Szansa (film 1979)

W tym artykule zbadamy i przeanalizujemy wpływ Szansa (film 1979) na nasze obecne społeczeństwo. Szansa (film 1979) to fascynujący i istotny temat, który przyciągnął uwagę ekspertów i ogółu społeczeństwa. Na przestrzeni dziejów Szansa (film 1979) odgrywał kluczową rolę w sposobie, w jaki rozumiemy otaczający nas świat i znacząco wpływał na różne aspekty naszego codziennego życia. Stosując podejście multidyscyplinarne, zbadamy różne wymiary Szansa (film 1979) i jego znaczenie w takich dziedzinach, jak nauka, kultura, polityka i technologia. Mamy nadzieję, że poprzez krytyczną analizę przedstawimy wszechstronną i wzbogacającą wizję tego tematu i jego wpływu na współczesne społeczeństwo.

Szansa
Gatunek

psychologiczny, obyczajowy

Rok produkcji

1979

Data premiery

18 lutego 1980

Kraj produkcji

Polska

Język

polski

Czas trwania

87 min

Reżyseria

Feliks Falk

Scenariusz

Feliks Falk

Główne role

Jerzy Stuhr
Krzysztof Zaleski

Muzyka

Jan Kanty Pawluśkiewicz

Zdjęcia

Edward Kłosiński

Scenografia

Teresa Smus-Barska

Kostiumy

Małgorzata Moskwa-Braszka

Montaż

Mirosława Garlicka

Produkcja

Zespół Filmowy „X”

Nagrody
nagroda za główną rolę męską na FPFF w Gdańsku w 1979 – Jerzy Stuhr

Szansa – polski film obyczajowy z 1979 roku w reżyserii Feliksa Falka. Film ukazuje życie szkoły średniej lat 70. przez pryzmat konfliktu i rywalizacji dwóch nauczycieli uczących historii i wychowania fizycznego[1].

W 1980 roku film zdobył wyróżnienia na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Locarno oraz Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Rotterdamie, a Jerzy Stuhr i Feliks Falk nagrody indywidualne na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdańsku (1979)[1].

Główne role

Źródło: Filmpolski.pl[1].

Plenery

Przypisy

  1. a b c Szansa w bazie filmpolski.pl

Linki zewnętrzne