You Lost Me

You Lost Me
Wykonawca singla
z albumu Bionic
Christina Aguilera
Wydany

6 lipca 2010
(Zobacz dokładne daty wydania)

Nagrywany

styczeń 2009

Gatunek

pop, soul

Długość

4:17 (wersja albumowa)
4:19 (wersja radiowa)

Wydawnictwo

RCA Records, Sony BMG

Producent

Samuel Dixon, Danja (wersja radiowa)

Format

singel CD, digital download, airplay

Autor

Christina Aguilera, Sia Furler, Samuel Dixon

Singel po singlu
Woohoo
(2010)
„You Lost Me”
(2010)
I Hate Boys
(2010)

You Lost Me – piosenka popowa stworzona na szósty album studyjny amerykańskiej piosenkarki Christiny Aguilery pt. Bionic (2010). Wyprodukowany przez Samuela Dixona, utwór wydany został jako trzeci singel promujący krążek dnia 6 lipca 2010 roku. Odliczając poprzedni singel, „Woohoo”, opublikowany jedynie w postaci wydawnictwa promocyjnego, „You Lost Me” był drugim oficjalnym singlem z płyty.

Zarówno sam utwór, jak i zrealizowany do niego, minimalistyczny w swej formie teledysk, odniósł sukces artystyczny, komercyjnie „You Lost Me” zyskał jednak miano najmniej przebojowego singla w dotychczasowej karierze Aguilery. W Stanach Zjednoczonych z popularnością spotkały się remiksy singla, dzięki którym osiągnął on miejsce #1 notowania magazynu Billboard Hot Dance Club Songs, jednak sam utwór stał się pierwszym singlowym wydawnictwem Aguilery nienotowanym na liście Billboard Hot 100. Ponadto, mimo wysokich pozycji w notowaniach poszczególnych krajów Azji, „You Lost Me” nie zyskał znacznej sukcesywności w żadnym innym rejonie świata. W 2016 redaktorzy serwisu muzycznego popheart.pl okrzyknęli nagranie jako „wyprzedzające swoje czasy”.

Informacje o utworze

Sia Furler, współautorka utworu. Logo tytułu singla.

„You Lost Me” to ballada skomponowana w tonacji a-moll, oparta na schemacie metrycznym i wolnych ruchach 50 uderzeń na minutę. W kompozycji tej, gatunkowo stanowiącej hybrydę soulu, popu oraz muzyki z rodzaju adult contemporary, głos Aguilery opiera się na oktawach, od Eb3 do E5. Artystka wielokrotnie używa w utworze figury melizmatu, w jednej z odśpiewywanych sylab zawierając do kilku dźwięków. Piosenka napisana została przez Christinę Aguilerę, Się Furler oraz Samuela Dixona, który to ostatecznie wyprodukował gotowy utwór. Furler, australijska wokalistka, została zaproszona do współpracy z Aguilerą przez jej management. Skomponowała w sumie cztery piosenki z płyty Bionic, a „You Lost Me” określane jest przez samą Aguilerę jako „serce” tego albumu. Amerykańska artystka wyznała, że jest fanką Furler. Aguilera wypowiedziała się na temat zawartości lirycznej ballady w następujący sposób:

Ona (Furler – przyp.) miała zacząć pisać zwrotki, a ja tworzyć refren. Słowa okazały się tak piękne, tak proste i surowe, ale bardzo realne i uderzające prosto w serce, że bezzwłocznie poczułam się z nimi związana.

Tekst utworu snuje historię zgubnego romansu. Podmiot liryczny (kobieta) przechodzi kryzys emocjonalny po utracie ukochanego. Piosenka, a szczególnie jej wersja radiowa, wyprodukowana przez Danję, posiada „subtelny, senny bit, przez co została porównana do dokonań muzyka Phila Spectora oraz jego techniki produkcyjnej „Wall of Sound”, a także klasycznych ballad: „Unchained Melody” duetu The Righteous Brothers (1965) i „The Long and Winding Road” zespołu The Beatles (1970).

Obecność w kulturze masowej

Amerykańska łyżwiarka figurowa Starr Andrews występowała przed publicznością do utworu „You Lost Me” w sezonie sportowym 2019/2020.

Wydanie singla

22 czerwca 2010 roku Aguilera ogłosiła „You Lost Me” drugim singlem z albumu Bionic. 29 czerwca kompozycję wysłano do amerykańskich rozgłośni radiowych w specjalnie zremiksowanej wersji, a tydzień później, 6 lipca, wydano ją w formie digital download (fizyczna premiera singla). Wrześniem 2010 singel odnotował swoją premierę na rynku muzycznym Wielkiej Brytanii, o czym pierwotnie poinformowało MTV UK dnia 22 czerwca. Prócz nadmienionego remiksu airplayowego, powstało także parę innych remiksów utworu, których autorami są Hex Hector i Mac Quayle. Zostały one udostępnione w sprzedaży cyfrowej dnia 3 sierpnia 2010. Wersje remiksowe poddano modyfikacji – zmieniono tempo piosenki, a także dograno wokale Aguilery. Remiksy Hectora i Quayle’a ze szczególną aprobatą spotkały się wśród odbiorców LGBT w amerykańskich klubach gejowskich. Aguilera wyznała, że wybór „You Lost Me” – melancholijnej ballady – na trzeci singel z krążka Bionic, był intencjonalny, a wydawnictwo na celu miało stanowić przeciwwagę do poprzednich singli, energicznych „Not Myself Tonight” i „Woohoo.

Jeszcze przed datą swojego oficjalnego wydania, „You Lost Me” pojawiło się na liście magazynu Billboard Bubbling Under Hot 100 Singles. W innym notowaniu Billboardu Hot Dance Club Songs utwór zajął pozycję #1 dnia 9 października 2010 roku. W okresie niespełna miesiąca od premiery, wraz z początkiem sierpnia 2010, singel objął pozycję w Top 10 listy przebojów prestiżowego izraelskiego wydawnictwa Galgalatz, plasując się na miejscu #5. Po dwóch tygodniach zdobył pozycję #2, a w tydzień potem osiadł na szczycie zestawienia. Także w oficjalnym notowaniu przebojów singlowych Izraela singel osiągnął miejsce #1. W Azji singel uplasował się na pozycjach w Top 20 w Indonezji (pozycja #1), Tajwanie (#8) oraz Zjednoczonych Emiratach Arabskich (#20). W Europie utwór „You Lost Me” notowany był w siedmiu krajach. W oficjalnym notowaniu Słowacji osiągnął pozycję siedemdziesiątą ósmą, na liście 40. przebojów singlowych Bułgarii – miejsce trzydzieste drugie, a na UK Singles Chart – odległe 153. miejsce. Były to wyniki mniej wydajne niż te, które zanotował poprzedni singel Aguilery „Not Myself Tonight” (#12 na Słowacji i w Wielkiej Brytanii, #3 w Bułgarii). Ponadto, utwór pojawił się na listach przebojów Belgii, Holandii, Litwy i Rumunii. W Holandii debiutował na miejscu dziewięćdziesiątym pierwszym we wrześniu 2010 roku, by następnie zniknąć z notowania i pojawić się na nim po dwóch latach, 27 października 2012, na miejscu siedemdziesiątym dziewiątym. Sprzedano ponad dwieście pięćdziesiąt tysięcy egzemplarzy singla dookoła świata. „You Lost Me” był jednym z przebojów dyskotekowych 2010 roku. Poza Stanami Zjednoczonymi, remiksy piosenki zyskały popularność na całym globie.

Opinie

Pomimo swojego konfliktu z Christiną Aguilerą, wokalistka pop-rockowa Pink pochwaliła ją za realizację utworu „You Lost Me”. Na własnym profilu na portalu społecznościowym Twitter dnia 22 lipca 2010 roku oficjalnie napisała: „Właśnie wysłuchałam najnowszej piosenki Christiny Aguilery i muszę przyznać: cholera, ta dziewczyna potrafi śpiewać. Kocham ten utwór”. Serwis internetowy Top10HM umieścił piosenkę w rankingu dziesięciu najlepszych singli Aguilery. Portal neonlimelight.com wyraził jeszcze cieplejszą opinię na temat „You Lost Me”, uwzględniając utwór w zestawieniu singli roku 2010, które nie zyskały szacunku, uwagi radiofonii oraz sukcesów na listach przebojów, stając się najbardziej niedocenionymi wydawnictwami minionych dwunastu miesięcy.

Według redaktorów strony internetowej the-rockferry.pl, „You Lost Me” to jedna z pięciu najlepszych kompozycji nagranych przez Aguilerę w latach 1997–2010. W podobnym notowaniu uplasował balladę Jason Scott (popdust.com). W zestawieniu o nazwie „Piosenki Christiny Aguilery, których nie nigdy nie słyszałeś, a powinieneś” dziennikarka muzyczna Lexxie Ehrenkaufer (hypable.com) rekomendowała nagranie jako jeden z najbardziej wartościowych utworów w dyskografii artystki. Zdaniem Richarda Erica (witryna The Gospel Acording to Richad Eric), „You Lost Me” to jedna z najlepszych piosenek 2010 roku. W 2016 roku redaktorzy serwisu muzycznego popheart.pl uznali balladę za niedocenioną, „nieśmiertelną” i „wyprzedzającą swoje czasy”.

Magazyn Rolling Stone umieścił balladę w notowaniu najlepszych utworów lat 2010–2019.

Recenzje

Utwór uzyskał pozytywne opinie profesjonalnych krytyków muzycznych. Amber James, współpracująca z portalem internetowym PopEater.com, napisała: „Ponurym utworem ‘You Lost Me’ Christina Aguilera podtrzymuje futuryzm swojego albumu Bionic oraz dostarcza słuchaczom szczerość i emocje czyniące z niej jednego z najlepszych twórców ballad muzycznych naszych czasów.” Według Elysy Gardner, recenzentki czasopisma USA Today, „You Lost Me” kontynuuje historię opowiedzianą przez wokalistkę w piosence „I Am”, zawartej na płycie Bionic tuż przed omawianą kompozycją: „W balladach ‘I Am’ i ‘You Lost Me’ artystka należycie oferuje swą duszę kochankowi, a następnie, po zdradzie ze strony mężczyzny, żąda jej zwrotu, brzmiąc tak surowo, jak otwarta rana.” W ramach omówienia szóstego albumu Aguilery dla dziennika The Northwest Herald, Mesfin Fekadu docenił utwór, uznając „tą emocjonalną balladę o kłamliwym kochanku” za „wyjątkową i doskonale podkreślającą potężny głos divy”. Jon Pareles (The New York Times) był pod wrażeniem emocjonalnego przesłania piosenki; napisał, że wykonawczyni „ledwo wstrzymuje w niej łzy”. Leah Greenblatt (Entertainment Weekly), recenzując najnowszy album Aguilery, określiła utwory „All I Need”, „I Am” i „You Lost Me” jako piękne. Opiniodawca współpracujący z serwisem ukmix.org pisał o „You Lost Me” jako o „najsilniejszej balladzie na albumie Bionic, muzycznym wyciskaczu łez”.

Według Roberta Copseya (Digital Spy) w balladzie „You Lost Me” Aguilera „śpiewa i lamentuje, jak diva z prawdziwego zdarzenia, jednak jej wykonaniu brakuje szczerości, którą eksponowała ona w piosenkach 'Hurt' czy 'Oh Mother'”. Autor strony internetowej musicaddiction2.com był pod wrażeniem utworu i wymienił go wśród najlepszych nagranych na album Bionic: „Ostatnią balladą zamieszczoną na płycie jest ‘You Lost Me’; jest to również najładniejsza z ballad. Melodia jest bardzo pięknie zbudowana, wokale Aguilery pokazują nam, jak wielką jest ona artystką. Ten teatralny hymn w zupełności zasłużył, by zostać wydanym jako drugi singel promujący Bionic. ‘You Lost Me’ jest tak szczerą kompozycją, że pobudza słuchaczy do płaczu, ilekroć Christina wyśpiewuje najwyższe rejestry”. Wielu krytyków, jak i fanów, uznało, że „You Lost Me” powinno zostać wydane jako pierwszy singel z krążka Bionic, w zastępstwie za „Not Myself Tonight”, które okazało się umiarkowanym przebojem. Inne opinie mówiły o nierozsądnym doborze balladycznego „You Lost Me” jako singla publikowanego w okresie wakacyjnym.

Teledysk

Wideoklip do utworu, nakręcony pod koniec czerwca 2010, wyreżyserował Anthony Mandler, znany ze współpracy z Rihanną, Nelly Furtado czy Beyoncé Reżyser odpowiedzialny był także za napisanie scenariusza teledysku. Oficjalna premiera klipu odbyła się dnia 22 lipca 2010 roku w serwisie o tematyce muzycznej Vevo.com, dwa dni później wyemitowała go uroczyście stacja VH1 w ramach swojego programu Top 20 Countdown.

Nieposiadający konkretnej fabuły teledysk prezentuje Christinę Aguilerę w kasztanowych włosach. Na jego koncepcję składa się szereg powiązanych ze sobą winiet. Klip ukazuje wokalistkę będącą w stanie załamania emocjonalnego, spowodowanego faktem zakończonego romansu. W jednej ze scen bohaterka kreowana przez Aguilerę odpycha od siebie byłego kochanka, który próbuje się do niej zbliżyć. Omawiając rekwizyty użyte w wideoklipie, Aguilera powiedziała: „Masz rozdarty (...) materac, popalone poduszki... W refrenie, w momencie, w którym odśpiewuję wers 'Zdaje się, że nasz świat jest zainfekowany’, to jest dokładnie to, co chcieliśmy urzeczywistnić w wizji utworu.” Artystka dodała także: „(W klipie – przyp.) jestem dosłownie rozdarta. Kiedy ściągam z siebie koszulę, następuje moment, w którym mówię 'Przejmuję kontrolę nad sytuacją’ (...)”. Na planie klipu wykorzystano blisko dziewięćdziesiąt kilogramów węgla drzewnego (jednego z rekwizytów).

Anthony Mandler, jeszcze przed wszczęciem pracy nad teledyskiem, wyznał, że „ubóstwia utwór 'You Lost Me'”. Pod wrażeniem wideoklipu po jego premierze był wokalista Adam Lambert, który za pośrednictwem swojego profilu na portalu społecznościowym Twitter wyznał: „Nowy klip Christiny Aguilery ‘You Lost Me’ jest wprost oszałamiający”. W połowie sierpnia 2010 klip zajął pozycję #2 w zestawieniu najpopularniejszych teledysków stacji telewizyjnej MTV Argentina. Teledysk cieszył się dużym zainteresowaniem w serwisie YouTube, gdzie do stycznia 2011 odtworzony został ponad siedem milionów razy. W lutym 2020 roku ilość odtworzeń wynosiła osiemdziesiąt sześć milionów.

W dniach 11–12 maja 2020 roku, prawie dziesięć lat po premierze, wideoklip ponowił swój sukces w serwisach internetowych. Uplasował się w pierwszej piątce kilku list przebojów iTunes Store dookoła świata, zajmując między innymi miejsca: 1. w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Brazylii, Francji i na Filipinach, 4. w Hiszpanii.

Recenzje

Podobnie jak w przypadku singla, odbiór teledysku przez dziennikarzy muzycznych był korzystny. Monica Herrera, kolumnistka pracująca dla magazynu Billboard, uznała, że wideoklip stanowi powrót Aguilery do swojej „formy”. Tej opinii wtórował Bill Lamb z serwisu internetowego About.com, który napisał: „Klip w reżyserii Anthony’ego Mandlera, najbardziej znanego z przebojowej współpracy z Rihanną, wygląda i brzmi niczym pełne siły odrodzenie się kondycji Christiny Aguilery”. Lamb dodał: „Obejrzyjcie teledysk i podziwiajcie, po raz kolejny, jeden z najlepszych głosów w muzyce pop”. Nicole Eggenberger, dziennikarka brytyjskiego czasopisma OK!, przyjęła klip z entuzjazmem. „Zdecydowanie nie straciliśmy cię, Christino Aguilero; wreszcie dostaliśmy cię z powrotem” – napisała w swym omówieniu. Również Robbie Daw (Idolator) pozytywnie zrecenzował wideoklip do utworu „You Lost Me”, chwaląc zwłaszcza rezultat pracy reżyserskiej Mandlera: „Nie mogliśmy doczekać się tego teledysku odkąd Christina wystąpiła z balladą podczas finału American Idol. Anthony Mandler, prawdziwy as, zaserwował nam świetny klip, okrywając go prostą i ocienioną nastrojowością”. Portal theprophetblog.net wydał teledyskowi ciepłą recenzję, pisząc: „Mandler wykonał niesamowitą robotę, zabierając widzów do serca ‘You Lost Me’, a także tworząc wokół Christiny żyjący i oddychający świat, który ewoluuje i przekształca się, by dopasować emocje piosenkarki do jej śpiewu o niewiernym kochanku (...)”.

Promocja

Utwór został po raz pierwszy wykonany przez Aguilerę w trakcie finałowego odcinka dziewiątego sezonu talent show American Idol, po tym, jak piątka żeńskich uczestniczek programu odśpiewała dwa przeboje wokalistki – „Beautiful” i „Fighter. 11 czerwca 2010 roku podczas trwania programu telewizji CBS The Early Show artystka zaprezentowała w sumie pięć swoich utworów, w tym między innymi „You Lost Me” oraz „Not Myself Tonight”. Kompozycja promowana była przez Aguilerę również na łamach innych audycji telewizyjnych: Late Show with David Letterman CBS-u, The Today Show stacji NBC oraz VH1 Storytellers. Koncert w ostatnim z programów został określony przez redaktorów strony divadevotee.com jako jeden z najlepszych występów w karierze artystki. We wrześniu 2010 piosenkę wykorzystano w odcinku serialu komediowego Ekipa pt. Louse Yourself; gościnnie wystąpiła w nim sama Aguilera. 31 października 2010 wokalistka dała halloweenowy występ w San Diego. Zaśpiewała dziesięć utworów, między innymi „You Lost Me”, cover „At Last” z repertuaru Etty James oraz przebój „Ain’t No Other Man. Aguilera miała wykonać piosenkę w trakcie finału siódmej edycji brytyjskiego talent show The X-Factor w grudniu 2010, zamiast „You Lost Me” wystąpiła jednak z singlowym utworem „Express”, którym promowała w tym okresie muzyczny film ze swoim udziałem, Burleskę (Burlesque, 2010).

Nagrody i wyróżnienia

Rok Ceremonia Nagroda Rezultat
2010 You Choice Awards najlepszy teledysk pop Nominacja
najlepsza ballada/piosenka o tematyce miłosnej Wygrana
2011 FzZzC Awards najlepszy utwór pop
BM Awards – BAMBI’S najlepszy wokalny utwór pop

Listy utworów i formaty singla

Amerykański digital download
 1. „You Lost Me” (Radio Remix) – 4:19
Amerykańskie promo CD złożone z remiksów
 1. „You Lost Me” (Hex Hector/Mac Quayle Radio Edit) – 3:37
 2. „You Lost Me” (Hex Hector/Mac Quayle Club Remix) – 6:53
 3. „You Lost Me” (Hex Hector/Mac Quayle Dub Remix) – 6:57
 4. „You Lost Me” (Hex Hector/Mac Quayle Radio Edit Instrumental)
Niemiecki singel CD
 1. „You Lost Me” (Radio Remix) – 4:19
 2. „You Lost Me” (Hex Hector/Mac Quayle Remix Radio Edit)
Niemiecki digital download
 1. „You Lost Me” (Radio Remix) – 4:19
 2. „You Lost Me” (Hex Hector/Mac Quayle Radio Edit) – 3:37
 3. Not Myself Tonight” (Laidback Luke Radio Edit) – 3:39

Twórcy

Pozycje na listach przebojów

Kraj/region Notowanie (2010−2012) Wydawca Najwyższa pozycja
Antyle Holenderskie Official Singles Chart IFPI 10
Argentyna Top 100 Singles 85
Australia Top 100 Singles ARIA Charts 186
Belgia (Flandria) Ultratip 30 Ultratop 19
Brazylia Dance/Club Chart Billboard Brasil 1
Top 100 Singles 99
Bułgaria Top 40 Singles IFPI 32
Holandia Mega Single Top 100 MegaCharts 79
Indonezja Official Singles Chart LIMA 1
Top 50 Singles Creative Disc 3
Izrael Official International Airplay Chart IFPI 10
Official Singles Chart 1
Top 31 Singles Galgalatz 1
Korea Południowa Top 100 Digital Songs Gaon Chart 43
Kostaryka Top 40 Singles IFPI 23
Litwa Official Singles Chart 28
Polinezja Francuska Official Singles Chart 18
Rumunia Top 100 Singles Music & Media 81
Salwador Official Singles Chart IFPI 37
Słowacja Top 100 Singles 78
Stany Zjednoczone Adult Pop Songs Billboard 39
Billboard Bubbling Under Hot 100 15
CHR Chart Mediabase 75
Hot Adult Contemporary Recurrents Billboard 28
Hot Dance Club Songs 1
Świat Global Dance Tracks 25
World Dance Top 30 Singles T4C 19
Tajwan Top 50 Singles RIT 8
Wielka Brytania UK Singles Chart OCC 153
Zjednoczone Emiraty Arabskie Official Singles Chart IFPI 20
Notowania telewizyjne/internetowe
Kraj Notowania
(2010−2020)
Wydawca Najwyższa
pozycja
Data osiągnięcia
pozycji szczytowej
Argentyna Music Videos
Chart
MTV Argentina 2 2010−08−??
Brazylia Top 100
Music Videos
iTunes Store 1 2020−05−12
Filipiny 1 2020−05−11
Francja 1 2020−05−12
Hiszpania 4 2020−05−11
Indonezja 1 2020−05−12
Rumunia 1 2020−05−11
Stany Zjednoczone 1 2020−05−11
Wielka Brytania 1 2020−05−12

Listy końcoworoczne

Kraj Notowanie (2010) Wydawca Pozycja
Indonezja Top 50 Singles Creative Disc 94
Izrael Top 31 Singles Galgalatz 23

Sprzedaż i certyfikaty

Streaming
Kraj Wydawca Sprzedaż
Wielka Brytania BPI 1,900,000+
(stan na czerwiec 2020)

Historia wydania

Region Data Format Wytwórnia
Stany Zjednoczone 29 czerwca 2010 airplay RCA Records
Polska 5 lipca 2010 Sony Music Entertainment
Stany Zjednoczone 6 lipca 2010 digital download RCA Records
3 sierpnia 2010 digital download
(promo złożone z remiksów)
Niemcy 20 sierpnia 2010 digital download Sony Music Entertainment
3 września 2010 singel CD
Stany Zjednoczone 7 września 2010 RCA Records
Wielka Brytania 20 września 2010 airplay
Tajwan 24 września 2010 singel CD Sony Music Entertainment
Wielka Brytania 18 października 2010 RCA Records

Informacje dodatkowe

Przypisy

 1. a b „Christina Aguilera lines up ‘I Hate Boys’ for international release and remixes 'You Lost Me'”. theprophetblog.net. .. theprophetblog.net. 2010-06-22. (ang.) .
 2. a b Fekadu, Mesfin (2010-06-11). „CD review: Christina Aguilera, 'Bionic'”. The Northwest Herald. (ang.) .
 3. a b c James, Amber (2010-07-14). „Exclusive: Christina Aguilera ‘You Lost Me’ Video Stills”. popeater.com. (ang.) .
 4. a b Lamb, Bill (2010-07-22). „Christina Aguilera’s Powerful, Somber ‘You Lost Me’ Video Is Released”. about.com. (ang.) .
 5. a b „ENSINO DE LINGUA INGLESA: SONG: Christina Aguilera YOU LOST ME”. teachermaximo.com. 2011-01-09. (ang.) .
 6. a b c d e f „SINGOLI DA ‘BIONIC’, I singoli dal settimo album”. christinaaguilera-club.it. (wł.) .
 7. a b „5 piosenek z ‘Bionic’, które wyprzedziły czasy”. popheart.pl. .. popheart.pl. 2016-06-08. .
 8. Koski, Genevieve (2010-06-15). „Christina Aguilera: Bionic”. avclub.com. (ang.) .
 9. a b „Christina Aguilera – You Lost Me”. femalefirst.co.uk. 2010-06-22. (ang.) .
 10. a b Daw, Robbie (2010-06-22). „The Radio Mix Of Christina Aguilera’s ‘You Lost Me’ Gets A Beat”. idolator.com. (ang.) .
 11. Feigenbaum, Paige (2019-10-28). „Starr Andrews Ready To Shine In Her Second Grand Prix Season”. U.S. Figure Skating Fan Zone. SIDEARM Sports Inc. (ang.) .
 12. „Starr ANDREWS”. isuresults.com. 2020-01-17. (ang.) .
 13. Copsey, Robert (2010-06-22). „Christina Aguilera confirms new single”. Digital Spy. (ang.) .
 14. a b „Top 40/M Future Releases | Mainstream Hit Songs Being Released and Their Release”. allaccess.com. (ang.) .
 15. „Radio Industry News, Music Industry Updates, Arbitron Ratings, Music News and more!”. fmqb.com. 2010-06. (ang.) .
 16. a b Christina Aguilera – You Lost Me (Radio Remix). us.7digital.com. .. 7digital.com. (ang.) .
 17. „Christina Aguilera Announces Next UK Single”. MTV News (MTV.co.uk). 2010-06-22. (ang.) .
 18. „Christina Aguilera Tops The Charts With You Lost Me. x17online.com. 2010-10-04. (ang.) .
 19. Stefańczyk, Karol (2010-06-28). „Łzy z oczu Aguilery”. cgm.pl. .
 20. „CHART SEARCH RESULTS: You Lost Me”. Billboard. (ang.) .
 21. a b Trust, Gary (2010-09-27). „Chart Highlights: Country, Dance/Club Play Songs & More”. Billboard. (ang.) .
 22. a b המצעד הבינלאומי. glgltz.co.il. .. glgltz.co.il. 2010-08-27. (hebr.) .
 23. a b c d e f g h i j k Christina Aguilera – Bionic. musicchartheaven.com. (ang.) .
 24. a b Hitparáda – RADIO TOP100 Oficiálna. ifpicr.cz. 2010-08. (słow.) .
 25. a b Christina Aguilera – „You Lost Me”. acharts.us. (ang.) .
 26. a b „CHRISTINA AGUILERA – BIONIC – ERA”. ukmix.org. .. ukmix.org. (ang.) .
 27. a b Christina Aguilera – You Lost Me. ultratop.be. (niderl.) .
 28. a b „CHRISTINA AGUILERA – YOU LOST ME (NUMMER)”. dutchcharts.nl. (niderl.) .
 29. a b Christina Aguilera – Chart history – Global Dance Tracks. Billboard. (ang.) .
 30. a b „NL’s 12 Underrated Songs Of 2010: Christina Aguilera – You Lost Me”. neonlimelight.com. 2010-12-18. (ang.) .
 31. „Pink loves Christina Aguilera’s ‘You Lost Me’”. ladyobama.com. 2010-07-24. (ang.) .
 32. Pink: i just listened to Christi .... Twitter.com. 2010-07-22. (ang.) .
 33. „Top 10 Best Christina Aguilera Songs”. top10hm.com. .. top10hm.com. (ang.) .
 34. „# 31, 32, 33, 34 Christina Aguilera 'Keeps Gettin Better – a Decade of Hits’ (2008) & Britney Spears ‘Singles Collection’ (2009) & Leona Lewis ‘Echo’ (2009) & Ciara ‘Fantasy Ride’ (2009)”. the-rockferry.blog.onet.pl. .. the-rockferry.onet.pl. .
 35. Scott, Jason (2018-06-13). „Christina Aguilera’s 10 Best Songs, she can sing anything”. popdust.com. (ang.) .
 36. Ehrenkaufer, Lexxie (2013-11-21). „Christina Aguilera songs you’ve never heard... but should”. hypable.com. (ang.) .
 37. „The 100 Best Songs Of 2010: #90-81". thegospelaccordingtoricharderic.wordpress.com. .. thegospelaccordingtoricharderic.com. 2010-12-15. (ang.) .
 38. Vaidya, Amit (2019-12-18). „Top 100 Songs of the Decade (60 – 41)”. Rolling Stone. Penske Media Corporation. (ang.) .
 39. Gardner, Elysa (2010-06-08). „'Bionic’ reveals the inner workings of Christina Aguilera”. USA Today. (ang.) .
 40. Greenblatt, Leah (2010-06-09). „Music Review: ‘Bionic’ (2010), Christina Aguilera”. Entertainment Weekly. (ang.) .
 41. „Reviews – Christina Aguilera – 'Bionic'”. ukmix.org. (ang.) .
 42. a b Copsey, Robert (2010-10-18). „Christina Aguilera: 'You Lost Me'”. Digital Spy. (ang.) .
 43. „Christina Aguilera – Bionic”. musicaddiction2.com. 2010-09-17. (ang.) .
 44. DeLine, Chris (2010-05-26). „Christina Aguilera ‘Bionic’ Review”. culturebully.com. (ang.) .
 45. „Christina Aguilera’s ‘Not Myself Tonight’ stalls on the Hot 100.”. theprophetblog.net. .. theprophetblog.net. 2010-05-06. (ang.) .
 46. Ráez, Daniela (2010-06-23). „Christina Aguilera anuncia que la melodía You Lost Me será su nuevo sencillo”. netjoven.pe. (hiszp.) .
 47. a b „Christina Aguilera hires Anthony Mandler for ‘You Lost Me’ video…”. toyaz-world.net. (ang.) .
 48. „Premiera teledysku 'You Lost Me'”. christinaaguilera.com.pl. 2010-07-15. .
 49. a b Copsey, Robert (2010-07-09). „Christina Aguilera reveals video details”. Digital Spy. (ang.) .
 50. Adam Lambert: New Christina Aguilera 'Yo .... Twitter.com. 2010-07-31. .
 51. a b „The Official YOU LOST ME Thread: Chart positions, Sales, Airplay (PART 2)”. afterld.com. (ang.) .
 52. „You Lost Me – ponad 7 mln odtworzeń na YouTube!”. xtina.pl. 2011-01-09. .
 53. „O clipe de You Lost Me acaba de atingir o #1 no iTunes US. Ele também atingiu #1 no iTunes Brasil hoje e no UK ontem”. bcharts.com.br. .. BCharts. 2020-05-12. (port. • ang.) .
 54. a b „iTunes Top 40 Music Videos – May 11 2020”. PopVortex. Apple Inc. 2020-05-11. (ang.) .
 55. a b „TOP 100 Top Music Videos Chart today in United Kingdom”. iTunes Top 100. 2020-05-12. (ang.) .
 56. a b „TOP 100 Top Music Videos Chart today in Brazil”. iTunes Top 100. 2020-05-12. (ang.) .
 57. a b „ChartsMusic – Top iTunes en temps réel”. ChartsMusic. 2020-05-12. (fr.) .
 58. a b „TOP 100 Top Music Videos Chart today in Philippines”. iTunes Top 100. 2020-05-11. (ang.) .
 59. a b „TOP 100 Top Music Videos Chart today in Spain”. iTunes Top 100. 2020-05-11. (ang.) .
 60. Herrera, Monica (2010-07-22). „Christina Aguilera Sheds Tears in ‘You Lost Me’ Video”. Billboard. (ang.) .
 61. Eggenberger, Nicole (2010-07-22). „VIDEO: Christina Aguilera Releases ‘You Lost Me’ Video”. OK!. (ang.) .
 62. Daw, Robbie (2010-07-21). „Christina Aguilera Smokes In ‘You Lost Me’ Video”. Idolator. (ang.) .
 63. „CHRISTINA AGUILERA FINALLY GETS IT RIGHT WITH ‘YOU LOST ME’ MUSIC VIDEO”. theprophetblog.net. .. theprophetblog.net. 2010-07-21. (ang.) .
 64. Montgomery, James (2010-05-26). „Christina Aguilera Tears Up ‘You Lost Me’ On ‘American Idol’ Finale”. MTV News. MTV. (ang.) .
 65. „Christina Aguilera delivers Bionic ‘You Lost Me’ performance on American Idol”. theprophetblog.net. .. theprophetblog.net. 2010-05-26. (ang.) .
 66. Daw, Robbie (2010-06-11). „Christina Aguilera Rocks “You Lost Me” And Some Classics On The ‘Early Show’”. idolator.com. (ang.) .
 67. ‘You Lost Me’, drugim singlem z albumu 'Bionic'. christinaaguilera.com. .. ChristinaAguilera.com. 2010-06-22. .
 68. „Christina Aguilera’s best performances: lets all show ‘Screamtina’ some love”. divadevotee.com. 2011-02-13. (ang.) .
 69. Ścieżka dźwiękowa do Entourage (TV Series) – Lose Yourself (2010) – Soundtracks w bazie IMDb (ang.) .
 70. „Entourage (TV Series) – Lose Yourself (2010) – Full Cast & Crew”. imdb.com. (ang.) .
 71. „Christina Aguilera Setlist at San Diego, San Diego, CA, USA”. setlist.fm. (ang.) .
 72. Video Pop > YCA – You Choice Awards 2010. youchoiceawards.uphero.com. .. youchoiceawards.uphero.com. (hiszp.) .
 73. a b THE AWARDS! > YCA – You Choice Awards 2010. youchoiceawards.uphero.com. .. youchoiceawards.uphero.com. (hiszp.) .
 74. Mejor Balada/Cancion de Amor > YCA – You Choice Awards 2010. youchoiceawards.uphero.com. .. youchoiceawards.uphero.com. (hiszp.) .
 75. „List of awards and nominations received by Christina Aguiwera”. wikien4.com. (ang.) .
 76. You Lost Me (Radio Remix) – Christina Aguilera. Amazon.com. (ang.) .
 77. „Top 30 Dance Club Play – For Week Ending of October 9, 2010”. hot100brasil.com. .. hot100brasil.com. 2010-10-09. (ang.) .
 78. "Creative Disc Top 50 Chart – 16 August 2010". creativedisc.com. (indonez.) .
 79. "Weekly Charts. 2010, Week: 30". mediaforest.biz. (ang.) .
 80. ":: ?????????? ::". gaonchart.co.kr. .. gaonchart.co.kr. 2010-06-06. (kor.) .
 81. Romanian Top 100 – Editia 46. rt100.ro. 2010-09-04. (ang.), (rum.) .
 82. Wydanie listy Billboard Bubbling Under Hot 100 z dnia 10 września 2010.
 83. „Mediabase #51-200 CHR Chart (09/01 Update)”. Pulse Music. 2010-07-26. (ang.) .
 84. „Chart Highlights: Adult Pop, Rock, Country Songs & More”. Billboard. 2010-08-09. (ang.) .
 85. "World Dance / Trance Top 30 Singles – 18-09-2010". top40-charts.com. 2010-09-18. (ang.) .
 86. „Chart Log UK: New Entries Update”. Zobbel Archive. . (ang.).
 87. „TOP 100 Top Music Videos Chart today in Indonesia”. iTunes Top 100. 2020-05-11. (ang.) .
 88. „TOP 100 Top Music Videos Chart today in Romania”. iTunes Top 100. 2020-05-11. (ang.) .
 89. "Creative Disc Top 100 Singles of 2010". creativedisc.com. .. creativedisc.com. (indonez.) .
 90. "The Israeli annual International song chart". ויקיפדיה. (hebr.) .
 91. „Official Charts Company: Happy 10th anniversary to @Xtina’s Bionic! (...)”. Twitter. Twitter, Inc. 2020-06-09. (ang.) .
 92. Christina Aguilera – You Lost Me. radioarchiwum.net. .
 93. "Christina Aguilera – You Lost Me". musicload.de. (niem.) .
 94. „You Lost Me: Christina Aguilera: Amazon.de: Musik”. Amazon.de. (niem.) .
 95. „You Lost Me: Christina Aguilera: Amazon.com: Music”. Amazon.com. (ang.) .
 96. Future Releases. galaxysouthcoast.co.uk. 2010-07. (ang.) .
 97. „你已失去我(進口混音單曲) You Lost Me”. 5music.com.tw. (chiń.) .
 98. „Wideo: Kasia Popowska – You Lost Me (Christina Aguilera COVER). kasiapopowska.socjum.pl. .
 99. Calleja Bayliss, Marc (2014-12-16). „Malta: Veronica Rotin in Debut Collection of Songs”. escflashmalta.com. (ang.) .

Linki zewnętrzne

Single Christiny Aguilery
Christina Aguilera
Mi Reflejo
My Kind of Christmas
Stripped
Back to Basics
Keeps Gettin’ Better –
A Decade of Hits
Bionic
Burlesque: Original Motion
Picture Soundtrack
Lotus
Liberation
La Fuerza, La Tormenta, Aguilera
Single promocyjne
Single ze ścieżek dźwiękowych
Single z gościnnym występem
Single charytatywne
Pozostałe piosenki