Strzelenka

W dzisiejszym świecie Strzelenka to temat, który budzi coraz większe zainteresowanie wśród szerokiego spektrum społeczeństwa. Od momentu pojawienia się Strzelenka wywołał sprzeczne opinie i debatę na temat jego wpływu na społeczeństwo. Z biegiem czasu temat ten zyskiwał coraz większą aktualność, wpływając na różne aspekty życia codziennego i rozwój różnych dziedzin wiedzy. Dlatego też istotne jest dogłębne przeanalizowanie różnych aspektów związanych z Strzelenka, aby zrozumieć jego zakres i konsekwencje, jakie ma dla jednostek, społeczności i świata w ogóle. W tym artykule zbadamy różne perspektywy i podejścia do Strzelenka, aby zapewnić pełną i wzbogacającą wizję jego dzisiejszego znaczenia.

Strzelenka
Ilustracja
Strzelenka niedaleko wsi Lniska, tuż przy ujściu
Kontynent

Europa

Państwo

 Polska

Rzeka
Długość ok. 17 km
Źródło
Miejsce Jezioro Tuchomskie
Współrzędne

54°25′40″N 18°22′09″E/54,427778 18,369167

Ujście
Recypient Radunia
Miejsce

Lniska

Współrzędne

54°20′17″N 18°23′46″E/54,338056 18,396111

Położenie na mapie gminy Żukowo
Mapa konturowa gminy Żukowo, u góry znajduje się punkt z opisem „źródło”, natomiast blisko centrum na dole znajduje się punkt z opisem „ujście”
Położenie na mapie Polski
Mapa konturowa Polski, u góry znajduje się punkt z opisem „źródło”, poniżej na prawo znajduje się również punkt z opisem „ujście”
Położenie na mapie województwa pomorskiego
Mapa konturowa województwa pomorskiego, blisko centrum u góry znajduje się punkt z opisem „źródło”, poniżej na prawo znajduje się również punkt z opisem „ujście”
Położenie na mapie powiatu kartuskiego
Mapa konturowa powiatu kartuskiego, u góry po prawej znajduje się punkt z opisem „źródło”, natomiast po prawej znajduje się punkt z opisem „ujście”

Strzelenkarzeka na Pojezierzu Kaszubskim, o długości 16,7 kilometra, wypływająca z jeziora Tuchom.

Płynie przez wsie Rębiechowo i Pępowo. Wpada do rzeki Raduni niedaleko wsi Lniska.

W latach 18071814 na rzece na odcinku od miejscowości Rębiechowo do ujścia do rzeki Raduni przebiegała granica Wolnego Miasta Gdańska[1].

Zobacz też

Przypisy