Suchostaw (gmina)

W tym artykule szczegółowo zbadamy i przeanalizujemy Suchostaw (gmina). Od swoich początków po dzisiejsze znaczenie, temat ten stanowi podstawowy aspekt współczesnego społeczeństwa. Dzięki podejściu multidyscyplinarnemu zbadamy, jak Suchostaw (gmina) wpłynął na różne dziedziny, od ekonomii po kulturę, politykę i technologię. Podobnie zagłębimy się w implikacje, jakie Suchostaw (gmina) ma na codzienne życie ludzi, a także jego przyszłe prognozy. Poprzez krytyczną i refleksyjną analizę będziemy starali się zrozumieć złożoność i znaczenie Suchostaw (gmina) we współczesnym świecie, oferując kompleksową perspektywę, która zachęca do refleksji i debaty.

Suchostaw
gmina wiejska
1934–1941[1]
Państwo

 Polska

Województwo

tarnopolskie

Powiat

kopyczyniecki

Data powstania

1 sierpnia 1934

Data likwidacji

31 lipca 1941

Siedziba

Suchostaw

brak współrzędnych

Suchostaw – dawna gmina wiejska w powiecie kopyczynieckim województwa tarnopolskiego II Rzeczypospolitej. Siedzibą gminy był Suchostaw.

Gminę utworzono 1 sierpnia 1934 r. w ramach reformy na podstawie ustawy scaleniowej z dotychczasowych gmin wiejskich: Jabłonów i Suchostaw[2].

Od września 1939 do lipca 1941 gmina znajdowała się pod okupacją ZSRR, a 1 sierpnia 1941 weszła w skład Generalnego Gubernatorstwa i nowo utworzonego dystryktu Galicja, gdzie jednocześnie została zniesiona przez włączenie do gminy Kopyczyńce w powiecie czortkowskim (Kreishauptmannschaft Czortków)[3].

Po II wojnie światowej obszar dawnej gminy znalazł się w ZSRR.

Przypisy

  1. W czasie II wojny światowej poza administracją polską, po II wojnie światowej poza granicami Polski.
  2. Dz.U. z 1934 r. nr 64, poz. 567
  3. Amtliches Gemeinde- und Dorfverzeichnis fuer das GG