W prezentowanym tutaj artykule zagłębimy się w Wikipedia:Wikiolimpiada 2018, temat, który w ostatnich latach przykuł uwagę wielu osób. Wikipedia:Wikiolimpiada 2018 to temat o ogromnym znaczeniu, który wpływa na różne aspekty codziennego życia. W trakcie naszej analizy będziemy badać różne aspekty związane ze Wikipedia:Wikiolimpiada 2018, od jego pochodzenia i ewolucji, po wpływ na obecne społeczeństwo. Dodatkowo postaramy się zrozumieć jak Wikipedia:Wikiolimpiada 2018 zmieniał się na przestrzeni czasu i jakie ma to konsekwencje dla teraźniejszości. Mamy nadzieję, że ten artykuł będzie bardzo interesujący dla wszystkich, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę na temat Wikipedia:Wikiolimpiada 2018 i zrozumieć jego znaczenie w dzisiejszym świecie.
Strona główna | Kalendarz akcji | Efekty akcji | Klasyfikacja generalna | Propozycje artykułów | Regulamin i nagrody |
Od 1 do 28 września 2018 roku w polskojęzycznej Wikipedii organizowany jest konkurs edycyjny dotyczący igrzysk olimpijskich.
W czterech kolejnych tygodniach będziemy skupiali się na edytowaniu artykułów dotyczących tematyki olimpijskiej i związanej z krajami-organizatorami zimowych igrzysk olimpijskich. W pierwszym tygodniu dodatkowym państwem objętym akcją będzie Grecja, jako miejsce narodzin igrzysk olimpijskich.
Zwycięzcy konkursu otrzymają dofinansowanie do wyjazdu na wybrane wydarzenie sportowe. Przewidziane są również mniejsze nagrody dla zwycięzców poszczególnych rund, a także nagrody za aktywność (więcej o nagrodach można poczytać tutaj).
Akcja wzorowana jest na CEE Spring, Bajtowych Wyścigach i Tygodniach Tematycznych. Główna różnica polega na tym, że premiujemy przede wszystkim artykuły bogate w treści. W punktacji największą rolę odgrywa liczba dodanych kB. Dodatkowe premie przyznawane są za biografie kobiet, za artykuły związane z dyscypliną tygodnia oraz artykuły z przygotowanych list propozycji.
Doceniamy również mrówczą pracę, więc jeżeli nie lubisz pisać długich artykułów, również znajdziesz tu coś dla siebie! Premiujemy bowiem każde dodanie do biografii informacji o medalach olimpijskich (o ile oczywiście takiej informacji nie było wcześniej w haśle).
Szczegółowe zasady punktacji określa regulamin. Poniżej przedstawiono najważniejsze kwestie dotyczące punktacji.
W każdym tygodniu przyznawane są punkty, które są wliczane do klasyfikacji rundy. O zwycięstwie w konkursie decyduje klasyfikacja generalna, ogłoszona przez organizatorów po zakończeniu ostatniego tygodnia tematycznego.
Punktacja w klasyfikacji rundy prowadzona jest według następujących reguł.
Zwycięzca rundy otrzyma nagrodę rzeczową określoną w regulaminie.
Dodatkowo prowadzona jest klasyfikacja za artykuły wyróżnione, w której przyznaje się:
Podsumowanie akcji nastąpi po zakończeniu ostatniego tygodnia tematycznego i po zakończeniu ostatniej dyskusji nad przyznaniem wyróżnienia (CW, AnM, DA, LnM), nie później jednak niż po 30 dniach od zakończenia ostatniej akcji tematycznej.
Duże punkty przyznaje się ośmiu najlepszym użytkownikom według klasyfikacji rundy. Punktacja za poszczególne miejsca przedstawia się następująco: 1. miejsce = 36 pkt., 2. miejsce = 28 pkt., 3. miejsce = 21 pkt., 4. miejsce = 15 pkt., 5. miejsce = 10 pkt., 6. miejsce = 6 pkt., 7. miejsce = 3 pkt., 8. miejsce = 1 pkt.
Łączna pula punktów zawsze wynosi 120. Jeżeli dwoje użytkowników uzyska takie samo miejsce w klasyfikacji, przyznaje się im wartość średnią z punktów za zajmowane miejsce i miejsce o jedno (lub więcej) niższe. Jeżeli użytkowników uzyskujących takie samo miejsce jest więcej niż dwoje, postępuje się analogicznie. Jeżeli liczba użytkowników w klasyfikacji jest mniejsza niż 8, pozostałą liczbę punktów rozdziela się pomiędzy nagrodzonych użytkowników zgodnie z metodą D’Hondta.
Zakres tematyczny danej akcji to dosłownie wszystko, co jest związane z igrzyskami olimpijskimi w danym kraju.
Jeżeli przykładowo tydzień obejmuje zagadnienia związane z Francją, do akcji zaliczone mogą być artykuły dotyczące: