Stadion im. Atanasiosa Diakosa

W dzisiejszym świecie Stadion im. Atanasiosa Diakosa stał się tematem o wielkim znaczeniu i zainteresowaniu szerokiego grona osób. Od jego znaczenia w sferze zawodowej po wpływ na życie codzienne, Stadion im. Atanasiosa Diakosa przykuł uwagę osób w każdym wieku i o każdym zawodzie. Dzięki fascynującej historii i obiecującej przyszłości Stadion im. Atanasiosa Diakosa to temat, który zasługuje na dogłębne zbadanie. W tym artykule przeanalizujemy najważniejsze aspekty Stadion im. Atanasiosa Diakosa i jego wpływ na różne aspekty życia, przedstawiając przegląd, który posłuży jako podstawa do zrozumienia jego znaczenia i możliwych konsekwencji.

Stadion im. Atanasiosa Diakosa
Δημοτικό Στάδιο Λαμίας "Αθανάσιος Διάκος"
Państwo

 Grecja

Data otwarcia

1952

Klub

PAS Lamia 1964

Pojemność stadionu

5500 widzów

Położenie na mapie Grecji
Mapa konturowa Grecji, blisko centrum na lewo znajduje się punkt z opisem „Stadion im. Atanasiosa Diakosa”
Ziemia38°54′35,5″N 22°25′51,5″E/38,909861 22,430972
Strona internetowa

Stadion im. Atanasiosa Diakosa – wielofunkcyjny stadion w Lamii, w Grecji. Został otwarty w 1952 roku. Może pomieścić 5500 widzów. Swoje spotkania rozgrywają na nim piłkarze klubu PAS Lamia 1964.

Stadion został otwarty w 1952 roku. W 2004 roku został zmodernizowany, w roku 2008 zainstalowano na nim plastikowe krzesełka. Kolejne prace modernizacyjne miały miejsce w 2017 roku, po awansie gospodarzy, klubu PAS Lamia 1964, do najwyższej klasy rozgrywkowej (m.in. zadaszono wówczas centralną część głównej trybuny). Pojemność stadionu wynosi obecnie 5500 widzów. Trybuny otaczają obiekt z trzech stron, za południowo-zachodnim łukiem, gdzie mieści się główne wejście na stadion, brak jest miejsc dla widowni. Trybuna wzdłuż boiska po stronie południowo-wschodniej, ze względu na ograniczenia przestrzenne, zwęża się ku końcowi. Boisko otoczone jest bieżnią lekkoatletyczną o niestandardowym, zbliżonym do prostokąta, kształcie. W 2020 roku nadano stadionowi imię Atanasiosa Diakosa, jednego z bohaterów greckiej wojny o niepodległość (pierwotnie stadion zwano Narodowym Stadionem Lamii, później znany był jako Stadion Miejski).

Przypisy

  1. Βασίλης Μιχαλάκης: Λαμία: Η ιστορία του σταδίου Αθανάσιος Διάκος. www.kaliterilamia.gr. . (gr.).