed policjantem granicznym, który przybywa. Kiedy ten próbuje go aresztowa, Stutzinger podejmuje dziaania i przekazuje Peterowi dokument, który identyfikuje go jako Dr. Karl Holzmüller identyfikuje funkcjonariusza stray granicznej bawarskiej policji pastwowej ze wszystkimi legitymacjami. Nieuczciwa para zostaje aresztowana, a Lotte dostaje swojego Petera. To, co zaczo si jako biaa przygoda, prowadzi mod par w podró polubn do Wenecji .

Uwagi produkcyjne

Jest to film Carlton Film GmbH (Monachium) z 1951 roku , reprezentowany przez Günthera Stapenhorsta , który po raz pierwszy pokazano 8 lutego 1952 roku na Universum w Essen . Konstrukcje filmowe zaprojektowali Robert Herlth i Willi Schatz , kostiumy Ilse Dubois .

krytyka

Leksykon filmów midzynarodowych mówi o mao wymagajce, przytulny mieszanina kryminau i rozrywki, który jest do zabawny.

Magazyn programowy Hörzu stwierdzi: Udana mieszanka narciarskiej zabawy i thrillera kryminalnego.

linki internetowe

Indywidualne dowody

  1. Biaa przygoda na filmportal.de . ródo 1 kwietnia 2014 r.
  2. Biaa przygoda. W: Lexicon of International Films . Serwis filmowy , dostp 1 kwietnia 2014 . 
  3. Biaa przygoda na hoerzu.de. ródo 1 kwietnia 2014 r.

Opiniones de nuestros usuarios

Gerard Zaremba

Wreszcie artykuł o Biaa przygoda, który jest łatwy do przeczytania.

Marcin Makowski

Musiałem znaleźć coś innego na temat Biaa przygoda, co nie było typową rzeczą, o której zawsze czyta się w Internecie, i podobał mi się ten artykuł _zmienna.

Jaroslaw Staniszewski

Dzięki za ten post na Biaa przygoda, właśnie tego potrzebowałem