Trasa rowerowa gminy Zamość

W dzisiejszym świecie Trasa rowerowa gminy Zamość zyskał duże znaczenie w różnych obszarach. Od polityki po kulturę popularną, Trasa rowerowa gminy Zamość stał się tematem ciągłej dyskusji i cieszy się dużym zainteresowaniem szerokiej gamy odbiorców. Z biegiem czasu Trasa rowerowa gminy Zamość ewoluował i nabrał nowych wymiarów, które przyciągnęły uwagę zarówno ekspertów, jak i entuzjastów. W tym artykule zbadamy różne aspekty Trasa rowerowa gminy Zamość i przeanalizujemy jego wpływ na nasz współczesny świat. Od historii po konsekwencje dla przyszłości – zagłębimy się w szczegółową analizę, która rzuci światło na to zjawisko, które jest tak istotne dzisiaj.

Trasa

Trasa rowerowa gminy Zamość prowadzi przez następujące miejscowości: Mokre – HubaleWychodySkaraszówWólkę WieprzeckąWierzchowinyZarzeczeLipsko PolesieLipskoLipsko KosobudyBiałowolęPniówekZwódneSkokówkę[1][2].

Trasa rowerowa oznakowana jest kolorem czerwonym szlak rowerowy czerwony. Długość trasy to 40,5 km[3].

Mapa trasy oraz graficzny profil ścieżki dostępne są na stronie Gminy Zamość[4].

Atrakcje trasy

Wiedzie przez padół Zamojski na skraj Roztocza Środkowego. Stanowi pętlę rozpoczynającą się na przedmieściu Zamościa w Skokówce a kończy w miejscowości Płoskie. Prowadzi przez teren w większość wylesiony gdzie przeważają pola i łąki[3].

Ścieżka rowerowa Gminy Zamość „Na skraju Roztocza” scharakteryzowana jest na stronach internetowych Gminy Zamość[1], Roztoczańskiego Parku Narodowego[3] oraz Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Nasze Roztocze”[2].

Przypisy

  1. a b Szlaki turystyczne - Gmina Zamość, „Gmina Zamość” (pol.).
  2. a b Ścieżka rowerowa Gminy Zamość „Na skraju Roztocza” | LGD Nasze Roztocze , www.lgdnaszeroztocze.pl (pol.).
  3. a b c Trasa rowerowa gminy Zamość, „Trasa rowerowa gminy Zamość” (pol.).
  4. Zdobywcy Ścieżki Rowerowej Gminy Zamość - Gmina Zamość, „Gmina Zamość”, 28 kwietnia 2017 (pol.).