Złotolitka ognista

W tym artykule szczegółowo zbadamy Złotolitka ognista, temat, który w ostatnich latach wywołał duże zainteresowanie i debatę. Od początków po dzisiejsze znaczenie Złotolitka ognista przykuwał uwagę różnych warstw społeczeństwa. Poprzez wyczerpującą analizę zbadamy różne krawędzie tworzące Złotolitka ognista, a także ich implikacje w różnych kontekstach. Ponadto podkreślimy ewolucję Złotolitka ognista w czasie, podkreślając jego wpływ w różnych obszarach i wpływ na podejmowanie decyzji. Ważąc różne punkty widzenia na temat Złotolitka ognista, staramy się zapewnić wszechstronną perspektywę, która wzbogaca zrozumienie tego tak istotnego dzisiaj tematu.

Złotolitka ognista
Chrysis ignita
(Linnaeus, 1758)
Ilustracja
Osobnik dorosły
Systematyka
Domena

eukarionty

Królestwo

zwierzęta

Typ

stawonogi

Gromada

owady

Rząd

błonkoskrzydłe

Nadrodzina

złotolitki

Rodzina

złotolitkowate

Rodzaj

Chrysis

Gatunek

Złotolitka ognista

Synonimy
  • Sphex ignita Linnaeus, 1758

Złotolitka ognista (Chrysis ignita) – gatunek błonkówki z rodziny złotolitkowatych, jeden z najpospolitszych przedstawicieli rodziny[1]. Występuje w Europie, północnej Afryce i zachodniej Azji, choć dokładny zasięg jest niepewny[2].

Ciało złotolitki ognistej jest metalicznie połyskujące, z niebieskozieloną głową i tułowiem oraz czerwonym odwłokiem[1]. W zagrożeniu potrafi zwinąć się w kłębek, eksponując na zewnątrz twardy pancerzyk[1].

Przypisy

  1. a b c U. Stichmann-Marny, E. Kretzschmar, Przewodnik rośliny i zwierzęta, Multico.
  2. Chrysis ignita (Linnaeus,1758) | BWARS , www.bwars.com (ang.).