Subaru Corporation

W tym artykule zagłębimy się w temat Subaru Corporation, który w ostatnich latach wzbudził duże zainteresowanie. _Var1 to koncepcja, która była przedmiotem debaty i dyskusji w różnych obszarach, od polityki po naukę. Na przestrzeni dziejów Subaru Corporation odgrywał fundamentalną rolę w społeczeństwie, kształtując sposób, w jaki ludzie wchodzą w interakcje ze sobą i otaczającym ich środowiskiem. W tym sensie niezbędne jest dogłębne zrozumienie różnych aspektów obejmujących Subaru Corporation, a także jego wpływu na podejmowanie decyzji i konfigurację otaczającej nas rzeczywistości. Dlatego w tym artykule będziemy badać różne podejścia i perspektywy związane z Subaru Corporation, aby rzucić światło na temat, który nadal budzi duże zainteresowanie i ciekawość.

Subaru Corporation
株式会社
Logo
ilustracja
Państwo

 Japonia

Siedziba

Tokio

Data założenia

1953

Forma prawna

kabushiki-gaisha

Zatrudnienie

ponad 14 000

brak współrzędnych
Strona internetowa

Subaru Corporation (jap. 株式会社Subaru Kabushiki-gaisha Subaru)[1]japońskie przedsiębiorstwo (kabushiki-gaisha) branży motoryzacyjnej i lotniczej, do 2017 roku funkcjonujące pod nazwą Fuji Heavy Industries, Ltd. (jap. 富士重工業株式会社 Fuji Jūkōgyō Kabushiki-gaisha) lub FHI. Przedsiębiorstwo powstało w 1953 r. poprzez połączenie pięciu spółek zgrupowanych wokół wytwórni samolotów Nakajima[2]. Obecnie zatrudnia ponad 14 tysięcy pracowników na całym świecie, posiada dziewięć fabryk i sprzedaje swoje produkty w 100 krajach. Przedsiębiorstwo prowadzi produkcję m.in. samochodów marki Subaru i części do samolotów Boeinga.

Przedsiębiorstwo zmieniło nazwę z Fuji Heavy Industries na Subaru Corporation w 2017 roku; wcześniej nazwę Subaru nosił dział motoryzacyjny spółki. Zmiana motywowana była sukcesem marki Subaru na rynku (w roku fiskalnym 2015/2016 na świecie sprzedanych zostało około 1 mln samochodów tej marki) oraz dużo większą rozpoznawalnością tej marki wśród klientów indywidualnych[2].

Udziałowcy

Od początku lat osiemdziesiątych do 1999 r. Nissan posiadał 20,1% akcji FHI. Po przejęciu Nissana przez Renault 20,1% udziałów zostało sprzedane General Motors. 6 października 2005 GM ogłosiło, że sprzeda 8,7% spółki firmie Toyota, natomiast pozostałe 11,4% – na giełdzie.

Przypisy

  1. Overview. Subaru Corporation. .
  2. a b Subaru Parent Fuji Heavy Industries Changes Its Name to Subaru Corp. , blog.caranddriver.com .