W tym artykule poznamy fascynujący świat Zgromadzenie Narodowe (Bahrajn). Od swoich początków po wpływ na dzisiejsze społeczeństwo, Zgromadzenie Narodowe (Bahrajn) odegrał kluczową rolę w życiu ludzi, wpływając na kulturę, technologię i sposób, w jaki odnosimy się do siebie nawzajem. W całej historii Zgromadzenie Narodowe (Bahrajn) był przedmiotem badań i debat, generując sprzeczne opinie i wzbudzając ciekawość milionów ludzi na całym świecie. W tym artykule postaramy się rzucić światło na najważniejsze aspekty Zgromadzenie Narodowe (Bahrajn), analizując jego znaczenie i konsekwencje, jakie ma na nasze codzienne życie.
Zgromadzenie Narodowe[1] (arab. المجلس الوطني البحريني) – nazwa obu izb parlamentu Bahrajnu[2] obradujących na jednej sesji[3].
O Zgromadzeniu Narodowym traktowała konstytucja z 1973 roku[4]. Wówczas składało się trzydziestu członków wybieranych bezpośrednio w głosowaniu powszechnym i tajnym oraz ministrów[4]. Kadencja Zgromadzenia Narodowego trwała cztery lata[4]. Przewodniczący był wybierany na pierwszym spotkaniu spośród wszystkich członków Zgromadzenia[4].
Struktura Zgromadzenia zmieniła się wraz z wprowadzeniem w 2002 roku nowej konstytucji[5]. Nowa konstytucja wprowadzała podział na Izbę Reprezentantów[1] i Radę Konsultacyjną[1] oraz określała, że Zgromadzenie Narodowe składa się z połączonych tych izb[5].
O Zgromadzeniu Narodowym jest mowa w 51 artykule konstytucji. Według artykułu[5]:
Zgromadzenie Narodowe składa się z dwóch izb: Izby Reprezentantów[1] i Rady Konsultacyjnej[1].