Baza dóbr kultury regionu TrewiruInternet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Baza dóbr kultury regionu Trewiru. Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Baza dóbr kultury regionu Trewiru zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Baza dóbr kultury regionu Trewiru i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Baza dóbr kultury regionu Trewiru. Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Baza dóbr kultury regionu Trewiru! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Baza dóbr kultury regionu Trewiru, z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Baza danych dóbr kultury regionu Trewiru jest publicznie dostpn, niekomercyjn baz danych dóbr kultury regionu Trewiru , dawnego okrgu administracyjnego Trewiru w Nadrenii-Palatynacie .

Baza danych istnieje od 1992 roku, a w Internecie od 1998 roku. Zawiera obiekty kulturalne miasta Trewiru oraz dzielnic Bernkastel-Wittlich , Trier-Saarburg , Vulkaneifel i dzielnicy Eifel w Bitburg-Prüm.

Baza danych zawiera obecnie 42 311 zestawów danych zawierajcych ponad 29 000 obrazów (stan na grudzie 2019 r.). Jest to prawdopodobnie najobszerniejszy taki katalog online w Nadrenii-Palatynacie.

Czsto pojawiaj si na przykad rzymskie zabytki, prehistoryczne menhiry, dawne synagogi i cmentarze ydowskie, budynki z muru pruskiego, redniowieczne kocioy, zamki, ruiny zamku, pomniki przyrody - zwaszcza drzewa i wodospady - mosty kolejowe, tunele kolejowe i zabytki parowozów czy bunkry na cianach zachodnich.

Baza danych moe by przeszukiwana wedug wielu kryteriów i jest podzielona na wiele kategorii. Wszystkie obiekty mog by wywietlane geograficznie w rónych systemach map: jako miejsce docelowe w Google Maps , na mapie topograficznej , na zdjciu lotniczym , na mapie Prus (18431873), na mapie Nadrenii (18031820) lub za pomoc innych usug mapowych.

Kopia bazy danych jest przechowywana w dugoterminowym archiwum Bayerische Staatsbibliothek .

W 2018 roku baza danych kultury zostaa zwycizc konkursu pomysów Ehrenamt 4.0 - Internet, sieci spoecznociowe, narzdzia cyfrowe - jak cyfrowy jest wolontariat w Nadrenii-Palatynacie

Baza danych kultury Trewiru jest czsto przywoywana w internetowej encyklopedii Wikipedia . Przykad: wpis Porta Nigra (Trier) w bazie danych dóbr kultury w regionie Trewiru .

Projekt jest wspierany przez Muzeum Folkloru i na Wolnym Powietrzu Roscheider Hof ( Konz ), Uniwersytet Nauk Stosowanych w Trewirze , Wydzia Ekonomii i Centrum Komputerowego lub NETGIS, Towarzystwo Geoinformacji i Planowania rodowiska w Trewirze.

literatura

linki internetowe

Indywidualne dowody

  1. Kancelaria Pastwowa Nadrenia-Palatynat - Centrum Kontroli Wolontariatu i Uczestnictwa Obywatelskiego: Zdobywcy nagród 2018 przyznano
  2. ^ Opis bazy danych kultury
  3. Wochenspiegel : Baza dóbr kultury nagrodzona (2018)

Opiniones de nuestros usuarios

Oleg Grabowski

Dzięki za ten post na Baza dóbr kultury regionu Trewiru, właśnie tego potrzebowałem

Regina Sobolewski

Wreszcie artykuł o Baza dóbr kultury regionu Trewiru, który jest łatwy do przeczytania.

Stanislaw Nowacki

Uważam, że ten wpis o zmiennej Baza dóbr kultury regionu Trewiru jest sformułowany bardzo ciekawie, przypomina mi lata szkolne. Jakie piękne czasy, dzięki za sprowadzenie mnie do nich.