Steve Bauer

W tym artykule poruszony zostanie temat Steve Bauer, który zyskał na znaczeniu w ostatnich latach ze względu na jego wpływ w różnych obszarach. Steve Bauer przykuł uwagę badaczy, ekspertów i ogółu społeczeństwa ze względu na swój wpływ, między innymi, w sferze społecznej, ekonomicznej, politycznej i kulturalnej. Jego znaczenie polega na jego zdolności do generowania znaczących zmian i konsekwencji w dzisiejszym społeczeństwie. W tym sensie różne aspekty Steve Bauer zostaną szczegółowo przeanalizowane, aby zrozumieć jego zakres i znaczenie w bieżącym kontekście.

Steve Bauer
Data i miejsce urodzenia

12 czerwca 1959
St. Catharines

Wzrost

170 cm

Dorobek medalowy
Reprezentacja  Kanada
Igrzyska olimpijskie
srebro Los Angeles 1984 kolarstwo
(start wspólny ind.)
Mistrzostwa świata w kolarstwie szosowym
brąz Barcelona 1984 start wspólny (A)
Igrzyska Wspólnoty Narodów
srebro Brisbane 1982 kolarstwo
(start wspólny)

Stephen Todd „Steve” Bauer (12 czerwca 1959 w St. Catharines) – kanadyjski kolarz szosowy i torowy, srebrny medalista olimpijski oraz brązowy medalista szosowych mistrzostw świata.

Kariera

Pierwszy sukces w karierze Steve Bauer osiągnął w 1984 roku, kiedy zdobył srebrny medal w wyścigu indywidualnym ze startu wspólnego podczas igrzysk olimpijskich w Los Angeles. W zawodach tych wyprzedził go jedynie reprezentant gospodarzy Alexi Grewal, a trzecie miejsce zajął Norweg Dag Otto Lauritzen. W tym samym roku Kanadyjczyk zdobył również brązowy medal w tej konkurencji na szosowych mistrzostwach świata w Barcelonie, gdzie wyprzedzili go tylko Belg Claude Criquielion oraz Włoch Claudio Corti. Poza tym Bauer wygrał między innymi: Grand Prix d'Aix-en-Provence w 1985 roku, Tour de Picardie w 1988 roku oraz Mistrzostwa Zurychu rok później. Kilkakrotnie startował w Tour de France oraz Giro d’Italia. We francuskim klasyku najlepszy rezultat uzyskał w 1988 roku, kiedy zajął czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej. We włoskim klasyku najwyższą pozycję zanotował w 1987 roku, kiedy był dziesiąty. W 1996 roku wziął udział w igrzyskach olimpijskich w Atlancie, ale w wyścigu ze startu wspólnego zajął dopiero 41. pozycję. Kilkakrotnie zdobywał medale mistrzostw kraju, zarówno w kolarstwie szosowym, jak i torowym. Nigdy nie zdobył medalu na torowych mistrzostwach świata.

Bibliografia