Zgoda (film)

Zgoda (film) to temat, który w ostatnich latach przyciągnął uwagę wielu osób. Od czasu swojego pojawienia się wywołało debaty, kontrowersje i niekończące się badania mające na celu zrozumienie i analizę jego różnych aspektów. W tym artykule szczegółowo zbadamy Zgoda (film), od jego początków po wpływ na dzisiejsze społeczeństwo. Przeanalizujemy różne punkty widzenia, z których można podejść do tego tematu, a także jego implikacje w różnych dziedzinach, takich jak polityka, ekonomia, kultura i technologia. Ponadto skupimy się na opiniach i perspektywach ekspertów w tej dziedzinie, aby zaoferować kompletną i wzbogacającą wizję Zgoda (film). Bez wątpienia jest to temat fascynujący, który nie pozostawia nikogo obojętnym i zasługuje na szczegółową i wnikliwą refleksję.

Zgoda
Gatunek

dramat

Rok produkcji

2017

Data premiery

13 października 2017

Kraj produkcji

Polska

Język

polski

Czas trwania

87 minut

Reżyseria

Maciej Sobieszczański

Scenariusz

Małgorzata Sobieszczańska

Główne role

Julian Świeżewski
Jakub Gierszał
Zofia Wichłacz
Danuta Stenka
Wojciech Zieliński

Muzyka

Bartłomiej Gliniak

Zdjęcia

Walentyn Wasjanowicz

Zgoda – polski film fabularny z 2017 roku, w reżyserii Macieja Sobieszczańskiego, według scenariusza Małgorzaty Sobieszczańskiej[1].

Obsada[2]

" class="mw-editsection-visualeditor">edytuj | edytuj kod]

Fabuła

Akcja toczy się w 1945 w obozie pracy „Zgoda” w Świętochłowicach na Górnym Śląsku, utworzonym przez Urząd Bezpieczeństwa Publicznego w miejscu dawnego niemieckiego obozu koncentracyjnego Eintrachthütte (filia KL Auschwitz-Birkenau). W obozie osadzeni są Niemcy, Ślązacy i Polacy. Na jego teren dostaje się Franek (Julian Świeżewski), Ślązak, który chce ocalić uwięzioną w nim Annę (Zofia Wichłacz), w której jest zakochany. Zgłasza się w charakterze ochotnika do służby wartowniczej. Zostaje funkcjonariuszem Milicji Obywatelskiej. Spotyka tam swojego kolegę sprzed wojny Niemca Erwina (Jakub Gierszał), który również kocha Annę. Młodzi muszą zmierzyć się z wyzwaniami losu w warunkach ustawicznego terroru stosowanego w obozie kierowanym przez jego komendanta, którego postać oparto na biografii Salomona Morela (Wojciech Zieliński)[3][4].

Przypisy