Stanisław Tadeusz Sroka

W tym artykule zostanie poruszony temat Stanisław Tadeusz Sroka, który dziś zyskał na znaczeniu ze względu na jego wpływ w różnych obszarach. Od czasu pojawienia się Stanisław Tadeusz Sroka wywołał intensywną debatę i wzbudził zainteresowanie badaczy, naukowców, profesjonalistów i ogółu społeczeństwa. Jego wpływ rozszerzył się na różne sfery, takie jak socjologia, ekonomia, kultura, polityka i technologia. W następujący sposób postaramy się przeanalizować i dogłębnie zrozumieć zjawisko Stanisław Tadeusz Sroka, badając jego implikacje, zakres i możliwe konsekwencje.

Stanisław Tadeusz Sroka
Data urodzenia

1949

profesor nauk historycznych
Doktorat

27 kwietnia 1984
Uniwersytet Jagielloński

Habilitacja

2 listopada 2000

Profesura

2010

Stanisław Tadeusz Sroka (ur. 1949[1]) – polski historyk. Zajmuje się przede wszystkim biografistyką, historią nauki i historią Polski XIX wieku.

Życiorys

Stopień naukowy doktora uzyskał w 1984 na podstawie rozprawy Człowiek i kultura w filozofii życia Georga Simmla. W 2000 habilitował się na podstawie dorobku naukowego oraz pracy Nauki weterynaryjne we Lwowie do roku 1945.[2] Zastępca redaktora naczelnego Polskiego Słownika Biograficznego[3].

W 2012 został członkiem prezydium Komitetu Nauk Historycznych PAN[4]. Był prorektorem Akademii Ignatianum w Krakowie.

Przypisy

Linki zewnętrzne