Złote czasy radia

W dzisiejszym świecie Złote czasy radia to temat, który przyciągnął uwagę wielu osób. Niezależnie od tego, czy ze względu na swoje znaczenie we współczesnym społeczeństwie, wpływ na codzienne życie ludzi, czy wpływ na polu zawodowym, Złote czasy radia stał się kluczowym aspektem zasługującym na analizę i dyskusję. Aby w pełni zrozumieć ten temat, ważne jest zbadanie jego wielu aspektów i rozważenie różnych perspektyw, które istnieją w tej kwestii. W tym artykule szczegółowo zbadamy Złote czasy radia, badając jego znaczenie, implikacje i wpływ na różne aspekty życia codziennego.

Złote czasy radia
Radio Days[1]
Gatunek

komediodramat

Rok produkcji

1987

Data premiery

30 stycznia 1987

Kraj produkcji

Stany Zjednoczone

Język

angielski

Czas trwania

88 minut

Reżyseria

Woody Allen[2]

Scenariusz

Woody Allen[2]

Główne role

Seth Green
Renee Lippin
Joy Newman
Dianne Wiest

Muzyka

Dick Hyman
Nikołaj Rimski-Korsakow[2]

Zdjęcia

Carlo Di Palma[2]

Scenografia

Santo Loquasto[2]

Kostiumy

Jeffrey Kurland[2]

Montaż

Susan E. Morse[2]

Produkcja

Robert Greenhut
Jack Rollins
Charles H. Joffe[2]

Wytwórnia

Orion Pictures Corporation

Złote czasy radia – amerykański komediodramat z 1987 roku, opowiadający o życiu Amerykanów w czasach, gdy radio było najpopularniejszym medium domowym, czyli na przełomie lat 30. i 40. XX wieku.

Główne role

i inni

Opis fabuły

Narrator opowiada historię swojego dzieciństwa w Nowym Jorku od późnych lat 30. XX wieku do końca roku 1944. Wtedy radio było nie tylko rozrywką i źródłem informacji. Łączyło ludzi niezależnie od zajmowanej pozycji społecznej, czy przynależności do grupy etnicznej. Film opowiada o niezamożnej żydowskiej rodzinie z rejonu Rockaway Beach, nowojorskiej dzielnicy Queens. W tej rodzinie pełno ciotek i wujków ze swoimi nawykami, marzeniami i zabawnymi zwyczajami. Razem z sąsiadami słuchają radia. Każdy z nich ma swoją ulubioną audycję radiową: mały Joe uwielbia Mściciela w masce, ciotka Cecil lubi słuchać brzuchomówcy, a Ruthie naśladuje brazylijską piosenkarkę Carmen Mirandę. Czasami radio ingeruje w życie. Ciotkę Beę porzucił chłopak, kiedy radio nadawało Wojnę światów Orsona Wellesa.

Nagrody i nominacje

Oscary za rok 1987

Nagrody BAFTA 1987

Przypisy

Bibliografia

Linki zewnętrzne