Stevens Institute of Technology

Obecnie Stevens Institute of Technology jest tematem na ustach wszystkich. Wraz z postępem technologii i globalizacją Stevens Institute of Technology stał się stałym przedmiotem troski współczesnego społeczeństwa. Niezależnie od tego, czy chodzi o sferę polityczną, gospodarczą, społeczną czy środowiskową, Stevens Institute of Technology wywołał debatę i wzbudził zainteresowanie zarówno ekspertów, jak i obywateli. W tym artykule zbadamy różne aspekty Stevens Institute of Technology i przeanalizujemy jego wpływ na nasze życie. Od jego powstania po możliwe rozwiązania, zastanowimy się nad tym, jak Stevens Institute of Technology wpływa na nasze codzienne życie i co możemy z tym zrobić.

Stevens Institute of Technology
Ilustracja
Edwin A. Stevens Hall - główna siedziba uczelni
Data założenia

1870

Państwo

 Stany Zjednoczone

Adres

Hoboken (New Jersey)

Liczba pracowników
• naukowych


329

Prezydent

Nariman Farvardin

Położenie na mapie New Jersey
Mapa konturowa New Jersey, u góry po prawej znajduje się punkt z opisem „Stevens Institute of Technology”
Położenie na mapie Stanów Zjednoczonych
Mapa konturowa Stanów Zjednoczonych, po prawej nieco u góry znajduje się punkt z opisem „Stevens Institute of Technology”
Ziemia40°44′41,662″N 74°01′26,173″W/40,744906 -74,023937
Strona internetowa

Stevens Institute of Technologyamerykański prywatny uniwersytet badawczy.

Inicjatorem powstania uczelni był Edwin Augustus Stevens, amerykański wynalazca, syn Johna Stevensa, twórca m.in. eksperymentalnego parowca pancernego USRC Naugatuck (1844). Edwin Stevens zmarł w 1868 roku i w swoim testamencie umieścił zapis dotyczący utworzenia uczelni technicznej. Instytut powstał dwa lata później, w 1870 roku, oferował studia obejmujące zarówno elementy nauk przyrodniczych, jak i humanistycznych, pozwalające uzyskać stopień inżyniera mechanika[1].

Instytut początkowo był przeznaczony tylko dla mężczyzn, kobiety dopuszczono do studiowania w 1971 roku. W 1982 roku, jako jedna z pierwszych amerykańskich uczelni, wymagał od studentów posiadania i używania na zajęciach komputerów osobistych[1].

Z uczelnią związanych było dwóch laureatów nagrody Nobla: Irving Langmuir, który był tu wykładowcą chemii, oraz Frederick Reines, który studiował matematykę i fizykę. Wśród absolwentów instytutu byli też m.in. Henry Gantt (twórca diagramu Gantta), Mark Crispin (twórca protokołu IMAP) czy Alfred Fielding, jeden z wynalazców folii bąbelkowej[1].

W ramach instytutu funkcjonują następujące jednostki[2]:

  • College Sztuk i Literatury (College of Arts and Letters)
  • Szkoła Inżynierii i Nauk Przyrodniczych (School of Engineering and Science)
  • Szkoła Systemów i Przedsiębiorstw (School of Systems and Enterprises)
  • Szkoła Zarządzania Technologią (School of Technology Management)

Przypisy

  1. a b c Leading Innovation: A Brief History of Stevens. www.stevens.edu . . (ang.).
  2. Stevens Institute of Technology. World Higher Education Database . . (ang.).