Walter Bucher

W tym artykule szczegółowo zbadamy temat Walter Bucher, analizując jego pochodzenie, implikacje i możliwe zastosowania w różnych kontekstach. Od momentu pojawienia się na scenie publicznej Walter Bucher budzi coraz większe zainteresowanie i jest źródłem debat i dyskusji w wielu dyscyplinach. Na tych stronach zanurzymy się we wszechświecie Walter Bucher, odkrywając jego liczne aspekty i oferując pełną i wzbogacającą wizję tego zjawiska. Poprzez szczegółową i wyczerpującą analizę staramy się rzucić światło na Walter Bucher, zapewniając naszym czytelnikom głębokie i wzbogacające zrozumienie tego tematu, który jest dziś tak istotny.

Walter Bucher
ilustracja
Data i miejsce urodzenia

8 czerwca 1926
Zurych

Data śmierci

6 marca 2025

Dorobek medalowy
Reprezentacja  Szwajcaria
Mistrzostwa świata w kolarstwie torowym
złoto Paryż 1958 Start zatrzymany
srebro Mediolan 1955 Start zatrzymany
srebro Liège 1957 Start zatrzymany
srebro Amsterdam 1959 Start zatrzymany
brąz Kopenhaga 1956 Start zatrzymany

Walter Bucher (ur. 8 czerwca 1926 w Zurychu, zm. 6 marca 2025[1]) – szwajcarski kolarz torowy i szosowy, pięciokrotny medalista torowych mistrzostw świata.

Kariera

W 1948 roku Walter Bucher wystartował na igrzyskach olimpijskich w Londynie, gdzie wspólnie z kolegami z reprezentacji zajął piątą pozycję w drużynowym wyścigu na dochodzenie. Na przełomie lat 40' i 50' przeszedł na zawodowstwo. Na rozgrywanych w 1955 roku torowych mistrzostwach świata w Mediolanie Szwajcar zdobył srebrny medal w wyścigu ze startu zatrzymanego zawodowców, ulegając jedynie Hiszpanowi Guillermo Timonerowi. W tej samej konkurencji Bucher zdobywał medale na czterech kolejnych mistrzostwach świata: złoty na MŚ w Paryżu (1958), srebrne podczas MŚ w Liège (1957) i MŚ w Amsterdamie (1959) oraz brązowy na MŚ w Kopenhadze (1956). Ponadto Bucher wielokrotnie zdobywał medale torowych mistrzostw kraju, w tym sześć złotych. Startował również w wyścigach szosowych, wygrywając między innymi szwajcarski Tour des Quatre-Cantons w 1955 roku oraz zajmując drugie miejsce na Mistrzostwach Zurychu w 1949 roku.

Przypisy

  1. Walter Bucher , Hommages, 13 marca 2025 (niem.).

Bibliografia