Tony Yayo

W tym artykule szczegółowo zbadamy temat Tony Yayo, odnosząc się do jego różnych aspektów i perspektyw z holistycznego punktu widzenia. Tony Yayo jest dziś tematem niezwykle aktualnym, który wywołał szeroką debatę i zainteresowanie w różnych obszarach. W następnych kilku linijkach przeanalizujemy tło historyczne Tony Yayo, jego wpływ na współczesne społeczeństwo, a także możliwe przyszłe implikacje, jakie może mieć. Zagłębimy się w jego najgłębsze aspekty, aby zaoferować wszechstronną i wzbogacającą wizję Tony Yayo, która pozwoli naszym czytelnikom uzyskać lepsze zrozumienie i perspektywę na ten bardzo istotny temat.

Tony Yayo
Ilustracja
Imię i nazwisko

Marvin Bernard

Data i miejsce urodzenia

31 marca 1978
Nowy Jork

Gatunki

hip-hop

Zawód

raper

Aktywność

od 2002

Wydawnictwo

G-Unit (od 2003), Interscope (2003–2009), G-Unit Philly (od 2009), EMI (od 2010)[1]

Powiązania

50 Cent, Eminem, Obie Trice, Lloyd Banks, Styles P

Zespoły
G-Unit
Strona internetowa

Tony Yayo, właściwie Marvin Bernard (ur. 31 marca 1978 w Queens w Nowym Jorku[2]) – amerykański raper.

W 2009 roku założył niezależną wytwórnię muzyczną, G-Unit Philly[3]. Siedziba znajduje się w Filadelfii w stanie Pensylwania.

Działalność artystyczna

Był dilerem narkotyków od 15 roku życia, w międzyczasie zainteresował się hip-hopem. Pierwszą szansę otrzymał od wytwórni First Choince. Szacunek jako raper uzyskał występując na licznych mixtape'ach.

Gdy 50 Cent podpisał umowę z wytwórnią Columbia Records wziął Tonego pod swoją opiekę. Bernard był także jednym z założycieli grupy G-Unit, ale nie brał udziału przy nagrywaniu pierwszego studyjnego albumu pt. Beg for Mercy, ponieważ trafił do zakładu karnego za nielegalne posiadanie broni. Raper w 2005 roku wydał swój solowy album pt. Thoughts of a Predicate Felon. Sprzedał się w nakładzie ponad 750 000 egzemplarzy w Stanach Zjednoczonych.

Na rok 2012 planowany był drugi studyjny album Yayo, którego tytuł nie był znany[4]. Pierwszym singlem był utwór „Pass the Patron” z gościnnym udziałem 50 Centa do którego powstał teledysk[5]. Kolejnym singlem była piosenka „Haters” z udziałem 50 Centa, Shawty Lo i Roscoe Dash[6]. Obecnie nie jest znana data wydania płyty.

Dyskografia

 Osobny artykuł: Dyskografia Tony’ego Yayo.

Przypisy