Zbigniew Paradowski

W tym artykule poruszony zostanie temat Zbigniew Paradowski, który w ostatnich latach zyskał na znaczeniu ze względu na jego wpływ na różne obszary społeczeństwa. Od momentu pojawienia się Zbigniew Paradowski budzi zainteresowanie zarówno ekspertów, jak i zwykłych ludzi, wywołując debaty i refleksje na temat jego wpływu na życie codzienne. Poprzez tę analizę staramy się zaoferować szeroką i kompletną wizję Zbigniew Paradowski, badając jej liczne aspekty i badając implikacje, jakie ma w bieżącym kontekście. Przeglądając różne punkty widzenia i przedstawiając odpowiednie informacje, będziemy starali się zapewnić czytelnikowi wszechstronne zrozumienie Zbigniew Paradowski i jego dzisiejszego znaczenia.

Zbigniew Paradowski
Ilustracja
Data i miejsce urodzenia

4 lipca 1932
Stołpce

Informacje klubowe
Klub

AZS Wrocław

Odznaczenia
Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski Srebrny Krzyż Zasługi

Zbigniew Paradowski (ur. 4 lipca 1932 w Stołpcach) – polski wioślarz, olimpijczyk z Melbourne (1956), działacz sportowy. Pełnił funkcję przewodniczącego Klubu Olimpijczyka w Siedlcach.

Życiorys

Ukończył Liceum Ziemi Kujawskiej we Włocławku[1], a następnie Wyższą Szkołę Rolniczą we Wrocławiu, zdobywając zawód lekarza weterynarii.

Wioślarstwo rozpoczął trenować w roku 1950 w klubie WTW Włocławek[1]. Następnie w latach 1951–1957 reprezentował AZS Wrocław, gdzie jego trenerem był Zbigniew Schwarzer.

Osiągnięcia sportowe

Wchodził w skład reprezentacyjnej osady czwórek bez sternika.

Wyróżnienie i medale

Przypisy

  1. a b Zbigniew Ireneusz Paradowski. Wioślarz, olimpijczyk, lekarz weterynarii. wtwwloclawek.pl

Bibliografia

Linki zewnętrzne