Bajka o straconym czasieInternet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Bajka o straconym czasie. Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Bajka o straconym czasie zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Bajka o straconym czasie i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Bajka o straconym czasie. Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Bajka o straconym czasie! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Bajka o straconym czasie, z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Film
Tytu niemiecki Bajka o straconym czasie
Tytu oryginalny
(Skaska o poterjannom wremeni)
Kraj produkcji zwizek Radziecki
Oryginalny jzyk Rosyjski
Rok wydania 1964
dugo 76 minut
Klasyfikacja wiekowa FSK 0
Prt
Dyrektor Alexander Ptushko
scenariusz Vladimir Lifschiz
produkcja Mosfilm
muzyka Igor Morozov
aparat fotograficzny Samuil Rubashkin
skaleczenie N. Belyovtseva
zawód

Bajka straconego czasu (tytu oryginalny: rosyjski , Skaska o poterjannom wremeni ) to radziecki filmowa ba przez Aleksandra Ptushko od 1964 roku.

wtek

Chopiec Petya Subov zawsze marnuje czas. Nigdy nie wstaje wczenie z óka, chocia jego pies i mama namawiaj go do popiechu i spaceruje w drodze do szkoy, a spóni si na klas 3. Nie wie, e czterech zych czarodziejów jest po straconym czasie dzieci, które api je w piasku i piecz z niego ciastka odmadzajce, aby znów sta si modsze. Kiedy Petya woli drani wdkarza i przeskakiwa kaue zamiast i do szkoy, jeden z magów zbiera swój nadmiar czasu w worku, który natychmiast si zapenia. Zmarnowany czas take zostaje skradziony dzieciom Wasja, Marussja i Nadja. Jednak z pomoc ciast czasu li czarodzieje nie zamieniaj si w modych dorosych, ale w dzieci, poniewa zbyt wiele czasu zostao zmarnowane. Petya staje si starcem, którego nie rozpoznaje ani jego nauczyciel, ani matka. Petya pocztkowo lubi spdza czas jako staruszek, ale szybko zdaje sobie spraw, e nie nauczy si wystarczajco dobrze, aby dogada si w wiecie dorosych. Rozpoznaje go tylko jego pies i oboje szukaj schronienia w lesie. Tutaj pies Petji znajduje dostp do królestwa zych czarodziejów w wydronym drzewie. Petya przybywa do ich chaty i podaje spragnionej drewnianej kukuce zegarka z kukuk troch wody. Mówi mu, e li czarodzieje go zmienili. Wystarczy, e rzuci zaklcie i cofnie trzykrotnie zegar z kukuk, aby znów by dzieckiem. Jeli od razu przekrci zegar, tylko on zostanie dzieckiem. Pozostaa trójka dzieci, które równie zmienili czarodziejów, pozostanie w takim wieku. W kadym razie naley jednak obraca zegar a do zachodu soca, bo inaczej dzieci na zawsze pozostan stare.

Petya wraca do miasta ze swoim psem i stopniowo odnajduje trójk pozostaych dzieci: Wasj, Marussj i Nadj. Wbiegaj z powrotem do lasu. Nawet czarodzieje, którzy wywouj konflikty w miecie, zauwayli, e dzieci wiedz, jak si z powrotem zmieni. Rozpoczyna si wycig z czasem, a do chaty maga przybywaj w tym samym czasie dzieci i magowie. Jest walka. Petya w kocu udaje si cofn czas. Wszystkie przemienione dzieci znów staj si mode, a czarodzieje cakowicie znikaj, poniewa ich zaklcie zostao teraz zamane. Dzieci obiecuj, e w przyszoci lepiej wykorzystaj swój czas.

produkcja

Bajka o straconym czasie oparta jest na opowiadaniu Jewgienija Schwarza . Film zosta wyemitowany w sowieckich kinach 27 sierpnia 1964 r., A po raz pierwszy pokazano go 6 sierpnia 1980 r. W pierwszym programie telewizyjnym w NRD .

synchronizacja

Dialog dubbingu DEFA napisa Egon Sartorius , kierunek obj Monika Thiel .

rola aktor Aktor gosowy
Petya Subov (stary) Oleg Anofrijew Klaus Piontek
Zy czarodziej (stary) Siergiej Martinson Heinz Hartmann
Zy czarodziej (stary) Georgi Wizin Hans-Joachim Hanisch
Za czarodziejka (stara) Irina Mursaeva Ruth Kommerell
Za czarodziejka (stara) Valentina Telegina Ursula Braun
Marussja (stara) Lyudmila Shagalova Gina Presgott
Nadja (stara) Rina Seljonaja Ursula Sellenthin

linki internetowe

Indywidualne dowody

  1. Zobacz kino-teatr.ru
  2. Bajka o straconym czasie. W: Lexicon of International Films . Serwis filmowy , dostp 13 grudnia 2017 .Szablon: LdiF / Maintenance / Access used 

Opiniones de nuestros usuarios

Magdalena Pawlik

Uważam, że ten wpis o zmiennej Bajka o straconym czasie jest sformułowany bardzo ciekawie, przypomina mi lata szkolne. Jakie piękne czasy, dzięki za sprowadzenie mnie do nich.

Michael Wawrzyniak

Ładny artykuł z _zmienna.